Εκπτώσεις-Προσφορές (Σχόλια-Πολιτική Εγγυήσεων-Χρεώσεις)

gzoun

AVClub Addicted Member
8 March 2008
1,958
Αθήνα-Μενίδι
Επειδή πολλές φορές παρατηρείται το φαινόμενο,στο νήμα των Εκπτώσεων-Προσφορών, να ξεφεύγει από την ουσία του,με αποτέλεσμα την διαγραφή των off-topic μηνυμάτων αλλά και τον κίνδυνο να χαθούν κάποιες προσφορές, εδώ θα μπορούμε να συζητάμε για τις εγγυήσεις των καταστημάτων,την πολιτική επιστροφών,ακυρώσεις παραγγελιών ,προσφορές κράχτες με ανύπαρκτο στοκ κ.τ.λ.
 
Last edited by a moderator:

more peers

AVClub Fanatic
24 April 2009
20,155
Αθήνα
Απάντηση: ΕΚΤΩΣΕΙΣ-ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ(Σχόλια-Πολιτική Εγγυήσεων-Χρεώσεις)

Πολύ καλή ιδέα Γιώργο. Να κρατηθεί και καθαρό και εύχρηστο το διπλανό νήμα.
 

gzoun

AVClub Addicted Member
8 March 2008
1,958
Αθήνα-Μενίδι
Απάντηση: ΕΚΤΩΣΕΙΣ-ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ(Σχόλια-Πολιτική Εγγυήσεων-Χρεώσεις)

Πολύ καλή ιδέα Γιώργο. Να κρατηθεί και καθαρό και εύχρηστο το διπλανό νήμα.

Αντε, να σου ευχηθώ από εδώ με το καλό να την παραλάβεις.....:a0210:
 

more peers

AVClub Fanatic
24 April 2009
20,155
Αθήνα
Απάντηση: ΕΚΤΩΣΕΙΣ-ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ(Σχόλια-Πολιτική Εγγυήσεων-Χρεώσεις)

Και να παίζει....:p

Ευχαριστώ πολύ και θα κανονίσουμε καφεδάκι Γιώργη!

:ernaehrung004:
 

Lazy75

New member
29 December 2011
13
Re: Απάντηση: ΕΚΤΩΣΕΙΣ-ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ(Σχόλια-Πολιτική Εγγυήσεων-Χρεώσεις)

καλημέρα σε όλους και χρόνια πολλά!

δεν ήξερα ότι ανοίξατε ειδικό thread για εγγυήσεις... πολύ καλό και χρήσιμο... έχω 3 απλές ερωτήσεις...

1. έχει αγοράσει κανείς τηλεόραση μέσω Amazon, eBay ή κάτι αντίστοιχο?
2. αν ναι, ξέρουμε πως λειτουργεί η εγγύηση στην Ελλάδα?
3. ξέρεις κανείς πως μπορούμε να διασφαλιστούμε ότι η εγγύηση είναι της εταιρείας κι όχι ας πούμε της Media Markt, etc?

ευχαριστώ και καλή χρονιά σε όλους!
 

nsadib

New member
21 October 2011
9
Re: Απάντηση: ΕΚΤΩΣΕΙΣ-ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ(Σχόλια-Πολιτική Εγγυήσεων-Χρεώσεις)

Δείτε τι κάνουν ορισμένοι που θέλουν να λέγονται επαγγελματίες για να κοροιδεύουν τον κόσμο. Βάζουν μιά τιμή στο skroutz για να βγαίνουν πρώτη στην αναζήτηση και μετά με διάφορα τεχνάσματα δεν πουλάνε το συγγεκριμένο είδος!
(ΕΠΟΧΕΣ ΚΡΙΣΕΙΣ ΛΕΝΕ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΠΟΛΥΤΕΛΕΙΑ ΝΑ ΔΙΑΛΕΓΟΥΝ ΠΕΛΑΤΕΣ!!!!!!!!)
Αυτή είναι η απάντηση απο το συγγεκριμένο κατάστημα μετά από παράπονο που έστειλα με email.
Υπόψιν ποτέ δεν πήρα email επιβεβαίωσης στα spam όπως λένε. Μπορείτε να το διαπιστώσετε και εσείς,κάντε εγγραφή στο site τους μετά κάντε μια αγορά με αντικαταβολή και αν βρείτε απάντηση στο email σας να με βράσετε...
Παραθέτο το email αυτούσιο και το δικό τους και το δικό μου, τα συμπεράσματα δικά σας...(επαγγελματίες όχι αστεία)


RE: LG LW5500 42'' 3D/LED
1 recipientsCC: recipientsYou More
BCC: recipientsYou Show Details FROM:Large Shop TO:'nikos sadib' Message flagged Saturday, December 24, 2011 1:14 PMMessage body

Κύριε ¨¨¨¨¨¨¨¨ καλημέρα σας και Χρόνια σας Πολλά.



Τις απειλές του τύπου (…εάν εως αυριο το βραδυ 24/12 δεν επικοινωνησετε μαζι μου …. θα κοινοποιησω το παρων email στο skroutz.gr ) να τις κάνετε αλλού και όχι σε μας.



Πριν επιλέξετε να κοινοποιήσετε το email στο skroutz η όπου αλλού επιθυμητέ καλά θα κάνετε να στεκάρετε την ανεπιθύμητη αλληλογραφία σας και τις ρυθμίσεις που έχετε κάνει στο yahoo για spam mail γιατί στο τέλος μπορεί θα εκτεθείτε.



Την παραγγελία σας με Α/Α 1065 θα την ακυρώσουμε γιατί δεν θέλουμε πελάτες που είναι κακοπροαίρετοι, εριστικοί και κυρίως όταν μας απειλούν.



Τέλος επιφυλασσόμαστε να σας απαντήσουμε αναλυτικά μέσο του skroutz ή όπου αλλού κάνετε την καταγγελία – παράπονο χρησιμοποιώντας από πλευράς μας κάθε μέσο που θα προασπίζει το κύρος του καταστήματός μας.



Σας ευχόμαστε Χρόνια Πολλά

Καλά Χριστούγεννα

Και καλή Πρωτοχρονιά






--------------------------------------------------------------------------------

From: nikos sadib [mailto:nsadib
Sent: Friday, December 23, 2011 9:08 PM
To: [email protected]
Subject: L G LW5500 42'' 3D/LED



Στις 21/12 σας εκανα μια παραγγελια και ενω εκανα επιλογη πληρωμης με πιστωτικη δεν ολοκληρωσα την πληρωμη γιατι δεν ηθελα να δωσω στοιχεια τις καρτας και αποφασισα να πληρωσω αντικαταβολη, η σελιδα σας ομως εκλεισε την παραγγελια χωρις να δινει την δυνατοτητα αλαγης πληρωμης !!!!!!! Την αλλη μερα προσπαθησα να σας παρω τηλεφωνο για να συνενοηθουμε για την παραγγελια και ηταν ολη μερα κατηλημενο!!!!

Κωδικός Παραγγελίας 1064 - Ημερομηνία 2011-12-21 18:50:42

Το βραδυ βλεπω στο σαιτ σας οτι η παραγγελια ακυρωθηκε! ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΜΠΗΚΕ ΣΤΟΝ ΚΟΠΟ ΝΑ ΜΕ ΠΑΡΕΙ ΤΗΛΕΦΩΝΟ!!!!!!!

Εδωσα τοπο στην οργη και ξαναεκανα την παραγγελια

Κωδικός Παραγγελίας 1065 - Ημερομηνία 2011-12-22 20:05:51

διαλεγοντας τροπο πληρωμης αντικαταβολη αυτη τη φορα.

ΟΥΤΕ ΕΝΑ email επιβεβαιωσης δεν στειλατε.

Σημερα απο το πρωι εως το βραδυ προσπαθουσα να σας παρω παλι τηλεφωνο και ηταν παλι κατηλημενο!!

Κυριοι εαν δεν θελετε η δεν ξερετε να πουλατε μεσω internet να το κλεισετε το μαγαζι.

εαν εως αυριο το βραδυ 24/12 δεν επικοινωνησετε μαζι μου για να ξερω τουλαχιστων αν την αγορασα την τηλεοραση η οχι (που ξανακουστικε αγορα μεσω internet και να μην στελνετε email με επιβεβαιωση!!!!!!!!!!!) θα κοινοποιησω το παρων email στο skroutz.gr


στάλθηκε βέβαια αρνητική κριτική στο skroytz μαζί και με το παραπάνω email αλλά δεν δημοσιεύτηκε ακόμη καί μάλλον δεν θα δημοσιευθεί ποτέ (αφού πελάτες τους είναι).

Η ίδια τηλεόραση στην ίδια τιμή είχε παραγγελθεί μια βδομάδα πιο πρίν απο το moultirama τηλεφωνικά και μου είπαν ότι σε 3 μέρες θα είναι στο σπίτι μου,όταν τους πήρα μετά απο 5 ημέρες και τους ρώτησα γιατί δεν παράλαβα ακόμα μου είπαν ότι έκαναν λάθος και την πούλησαν στο κατάστημα, δεν είχαν άλλες και έπρεπε να περιμένω μετά τις γιορτες λόγω απογραφής !!!!!! φυσικά και ακύρωσα την παραγγελία.
Συμπέρασμα μην πιστεύετε τις τιμές που δίνουν στο skroutz είναι κράχτες, και μην κάνετε πληρωμή ποτέ με κάρτα ή έμβασμα σε τράπεζα, μόνο αντικαταβολή για να έχετε το πάνω χέρι, αλλίως θα σας ταλαιπωρήσουν γιά να παραλάβετε (άν παραλάβετε) αυτό πού θέλετε...
 

wave1975

AVClub Enthusiast
27 January 2011
883
Δ. Μακεδονία
Re: ΕΚΤΩΣΕΙΣ-ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ(Σχόλια-Πολιτική Εγγυήσεων-Χρεώσεις)

Απ ό,τι καταλάβαμε, πρόκειται για το largeshop.. Αυτό φαίνεται από τις σχετικές δημοσιεύσεις σου..
Κοίτα, δεν είναι δείγμα επαγγελματισμού να δηλώνουν πως δέχονται αντικαταβολή, αλλά να μην το κάνουν τελικώς ακυρώνοντας την..
Η δε απάντηση τους, και η εν γενεί συμπεριφορά τους μόνο επαγγελματική δεν είναι...
Καλά έκανες και ακύρωσες και δημοσίευσες..
Δεν τους μέμφεσαι παρά για κακή πολιτική και συμπεριφορά... Δεν καταλαβαίνω και την επιφύλαξη τους, να προασπίσουν τα... δίκαια τους!! Γιατί, τους το απαγόρευσες; (Φυσικά αστειεύομαι...)
 

anton1289

New member
19 October 2006
62
Μεσολογγι
Re: ΕΚΤΩΣΕΙΣ-ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ(Σχόλια-Πολιτική Εγγυήσεων-Χρεώσεις)

Αγόρασα αλυσοπρίονο BOSCH απο Αγγλία.Μετά απο 15 μήνες μου κάηκε.Σε επικοινωνία που είχα μαζί τους,μου ζήτησαν να επισυνάψω την απόδειξη του μαγαζιού που το αγόρασα,και να τους τα στείλω με τα ΕΛΤΑ πόρτα πόρτα με χρέος δικό τους.Μετά απο μια βδομάδα μου ήρθε επισκευασμένο.
 

Lazy75

New member
29 December 2011
13
Re: ΕΚΤΩΣΕΙΣ-ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ(Σχόλια-Πολιτική Εγγυήσεων-Χρεώσεις)

Αγόρασα αλυσοπρίονο BOSCH απο Αγγλία.Μετά απο 15 μήνες μου κάηκε.Σε επικοινωνία που είχα μαζί τους,μου ζήτησαν να επισυνάψω την απόδειξη του μαγαζιού που το αγόρασα,και να τους τα στείλω με τα ΕΛΤΑ πόρτα πόρτα με χρέος δικό τους.Μετά απο μια βδομάδα μου ήρθε επισκευασμένο.
υπέροχα! είχες προφανώς εγγύηση... αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι από τη Bosch Αγγλίας ή από το κατάστημα που αγόρασες σου έκαναν την αλλαγή ? ευχαριστώ
 

anton1289

New member
19 October 2006
62
Μεσολογγι
Re: ΕΚΤΩΣΕΙΣ-ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ(Σχόλια-Πολιτική Εγγυήσεων-Χρεώσεις)

Η εγγύηση είναι της BOSCH , διετής και είναι πανευρωπαική. Η αγορά ειχε γίνει μεσω ιντερνετ απο axminster.co.uk ,και η επισκευή έγινε απο την BOSCH Ελλάδας.
 

ennia

Established Member
13 November 2010
127
Re: ΕΚΠΤΩΣΕΙΣ-ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ

που το ειδες?

στο site δεν φαινεται...!!
 

ennia

Established Member
13 November 2010
127
Re: ΕΚΠΤΩΣΕΙΣ-ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ

καινουριο? που θα βγει ποτε? με ενδιαφερει η περιπτωση!!
 

gogos7

Established Member
3 November 2007
183
Re: ΕΚΠΤΩΣΕΙΣ-ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ

Βλέπω κάτι τιμές, σε ιντερνετικά site, που πριν 3 μέρες είχε τιμή π.χ. 500 ευρώ και τώρα λέει «εκπτώσεις», «τιμή από 549 στα 500 ευρώ».

Δε θα ήταν πιο τίμιο, απλώς να αφήνανε την τιμή ως είχε και να αλλάζανε τις τιμές άλλων προϊόντων... εκεί που πραγματικά θα έκοβαν κάτι;
 

manosfp

AVClub Addicted Member
30 July 2008
1,538
Νομιζω θα ηταν καλυτερα αν ανεφερες τους μαγκες αυτους.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
 

Kostas_Y

AVClub Fanatic
24 December 2009
13,466
North by Northeast
Re: ΕΚΠΤΩΣΕΙΣ-ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ

Βλέπω κάτι τιμές, σε ιντερνετικά site, που πριν 3 μέρες είχε τιμή π.χ. 500 ευρώ και τώρα λέει «εκπτώσεις», «τιμή από 549 στα 500 ευρώ».

Δε θα ήταν πιο τίμιο, απλώς να αφήνανε την τιμή ως είχε και να αλλάζανε τις τιμές άλλων προϊόντων... εκεί που πραγματικά θα έκοβαν κάτι;

Παλιά τους τεχνη κόσκινο. Μέχρι και το Amazon το κάνει αυτό.
 

kostas5579

AVClub Addicted Member
31 May 2010
1,827
THESSALONIKI/GREECE
Re: ΕΚΠΤΩΣΕΙΣ-ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ

καινουριο? που θα βγει ποτε? με ενδιαφερει η περιπτωση!!

Σε φυλλάδιο το είδα έντυπο.
Από εκεί και πέρα ο Κωτσόβολος έχει και τηλέφωνα αν δε κάνω λάθος.
 

apotsi

Established Member
29 July 2008
281
Απάντηση: ΕΚΠΤΩΣΕΙΣ-ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ

Όχι ότι με ενδιαφέρει, αλλά γιατί να μην το γράψεις εδώ δημόσια μήπως υπάρχει κανένας "συμφορουμίτης" μας που μπορεί να τον ενδιαφέρει;
 

wave1975

AVClub Enthusiast
27 January 2011
883
Δ. Μακεδονία
Re: Απάντηση: ΕΚΠΤΩΣΕΙΣ-ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ

Όχι ότι με ενδιαφέρει, αλλά γιατί να μην το γράψεις εδώ δημόσια μήπως υπάρχει κανένας "συμφορουμίτης" μας που μπορεί να τον ενδιαφέρει;
Αμάν βρε παιδιά, σιγά το μυστικό...
Δεν θεώρησα σοβαρό ή δύσκολο να το ξερει κάποιος.Μάλλον αναμενόμενο θα ήταν, για τους συνδαιτημόνες του φόρουμ...
Ακόμη και με ελάχιστο google βρίσκεις ότι σε εταιρίες όπως ο κωτσόβολος κτλ που έχουν "κουπόνια" για έκπτωση, μπορείς να τα βρεις σε site όπως το www.mysales.gr..
Και φυσικά δεν έχω τίποτα να κρύψω, αλλά επειδή "πλάκωσαν" άνευ λόγου και αιτίας τα ΠΜ, ενώ δεν υπάρχει κάτι κρυφό/περίεργο ή -και εγώ δεν ξέρω τι- είπα να το γράψω εδώ...
Οκ?
 

apotsi

Established Member
29 July 2008
281
Απάντηση: ΕΚΠΤΩΣΕΙΣ-ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ

Ναι, βρε... δεν σου την είπα. Ελπίζω να μην παρεξηγήθηκες. Απλά είπα καλό θα ήταν να είναι δημόσια. Anyway, ας μην troll-άρω άλλο το thread.

Καλό βράδυ.