B&W 603 S2 (τιμη καινουργιων)

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

auteur

Banned
12 March 2009
9,072
Γνωριζει κανεις ποσο περιπου κοστιζουν καινουργια τα B&W 603 S2;
απο οτι ειδα στο ιντερνετ υπαρχει και η σειρα 603 S3, δεν γνωριζω αν υπαρχουν και αλλες..
ποιες ειναι οι διαφορες τους;

γενικα αξιζει αυτο το ηχειο (B&W 603 S2) για αγορα καινουργιου και αν ναι, σε ποια τιμη;
ευχαριστω,
 
Last edited:

auteur

Banned
12 March 2009
9,072
ευχαριστω για την άμεση απαντηση, απλα τα εχει ενα μαγαζι που κλείνει και δεν ξερω αν συμφερει η αγορα τους..

σε ποια τιμη περιπου θα ηταν μια καλη προσφορα;
 

Gojakla

Supreme Member
20 May 2009
5,856
Το μαγαζί που κλείνει, έχει τίποτα άλλο ενδιαφέρον, μπας και κάνει και κανείς άλλος Χριστούγεννα? :idea::flipout:
 

Tyler ? Durden

Supreme Member
6 November 2006
3,909
Νεα Σμυρνη
τα S2 ειναι μαλλον 10ετιας, δεν ξερω αν τα εχεις βρει σε demo ή σφραγισμενα. Δεν μπορω να εκτιμησω. Το σιγουρο ειναι πως τα συγκεκριμμενα ηχεια θελουν ρευμα για να παιξουν καλα οποτε θα σε αναγκασουν να ακουμπησεις χρηματα και στα ενισχυτικα τους. Εκτος εαν εχεις ηδη ενισχυτη..
 

auteur

Banned
12 March 2009
9,072
Το μαγαζί που κλείνει, έχει τίποτα άλλο ενδιαφέρον, μπας και κάνει και κανείς άλλος Χριστούγεννα? :idea::flipout:
οχι δεν νομιζω. Δεν εχει πολλα πραγματα, κυριως εχει κουζινες και επιπλα tv.
 

auteur

Banned
12 March 2009
9,072
τα S2 ειναι μαλλον 10ετιας, δεν ξερω αν τα εχεις βρει σε demo ή σφραγισμενα. Δεν μπορω να εκτιμησω. Το σιγουρο ειναι πως τα συγκεκριμμενα ηχεια θελουν ρευμα για να παιξουν καλα οποτε θα σε αναγκασουν να ακουμπησεις χρηματα και στα ενισχυτικα τους. Εκτος εαν εχεις ηδη ενισχυτη..
εχω εναν onkyo 5007 και σκεφτομαι μηπως τα βαλω στο διπλανο δωματιο απο αυτο που εχω τον ενισχυτη και παιζουν σαν zone 2. εχει επιλογη ο ενισχυτης και μπορουν να παιζουν 2 ζωνες, μαλλον ταυτοχρονα κιολας αν εχω καταλαβει σωστα απο το manual.

μου ειπε οτι ειναι καινουργια.. υπαρχει τροπος να το τσεκαρω αυτο;
μου τα αφηνει κοντα στα 250ε, τι λετε αξιζει;
 

Tyler ? Durden

Supreme Member
6 November 2006
3,909
Νεα Σμυρνη
φιλε μου, καινουρια σημαινει σφραγισμενα. Αν δεν ειναι σφραγισμενα δεν μπορει κανεις να σε πεισει οτι ειναι καινουρια ή για την οποια χρηση τους. Τωρα για το εγχειρημα που αναφερεις δεν μπορω να εκφερω αποψη γιατι δεν εχω γνωση πολυκαναλων ενισχυτων οποτε δεν ξερω πως θα δουλεψει ο δικος σου τα ηχεια. Αυτο που ξερω ειναι πως ειναι απαιτητικα ακομα κ σε δικαναλα ενισχυτικα.
 

auteur

Banned
12 March 2009
9,072
οχι σφραγισμενα δεν ειναι μιας και τα εχει στην βιτρινα του μαγαζιου.
και αν εχω προβληματα με το οτι ειναι απαιτητικά σε ρευματα, τοτε μαλλον το ξεχναω..

εκτός και αν γνωριζει κανεις οτι ο onkyo 5007 τους ειναι αρκετός..
και τα 250ε που ζητάνε για την απόκτηση τους τα B&W 603 S2 ειναι μια καλη τιμη..
 
Last edited:

philosopher

Established Member
21 June 2010
105
250 ευρώ είναι -γενικά μιλώντας- μια καλή τιμή γι'αυτά τα ηχεία, ακόμη και για μεταχειρισμένα.

Προσωπικά, θα προτιμούσα περισσότερο να τα πάρω από κάποιον που τα είχε 10 χρόνια στο σαλόνι του και έπαιζαν, απ'ότι από τη βιτρίνα ενός μαγαζιού που τα είχε για 10 χρόνια και δεν έπαιξαν ποτέ.
 

Χρήστος1

Established Member
7 August 2006
162
Δάφνη
Ο ενισχυτής θα τα οδηγήσει
Δεν ειναι και τίποτα τέρατα στην οδηγησή τους
Πάντος πρέπει να τα εχει πολλά χρόνια στη βιτρίνα του, ειναι αρκετά παλιό μοντέλο
( Πιθανόν να χρειαστεί να αλάξεις τα τουίτερ τους μόλις τα πάρεις)
 
Last edited:

vlad66

Moderator
Staff member
29 October 2017
14,767
Αγιοι Αναργυροι
Re: Απάντηση: B&W 603 S2 (τιμη καινουργιων)

Μήπως είναι τα κλεμμένα από μένα το 2004?
γι`αυτο ηρΘεs στο φορουμ μπρε? μπαs και τα βρειs? :flipout:
πλακα κανω.. απορω παντωs πωs τα σηκωσαν! εμενα οταν ειχαν μπουκαρει στο διαμερισμα ενα καλοκαιρι που λειπαμε σε διακοπεs (πολυ προ κρισηs), τα ΝΜ που ειχα τοτε δεν τα πειραξαν.
ουτε πικαπ, ουτε ενισχυτη, ενα dvdp βουτηξαν,ενα VHS (τρομαρα τουs),το ps1 του γιου, και κατι κρεατα και μπυρεs απο το ψυγειο.
philips το dvd και το vhs, οποτε δεν Θα τα χαρηκαν πολυ :flipout:
 

dinosz

New member
28 December 2018
3
Απάντηση: Re: Απάντηση: B&W 603 S2 (τιμη καινουργιων)

:fahne90:

Για αυτούς που κοροϊδεύουν θα καταλάβουν όταν τους κλεψουνε ...
 
Last edited by a moderator:

Sanvean

AVClub Enthusiast
30 March 2010
971
Athens
Μια που μιλάμε για demo, δεν κάνεις ένα κόπο να πάρεις δικά σου cd και να πας μια βόλτα να τα ακούσεις (ακόμα καλύτερα αν μπορείς με τον ενισχυτή σου); Με την ευκαιρία θα τσεκάρεις κι αν έχουν συσκευασία...