Φακουδοφωτογραφιες...

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

Χιωτης

Moderator
Staff member
19 February 2011
35,350
Βριλήσσια
Σκεφτηκα να συνδυασω το χομπυ της φωτογραφιας με αυτο των φακων!
Τουτ'εστιν, φωτογραφιες με αποκλειστικο θεμα και πρωταγωνιστες τα φακουδακια μας σε ολες τις ποζες και φασεις :)

Κατι σαν και αυτο. Την ωραια και το τερας, μου ηρθε η εμπνευση οταν τους ειδα διπλα διπλα:love:
D7K_9097.jpg
 
Να καταχραστω λιγακι το νημα σου για μια ερωτηση;Αυτες οι παραξενες "κορωνες" που βλεπω σε ορισμενους φακους οπως το τερας της φωτο,τι ρολο παιζουν;ευχαριστω και συγνωμη για το o.t!
 

Χιωτης

Moderator
Staff member
19 February 2011
35,350
Βριλήσσια
To θεωρω ενα ειδος πολυεργαλειου. Το συγκεκριμενο εχει πριονακι, λεπιδες, κατσαβιδι. Ολα σε ενα, νοικοκυρεμενα :)
 

Χιωτης

Moderator
Staff member
19 February 2011
35,350
Βριλήσσια
Ταιριαστο και ποιοτικο κιτρινομαυρο παντρεμα μιας λαμπρης φωτογραφικης μηχανης με ενα πρωτοποριακο φακο led. Nitekon η Νικore?

DSC_9169.jpg
 

Χιωτης

Moderator
Staff member
19 February 2011
35,350
Βριλήσσια
Merci Σταυρο!
Δεν ειναι δακτυλιδι γυρω απο το led, ο ανακλαστηρας του Φενιξ ΤΚ41 ειναι που καταληγει στο led αλλα φαινεται σα δακτυλιδι γυρω απο το led λογω προοπτικης. Παραπλανητικη φωτογραφιση!

Αυτο που στηριζει την ιδιαιτερη πραγματι κεφαλη του skilhunt ειναι ειδικο μαξιλαρακι για φακους? :))
 
9 January 2012
324
Ζάκυνθος
Αυτο που στηριζει την ιδιαιτερη πραγματι κεφαλη του skilhunt ειναι ειδικο μαξιλαρακι για φακους? :))

Και να ξερες απο τί είναι αυτό...στηρίζει τις Τ8 λάμπες στο ενυδρείο μου, απλά μου έχουν μείνει δύο ανταλλακτικά και τα χρησιμοποιώ για φακούδικους σκοπούς!!!
 

Χιωτης

Moderator
Staff member
19 February 2011
35,350
Βριλήσσια
Ωραια ιδεα!! Τιποτα δεν παει χαμενο ετσι?

Χμμ..φωτογραφιση φακου led, αναμμενου με φορεμενο κανα κοκκινο φιλτρο, πανω σε αυτα τα ωραια stands μεσα σε ενυδρειο με τροπικα ψαρια :SFGSF8:
 

kospap

Supreme Member
31 July 2009
8,145
1. απιστευτο! ποτε ρε εξελιχθηκαν τοσο οι φκαοι ποθυ αυγατιζουν?

2. ρε εσυ ανακαλυψες τον φακο πυγολαμπιδα!
 

vaskal

AVClub Addicted Member
19 June 2008
1,540
Μπράβο βρε Χιώτη , και για τη συλλογή σου αλλα και για τις φωτογραφίες σου.




Το μόνο κακό είναι ότι συνέχεια μου θυμίζουν ότι πρεπει να πάρω και γω ένα μάκρο φακο canon !!!
 

Χιωτης

Moderator
Staff member
19 February 2011
35,350
Βριλήσσια
Σε ευχαριστω φιλε!

εχμ.. Νικον θελεις να πεις, εκτος αν εχεις ηδη dSLR Canon :))

Ναι ειναι αλλο πραγμα ο μακρο φακος Vaskal. Αλλη προοπτικη, αλλη αισθηση στις φωτογραφιες. Απολαυση πραγματικα, δεν βαριεσαι να βγαζεις!