Βοήθεια με samsung 203B

javadoc

New member
27 June 2006
8
ΑΘΗΝΑ
Γεια χαρα σε όλους. Αν και δεν αφορά τηλεόραση, είναι ένα 20άρι Monitor samsung δύο ημερών στην κατοχή μου αγορασμένο απο media markt, που το χρησιμοποιώ για το pc αλλα και με εξωτερικό δέκτη σαν tv (έλλειψη χώρου γαρ).
Σε ακανόνιστα χρονικά διαστήματα παράγει έναν υψίσυχνο θορυβο κατι σαν να δουλεύει ανεμιστηράκι σε πολυ ψηλές στροφές. Μάλισα αν αυξομειώσω τη φωτεινότητα/contrast ο θόρυβος μεταβάλλεται και αυξομειώνεται και αυτός.

Καμμία συμβουλή κάποιος? Μήπως εξαφανιστεί με τον καιρό? Να το πάω για σερβις?

Ευχαριστώ ..
 

javadoc

New member
27 June 2006
8
ΑΘΗΝΑ
Πράγματι αφού διαπίστωσα οτι το monitor εχει και άλλα προβλήματα με την ρύθμιση στις αναλύσεις (επέμενε να χρησιμοποιεί μόνο την native του panel αν και δοκιμάστηκε με 2 pc με καρτες ati και nvidia) τηλεφώνησα στο service οπου χωρίς να με δυσκολεψουν κθόλου κατέγραψαν την βλάβη και υποσχέθηκαν ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΕ 1 ΕΒΔΟΜΑΔΑ!! (ΑΝΕΛΠΙΣΤΟ).

ΤΕΛΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΜΟΥ ΕΦΕΡΑΝ ΣΗΜΕΡΑ ΓΙΑ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΝΑ SAMSUNG 204B ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ!!! ΚΑΙ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΣΩΣΤΑ.

Μπορώ να πω οτι ειμαι ικανοποιημένος και ενα μπράβο στη Samsung (Για την αταπόκριση) οχι ομως και για το Quality Control..