Samsung LE46C750 Stereoscopic 3D Προβλημα

taxiarhisv

New member
25 January 2012
23
Γεια σας, Έχω την αναφερόμενη τηλεόραση 1 χρόνο. είμαι πολύ ευχαριστημένος εκτός από την αγορά των γυαλιών λόγο κόστους. κατεβάζω ταινίες και τις αναπαράγει όλες χωρίς κανένα πρόβλημα. την έχω τεστάρει και στο stereoscopic 3D και δούλευε κανονικά μέχρι και χθες που έκανα μια δοκιμή σε 10 ταινίες που κατέβασα. Έχω κάνει την τελευταία αναβαθμισμένη T-VALDEUC_3011.0.
Το πρόβλημα είναι ότι όταν παίζει μια ταινία 3d και ενεργοποιώ το 3d δείχνει κανονικά, άλλα επειδή είναι stereoscopic η ταινία όταν κάνω την επιλογή για stereoscopic 3d τότε η εικόνα χαλάει με κόκκινες κάθετες γραμμές. παραθέτω και φώτο.

Πως θα το λύσω?
Πόσο εγγύηση έχει η Τηλ.? Αν είναι στην εγγύηση, θα το καλύψει?
Τι προτείνετε? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

2012-01-24---22-08-18.jpg2012-01-24---22-08-35.jpg2012-01-24---22-08-46.jpg2012-01-24---22-07-41.jpg
 

Leonid

AVClub Addicted Member
29 June 2010
2,813
Η τηλεόραση έχει εγγύηση 2 χρόνια, και εννοείται πως αν είναι πρόβλημα της τηλεόρασης θα στο καλύψει η εγγύηση, είναι κάτι που βγάζει μάτι. Στο full hd 3d, όχι στο side by side, sto κάνει; γιατί μου φαίνεται παράξενο να το κάνει μόνο στο στερεοσκοπικό;
 

taxiarhisv

New member
25 January 2012
23
Όπως φαίνεται στις φώτο. όταν επιλέγω side by side χαλάει και σε 3d δείχνει κανονικά.
 

taxiarhisv

New member
25 January 2012
23
Πραγματικά έχω κουραστεί, είναι άχρηστοι και δεν είναι επαγγελματίες. Δεν μπορώ να το πιστέψω, νομίζω ότι κάτι κάνω εγώ λάθος. Πείτε μου τον τρόπο να ικανοποιηθώ.
Αναφέρομαι για το σέρβις της SAMSUNG (80111 7267864) όπου εχθές τούς πήρα τηλ. έδωσα την βλάβη και έστειλα και από την σελίδα http://www.samsung.com/gr/support/model/LE46C750R2WXXH
μαιλ στο τεχνικό τμήμα η όπου αυτοί το λαμβάνουν. έδωσα πλήρη στοιχεία και σειριακό αριθμό και αγορά. Η τηλεόραση είναι σε εγγύηση και τούς αναφέρω τα παραπάνω και με φώτο. Εννοείτε ότι σε 24 ώρες μου απαντάνε αλλά τίποτα. παίρνω εγώ σήμερα μετά από 24 ώρες, δίνω κωδ. πελάτη και εννοείτε ότι έχει καταγραφεί η βλάβη αλλά πάλι το ίδιο ποίημά. Αφού η τεχνικός ακούει και με βάζει σε αναμονή, επανέρχεται και μου λέει ότι δεν μπορεί να με εξυπηρετήσει γιατί το πρόβλημα δεν το αναγνωρίζει επειδή οι ταινίες είναι από ίντερνετ και όχι γνήσιο υλικό. Αφού έπαθα το σοκ τις λέω ότι το ίδιο πρόβλημα το παρουσιάζει και με blueray disc από βίντεο κλαμπ, τότε μου απαντάει ότι πρέπει να δοκιμάσω και άλλα δισκάκια. Μετά με πάσαρε σε εξουσιοδοτημένο συνεργείο όπου τούς κάλεσα και μου είπαν ότι δεν υποστηρίζουν την περιοχή μου. ξανακαλώ πίσω και μιλώ με άλλη τεχνικό όπου τις δίνω κωδ. πελάτη και με ξαναρωτάει από την αρχή τι βλάβη χωρίς να έχει η καρτέλα μου ούτε ενημέρωση για το μαιλ, ούτε για την προηγούμενη συνομιλία. Τελικά μου λέει ότι θα ειδοποιηθώ από βδομάδα αφού ελεγχθεί η βλάβη, εκτός άμα την πάρω αγκαζέ και την πάω στο Κρυονέρι στα κεντρικά ή να έρθει τεχνικός στο χώρο μου με χρέωση. Έχω μείνει μαλάκας με το κοντρόλ στο χέρι.

Τι να κάνω με ξενέρωσαν. Πιστεύω ότι είναι από το τελευταίο firmware T-VALDEUC_3011.0, με το προηγούμενο T-VALDEUC_3006.2 είχα δοκιμάσει το Transformers και δεν είχε πρόβλημα. Προσπάθησα να περάσω πάλι T-VALDEUC_3006.2 αλλά δεν τα κατάφερα από usb.
Μήπως ξέρει κάποιος την διαδικασία από usb?
 

taxiarhisv

New member
25 January 2012
23
edit: να διορθώσω ότι οι ταινίες είναι side by side και το πρόβλημα γίνεται στην επιλογή από την τηλεορ. 3D side by side.
 

host505

AVClub Addicted Member
12 September 2011
1,518
Τι θα πει "δεν υποστηρίζουν την περιοχή σου"? Είναι προϊόν με εγγύηση επίσημης αντιπροσωπείας? Είναι αυτοί οι επίσημοι αντιπρόσωποι?
Απ'ότι καταλαβαίνω, προσπαθούν να αποφύγουν την περίπτωση με κάθε τρόπο γιατί αν υπάρχει όντως πρόβλημα θα πρέπει να σου αντικαταστήσουν την TV με καινούριο μοντέλο δεδομένου ότι η δική σου δεν παράγεται πια.
ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΧΑΡΙΣΤΕΙΣ.
 

zabxristos

New member
22 December 2011
13
Τελικα τι εκανες με το προβλημα σου; Λυθηκε με καποιο τροπο η την αντικατεστησες;
 

taxiarhisv

New member
25 January 2012
23
Τελικα τι εκανες με το προβλημα σου; Λυθηκε με καποιο τροπο η την αντικατεστησες;
Ευχαριστώ που ρωτάς, τελικά ήρθε τεχνικός στο χωρο μου απο Samsung και αντικατέστησε την μητρική πλακέτα και όλα καλά. Δεν πλήρωσα τίποτα γιατί ήταν σε εγγύηση.
 

taxiarhisv

New member
25 January 2012
23
Μετά από 8 ολόκληρα χρόνια έριξα μια ματιά στο προφίλ μου και είδα το ποστ μου και είπα, θα ποστάρω γιατί αξίζει.
Τυχερός, η το μοντέλο;
Update: 13.02.2019
Είναι ακόμα στην μάχη της καθημερινότητας μου με πολλές πολλές ώρες λειτουργίας καθημερινά και χωρίς να έχει παρουσιάσει κανένα πρόβλημα και με την απίστευτη εικόνα της αναλλοίωτη. Με χάλασε που δεν υποστηρίζουν τα apps αλλά με ATV box απογειώθηκε...