Προσθήκες καναλιών στο πακέτο της Cosmote

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

akoufou

Senior Member
14 March 2010
394
Ρόδος
Απάντηση: Προσθήκες καναλιών στο πακέτο του ΟΤΕ

Στις 9 μοίρες είναι ελεύθερο; Μάλλον ακολουθεί τη λογική "παρέχω κανάλια στο χρήστη που πήρε απλά τον αποκωδικοποιητή/υπηρεσία μου"
με το ένα LNB κτλ.
 

dousis

Established Member
23 March 2008
143
Re: Προσθήκες καναλιών στο πακέτο του ΟΤΕ

τι έγινε θα βάλουν και κανένα άλλο κανάλι???? γιορτές έχουμε????
 

molivos

Senior Member
17 February 2008
306
ΓΛΥΦΑΔΑ
Re: Προσθήκες καναλιών στο πακέτο του ΟΤΕ

τι έγινε θα βάλουν και κανένα άλλο κανάλι???? γιορτές έχουμε????

Xμμμ Οσο δεν βαζουν τα ιδιωτικα καναλια δεν προκειται να παρουν μεριδιο απο την Νova ...
Kαλα δεν το καταλαβαινουν ??? ....Αυτος ο Οτε (βεβαια φταιει και το κρατος) μια ζωη .. τα ζωα μου αργα ...!!!!
 

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Re: Προσθήκες καναλιών στο πακέτο του ΟΤΕ

Όντως που είναι τα Ελληνικά ιδιωτικά? Που είναι τα OTE Cinema?

Ακόμη και η απαράδεκτη σε όλα τα επίπεδα NOVA άνοιξε έστω τα cinema σε όσους έχουν το βασικό πακέτο.
 

paraskdi

Senior Member
9 January 2011
311
Re: Προσθήκες καναλιών στο πακέτο του ΟΤΕ

Πως να βάλει ταινίες ο ΟΤΕ ρε παίδες ,όταν με τα περισσότερα στούντιο έχει συμβόλαια η νόβα;
 

akoufou

Senior Member
14 March 2010
394
Ρόδος
Απάντηση: Re: Προσθήκες καναλιών στο πακέτο του ΟΤΕ

Xμμμ Οσο δεν βαζουν τα ιδιωτικα καναλια δεν προκειται να παρουν μεριδιο απο την Νova ...
Kαλα δεν το καταλαβαινουν ??? ....Αυτος ο Οτε (βεβαια φταιει και το κρατος) μια ζωη .. τα ζωα μου αργα ...!!!!

Για τα ιδιωτικά τα έχουμε πεί 100 φορές ... ποιος δε βάζει ΟΤΕ εξαιτίας έλλειψης ΑΝΤ1 και ΑΛΦΑ (αυτά λείπουν από το δικό μου
ιντερνετικό ΤΙΒΙ ΟΤΕ πακέτο τουλάχιστον); Για το Ρώμα θα επιλέξει κανείς τη γοβα; Δε νομίζω.

Για τα περί κρατικού ελέγχου να δηλώσω πως μετά τη Γερμανική εισβολή στον ΟΤΕ έχει αλλάξει άρδην η ταχύτητα εξυπηρέτησης από τους ίδιους
ανθρώπους που πριν σε έγραφαν απλά για πλάκα. Σε κάθε πρόβλημα ή αίτημα προσπαθούν και το επιλύουν άμεσα, σε αντίθεση με τη ...
Για κάντε καμιά αναφορά για "λανθασμένη χρέωση" στη φορθνετ και θα σας πω. Γείωση κτλ ...(Ground, Vg=0 αξιωματικά ;) ).

Για τα σίνεμα έχετε απόλυτο δίκιο, πρέπει να τα βάλει ή μάλλον ΕΠΡΕΠΕ να τα είχε βάλει ήδη τώρα που έρχονται Χριστούγεννα ...

Οπότε αν μας διαβάζει κανείς από τη Deutsche Telekom εδώ: wir wuenschen OTE Cinema (Kino :p ) jetzt, bitte!!! :p
 

stivi1981

Senior Member
27 October 2008
484
Ν.φθιωτιδος
Re: Προσθήκες καναλιών στο πακέτο του ΟΤΕ

παντως μονο και μονο επειδη εβαλε τα κρατικα του δινω συνγχαριτηρια..
εδω στην επαρχια τα μονα που εχουνε προβλημα ειναι τα κρατικα σε αντιθεση με τα ιδιωτικα που τα πιανουμε καμπανα.
τα otecinema λογικα θα μπουνε καποια στιγμη στο full pack ελπιζω χωρις επιπλεον χρεωση.
τα υπολοιπα ιδιωτικα νομιζω θα μπουνε τελος ιανουαριου,νομιζω καπου το διαβασα οτι πηγανε την
νοβα στο διακαστηριο επειδη ειχε τα δικαιωματα και δικαιωθηκε ο οτε..
παντως γνωμη μου το starter pack της νοβα σε σχεση με το full pack του οτε απεχουν πολυ με τον πηχη να γερνει στι δευτερο
ειδικα με την προσθηκη των hd καναλιων.γνωμη μου παντα
παντως να συνγχαρω και τον οτε που δινει δεκτη δορυφορικο και ψηφιακο επιγειο μαζι
και που βαζει και στην συσκευασια καλωδιο hdmi belkin με επιχρυσα βυσματα ενω μπορουσε να μην
βαλει και να βαλει μονο το σκαρτ οπως κανει η νοβα...σου λεει παρε τα hd καναλια με επιπλεον χρεωση και τραβα να βρεις καλωδιο
 

teodgeor

AVClub Enthusiast
10 December 2006
707
ΕΛΛΑΔΑ
Re: Προσθήκες καναλιών στο πακέτο του ΟΤΕ

Στο site του otetv στο προγραμμα μεσω δορυφορου βλεπω ενα discovery hd showcase , μαλλον η επομενη προσθηκη . Δεν γραφει ακομη και το προγραμμα του. Δεν ειμαι σπιτι να κοιταξω
 

bike

Established Member
28 April 2011
169
Re: Προσθήκες καναλιών στο πακέτο του ΟΤΕ

παντως μονο και μονο επειδη εβαλε τα κρατικα του δινω συνγχαριτηρια.. εδω στην επαρχια τα μονα που εχουνε προβλημα ειναι τα κρατικα σε αντιθεση με τα ιδιωτικα που τα πιανουμε καμπανα.
τα υπολοιπα ιδιωτικα νομιζω θα μπουνε τελος ιανουαριου,νομιζω καπου το διαβασα οτι πηγανε την νοβα στο διακαστηριο επειδη ειχε τα δικαιωματα και δικαιωθηκε ο οτε..
Δε νομίζω ότι τα έβαλε και από κοινωνική ευαισθησία πάντως. Αν δε καταφέρει να τα πάρει (δεν έχει δικαιωθεί απ'όσο ξέρω), δεν έχει καμία τύχη αφού από την επαρχία περιμένει να πάρει κόσμο. Θα πρεπε να είχε εξασφαλίσει δικαιώματα για τα κανάλια αυτά πολύ πριν το launch.

τα otecinema λογικα θα μπουνε καποια στιγμη στο full pack ελπιζω χωρις επιπλεον χρεωση.
Κάτσε να μπουνε πρώτα.Όσο το καθυστερούν πρακτικά χάνουν πελάτες που κλείνουν ετήσια συμβόλαια στη nova που έχει βγάλει προσφορές για cinema πακέτα κλπ. Ακόμα και τότε όμως, δε νομίζω πως θα μείνει στα ίδια επίπεδα η χρέωση, εκτός κι αν το περιεχόμενο δεν αξίζει καθόλου...
 

nikos102

Established Member
23 October 2009
243
Rethymno
Re: Προσθήκες καναλιών στο πακέτο του ΟΤΕ

Στο site του otetv στο προγραμμα μεσω δορυφορου βλεπω ενα discovery hd showcase , μαλλον η επομενη προσθηκη . Δεν γραφει ακομη και το προγραμμα του. Δεν ειμαι σπιτι να κοιταξω

εγώ πάντως στο site δεν βλέπω τίποτα......:Banane0:
 

amvrakas1

Established Member
10 December 2010
215
Re: Προσθήκες καναλιών στο πακέτο του ΟΤΕ

εγώ πάντως στο site δεν βλέπω τίποτα......:Banane0:
Φαίνεται ότι βρίσκεται στο νέο transponder 12.26452 DVB-S QPSK με όνομα Test και bitrate 3.5 Mbps.
Μάλλον βάζουν μπρός και τον 4ο.
 

fchef

Senior Member
14 February 2008
470
Re: Προσθήκες καναλιών στο πακέτο του ΟΤΕ

Ναι μαλλον θα τοβαλουνε το καναλι
 

Attachments

  • disc.JPG
    disc.JPG
    25.2 KB · Views: 373

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Re: Προσθήκες καναλιών στο πακέτο του ΟΤΕ

Κατά την γνώμη μου πρέπει κάποια στιγμή να βάλουν το Disney XD η έστω το Boomerang.

(Το XD το έβλεπαν πολύ στην NOVA τα παιδιά μου).
 

dream21

Senior Member
17 December 2007
348
Re: Προσθήκες καναλιών στο πακέτο του ΟΤΕ

Πληροφορίες αναφέρουν στο 1 πρώτο 3μηνο του 2012 ερχονται και αλλα HD κανάλια μέσα σε αυτα λέγεται οτι θα ενταχθουν
Comedy Central HD
Watch HD
Disney HD
History HD
Eden HD
Syfy HD
 

dimx2

Senior Member
29 December 2006
504
Chania
Re: Προσθήκες καναλιών στο πακέτο του ΟΤΕ

:'( βάλτε τα και στην IP bandwidth έχουμε
 

dousis

Established Member
23 March 2008
143
Re: Προσθήκες καναλιών στο πακέτο του ΟΤΕ

Πληροφορίες αναφέρουν στο 1 πρώτο 3μηνο του 2012 ερχονται και αλλα HD κανάλια μέσα σε αυτα λέγεται οτι θα ενταχθουν
Comedy Central HD
Watch HD
Disney HD
History HD
Eden HD
Syfy HD

πω στην πένα παιδιά αν μπουν και αυτά + το showcase ανεβάζει πολύ ψηλά τον πήχη!!!!