denon 1930 RIP

Οπως λεει και ο τιτλος το εν λογω player καθως επαιζε ενα δισκακι dvd αρχισε να κανει εντονα τεχνουργηματα στην εικονα,τα οποια εξελιχθηκαν σε κοκκινα χιονια τα οποια παρεμειναν και μετα την εξαγωγη του δισκου..Το εκλεισα,το ξανανοιξα ,και..παπαλα,εξοδος εικονας δεν..Απο hdmi τουλαχιστον,μιας και απο αλλες εξοδους δε δοκιμασα.Αυτο το player ειναι αιτια που δε θα ξαναεμπιστευτω τη denon μιας και στον ενα χρονο μου ειχε καψει στα καλα καθουμενα τροφοδοσια.
Τι πιστευετε οτι επαθε;αξιζει να επισκευαστει η να παει για scrup;Ευχαριστω παιδια.
 

kblachos

Μέλος Σωματείου
18 February 2009
17,134
ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ
Καλό μηχάνημα, αλλά παλιό πλέον. Τι να σου πω, δύσκολο το βλέπω να φτιάχνεται με λογικό κόστος.

Το χρησιμοποιείς και σαν cd-sacd player?
 

THEOJJ

Senior Member
3 September 2008
376
Χαλάστρα
Οπως λεει και ο τιτλος το εν λογω player καθως επαιζε ενα δισκακι dvd αρχισε να κανει εντονα τεχνουργηματα στην εικονα,τα οποια εξελιχθηκαν σε κοκκινα χιονια τα οποια παρεμειναν και μετα την εξαγωγη του δισκου..Το εκλεισα,το ξανανοιξα ,και..παπαλα,εξοδος εικονας δεν..Απο hdmi τουλαχιστον,μιας και απο αλλες εξοδους δε δοκιμασα.Αυτο το player ειναι αιτια που δε θα ξαναεμπιστευτω τη denon μιας και στον ενα χρονο μου ειχε καψει στα καλα καθουμενα τροφοδοσια.
Τι πιστευετε οτι επαθε;αξιζει να επισκευαστει η να παει για scrup;Ευχαριστω παιδια.

Kαλημέρα ,εχω το 1920 και τα πρωτα χρονια 4 χρονια επαιξε πολυ dvd απροβληματιστα ,δοκιμασε τις αλλες εξοδους ετσι κι αλλιως για dvd καλο ειναι.
 
Κωστα οχι,μονο σαν dvd player χρησιμοποιειται,η μαλλον χρησιμοποιουνταν..Οποτε το πιθανοτερο παω για αλλα,ουτως η αλλως και το ps μου κανει νερα οποτε καποια στιγμη θα πρεπει να παρω ενα bd player..
Ευχαριστω παιδια