Sky Italia

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

17 June 2006
386
Athens
Καλημέρα σε όλους ...-bye-

Ψάχνω εναλλακτική λύση για να ξεφύγω απο την μιζέρια της Nova . :tdown:

Γνωρίζετε κάτι για το συγκεκριμένο μπουκέτο (Sky Italia) ? :chinscratch:

Ένα μειονέκτημα είναι ότι δεν γνωρίζω καθόλου Ιταλικά αλλά ένας φίλος μου είπε οτι έχει αγγλικό ήχο και υπότιτλους , ισχύει ? :chinscratch:

Επίσης με ενδιαφέρουν και τα HD κανάλια του μπουκέτου .:Banane0:
 

Larry

Μέλος Δ.Σ.
Staff member
17 June 2006
20,841
ειναι επισημοι αντιπροσωποι του Ιταλικου πακετου στην Ελλαδα παρε τους τηλεφωνο και αν θες ενημερωσε και μας!!!!

www.satworld.gr
 
17 June 2006
386
Athens
Ευχαριστώ Larry.

Λοιπόν, πήρα τηλ και τα συμπεράσματα είναι τα εξής :

Sky Italia απορρίπτεται λόγω του οτι ένα μέρος του μπουκέτου είναι μόνο στα Ιταλικά (λογικό απλά ένας φίλος υποστήριζε ότι ειναι και στα αγγλικά και ήθελα να το διευκρινήσω) :tdown:

Μονόδρομος για κάτι ποιοτικό το Sky Digital . :aktion033:

Ήθελα να ρωτήσω το εξής :

Ο κύριος που μίλησα μου είπε οτι θα πρέπει να έχω 2 καλώδια για να εκμεταλλευτώ τις δυνατότητες εγγραφής και προγραμματισμού του δέκτη .
Επειδή έχω 1 (εσωτερική καλωδίωση) και δεν υπάρχει περίπτωση για δεύτερο εξωτερικά , μου ανέφερε 1 συσκευή η οποία διπλασιάζει το σήμα και θα είναι σα να έχω 2 καλώδια. Αν κατάλαβα καλά την είπε "stalker" ? Κάπως έτσι . Γνωρίζετε κάτι ? :chinscratch:
 
εχω στερηση του d+ ....:bigcry::bigcry::bigcry:
ετσι θελω sky italia



ποιος ειναι ο τροπος (ή ποιοι ειναι οι τροποι)
και ποσο ειναι η συνδρομη?
καποτε επρεπε να δηλωσεις μια διευθυνση στην ιταλια,μια που το πακετακι ηταν μονο για ιταλους..τωρα?
μεσω ιντερνετ τι παιζει?
 
Last edited by a moderator:

MANOS

Inactive User
1 July 2007
1,780
Το πακέτο είναι μόνο για τους Ιταλούς. Το Ιταλικό πακέτο δεν έχει τα κατάλληλα δικαιώματα για να προσφέρει συνδρομή εκτός Ιταλίας.
 
Last edited by a moderator:

dante32

Senior Member
3 October 2007
323
LASITHI - CRETE
Υπαρχουν sites τα οποια πουλανε συνδρομές και εκτος Ιταλιας, οπως επισης και απο ebay μπορεις να βρεις.
 
Last edited by a moderator:

MANOS

Inactive User
1 July 2007
1,780
Ναι, αλλά και εκεί δηλώνουν διεύθυνση Ιταλίας. +Ότι πληρώνεις το μαυραγορήτικο κάθε χρόνο. :p
 
Last edited by a moderator:

Voreios

Supreme Member
18 January 2007
4,750
Υπάρχει και έμπορας στην ...νυφούλα του Βορρά που φέρνει, με το αζημίωτο βέβαια. Αν ενδιαφερεσαι να ρωτήσω και να σου στειλω ΠΜ
 
Last edited by a moderator:

halkidonas

Established Member
6 May 2008
177
Φιλε μου η καλυτερη λυση ειναι να ερχεσαι να βλεπουμε παρεα που και που .:devil-smiley-029:
 
Last edited by a moderator:

dante32

Senior Member
3 October 2007
323
LASITHI - CRETE
ενδεικτικα καποια link με τα site?:nounder:
Για ρίξε μια ματιά εδώ
Τον ξερω απο το ebay οπου εστελνε κανονικα προπληρωμένες κάρτες σε νορμαλ τιμές. Στείλε ένα mail να ρωτήσεις.
 
Last edited by a moderator:

Athanasis

AVClub Enthusiast
3 August 2009
927
Τί ηλίθιο που είναι αυτό το Sky Italy. Επιλέγει τι θα πέξει ακόμα και στο Discovery, National Geo, και History Channel HD.

Κάθε 5 λεπτά το κάθε κανάλι κάνει διακοπή για να πέζει Ιταλικές Διαφημίσεις. Απορώ πώς οι Ιταλοί συνδρομιτές ανέχονται κάτι τέτοιο. Κανονικά τα κανάλια αυτά έπρεπε να είναι FTA αφού επιβάλλουν στον τηλεθεατη να παρακολουθεί διαφημίσεις. Και δεν είναι καν γνήσια Discovery, National Geo, η History Ch. Πέζουν άλλα των άλλων για να κάνουν χώρο σε διαφημίσεις.

Η ηλίθιοι καταναλωτές είναι οι Ιταλοί, Ή υποκύπτουν στη ποικιλία και στο Ηigh Definition που προσφέρει ο SKY italy. Αν έβαζε διαφημίσεις στα διεθνή κανάλια η NOVA, όλοι θα αντιδρούσαν.

Αθανάσης.
 
Last edited by a moderator:

AlexT_

AVClub Fanatic
17 June 2006
10,452
Θεσσαλονίκη
Μπορείς να διακόψεις τη συνδρομή σου αν δεν είσαι ικανοποιημένος..
Δεν είναι υποχρεωτικό να παρακολουθείς το μπουκέτο που δεν είναι και από τα πιο φθηνά!
 
Last edited by a moderator:

eolos68

Established Member
28 May 2009
136
Εμενα πάντως επειδή με ενδιαφέρει το πακέτο, αν θα διακόψεις την συνδρομή σου αγοράζω την κάρτα και τον αποκωδικοποιητή.
Αν σε ενδιαφέρει στείλε μου pm :flute:
 
Last edited by a moderator:

kokolino

Established Member
25 June 2007
159
καλημερα σας και καλα Χριστουγεννα!!!

εχω στην κατοχη μου ενα δεκτη sky italia hd kai μια καρτα η οποια δεν ειναι παντρεμενη.μηπως κανεις σας εχει ακρη να ρην παντρεψω με τον δεκτη?
η καρτα ειναι ενεργη και πληρωμενη για 1 χρονο.απλα εγινε λαλακια απο το καταστημα αγορας.
 
Last edited by a moderator:

Athanasis

AVClub Enthusiast
3 August 2009
927
Γειά σου Εολε,

Δυστηχώς χρειάζομαι την κάρτα αν και πάει να λήξει (μέχρι 31/12/2009) !

Φίλε Κοκαλίνε δεν ξέρω πως το κάνεις αυτό. Τον δέκτη που έχω και την κάρτα μου τα έκανε δώρο η ξάδελφη της γκόμενας μου (πρίν χωρίσουμε), που σπουδάζει στην Ιταλία.
 
Last edited by a moderator:

malakudi

Banned
24 April 2008
7,927
καλημερα σας και καλα Χριστουγεννα!!!

εχω στην κατοχη μου ενα δεκτη sky italia hd kai μια καρτα η οποια δεν ειναι παντρεμενη.μηπως κανεις σας εχει ακρη να ρην παντρεψω με τον δεκτη?
η καρτα ειναι ενεργη και πληρωμενη για 1 χρονο.απλα εγινε λαλακια απο το καταστημα αγορας.

Πως ξέρεις ότι δεν είναι παντρεμένη; Απ' όσο ξέρω αυτό που λες δε γίνεται.
 
Last edited by a moderator:

satnick

AVClub Addicted Member
6 September 2008
2,275
Ναι πραγματι παιδια σημερα και καθε Κυριακη απο τις 10.00 μεχρι και 12.00 (παντως 10.30 επαιζε στα σιγουρα) στο Discovery HD ειχε την γνωστη και αγαπημενη εκπομπη Top Gear σε HD φυσικα και ενω την εβλεπα ετσι με χαρα καθε τρεις και λιγο ολο διαφημισεις αφου μια διαφημηση που στο τελος ελεγε ο Iταλος καναλι τσεντο κατι τετοιο θυμαμε το ελεγα μαζι του!!:flipout::flipout::grinning-smiley-043-bye-
 
Last edited by a moderator:

kokolino

Established Member
25 June 2007
159
Πως ξέρεις ότι δεν είναι παντρεμένη; Απ' όσο ξέρω αυτό που λες δε γίνεται.


μου βγαζει μυνημα οτι η καρτα δεν ειναι συμβατη με τον συγκεκριμενο δεκτη.
 
Last edited by a moderator: