Στυλ - Φαντασία

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

dimiko

AVClub Enthusiast
4 February 2010
794
Αθήνα-Γλυφάδα
Δεν ήξερα που να την βάλω και για να μην τη βάλω κάπου και νευριάσετε άνοιξα αυτο...χεχε
Αν νομίζετε οτι μπορεί να μπει κάπου βάλτε τη και διαγράψτε το... :ernaehrung004:.... Ας βάλουμε μια οτι πρέπει για βράδυ!


lOsT sOuL... by dimiko, on Flickr
 

ilias

Supreme Member
18 June 2006
9,133
Bratislava
Εσυ πρεπει να διαβασες κανενα βιβλιο στα κρυφα... μεχρι και η γραμματοσειρα στον τιτλο, πολυ προσεγμενη....!!!! :2thumb22sup:
 

dimiko

AVClub Enthusiast
4 February 2010
794
Αθήνα-Γλυφάδα
Εσυ πρεπει να διαβασες κανενα βιβλιο στα κρυφα... μεχρι και η γραμματοσειρα στον τιτλο, πολυ προσεγμενη....!!!! :2thumb22sup:

thank you Ηλία, να σαι καλα~!! Τι να κάνω, προσπαθώ!! πολλά βιβλία οχι ενα...χεχεχε :ernaehrung004:
 
Παλι με αφηνεις αναυδο,οι φωτογραφιες σου εχουν κατι σκοτεινο,γοητευτικο και καθηλωτικο..Σαν τον Stephen King ας πουμε...Να σου πω,πες μου και πως η γυναικεια μορφη βγηκε στο καδρο χωρις να υπαρχει εκει,και εφυγα για...Αγιο Ορος!!!
Μπραβο και παλι!
 

dimiko

AVClub Enthusiast
4 February 2010
794
Αθήνα-Γλυφάδα
Παλι με αφηνεις αναυδο,οι φωτογραφιες σου εχουν κατι σκοτεινο,γοητευτικο και καθηλωτικο..Σαν τον Stephen King ας πουμε...Να σου πω,πες μου και πως η γυναικεια μορφη βγηκε στο καδρο χωρις να υπαρχει εκει,και εφυγα για...Αγιο Ορος!!!
Μπραβο και παλι!

Σε ευχαριστώ πού για τα καλα σου λόγια, χαίρομαι που σου αρέσει!! Είναι η περίοδος που φτιάχνω μια γκάμα με dark φωτογραφίες...! Η γυναικεία μορφή είναι ένθετη, δεν υπήρχε, και αν θυμάμαι καλα την τράβηξα απο φωτογραφία του έργου the eye αν το χεις δει...ευχαριστώ και παλι..! (η Κρήτη είναι μακρια ρε Νίκο απο Αγιο Ορος αστο καλυτερα..χεχεχεχε) :ernaehrung004:
 

cacau

Moderator
Staff member
7 June 2008
20,264
Αθήνα
Εδώ έχουμε να κάνουμε με "σύνθετη" σύνθεση, δηλαδή δεν έχουμε μια φωτογραφία ή HDR, πανόραμα κ.λ.π. αλλά συνδυασμό διαφορετικών στοιχείων. Ας σκεφθούμε πως μας αρέσει να βαφτίσουμε το νήμα, και ίσως όποιος ανεβάζει κάτι εδώ, να έχει μια παραπομπή σε αντίστοιχο της κατηγορίας "τεχνικά ζητήματα-τεχνικές-post processing" , όπου να μας λέει πως το έκανε.

Η φωτογραφία σούπερ!
 

toliskot

Supreme Member
20 February 2012
4,465
Ραφήνα
Δηλαδή αν κατάλαβα καλά είναι σύνθεση τριών φωτογραφιών σε μία ? Αυτή με τα κτήρια, τα σύννεφα στο δρόμο και η γυναίκα.
 

dimiko

AVClub Enthusiast
4 February 2010
794
Αθήνα-Γλυφάδα
Να είσαι καλα Δημήτρη, σε ευχαριστώ.....ενδιαφέρον τα όσα ανέφερες,. πραγματικά στη φωτογραφία ουτε εγω ξέρω τι επιπεδα εβαλα, εβγαλα, επίσης είναι περασμένο και με HDR!! Αλλη την εχω κάνει με zombie, φτερωτους αγγέλους κλπ...σου βγαίνουν τα μάτια πάντως στο pc!!..
 

dimiko

AVClub Enthusiast
4 February 2010
794
Αθήνα-Γλυφάδα
Δηλαδή αν κατάλαβα καλά είναι σύνθεση τριών φωτογραφιών σε μία ? Αυτή με τα κτήρια, τα σύννεφα στο δρόμο και η γυναίκα.

οχι...η φωτογραφία είναι οπως εχει, αυτο που εβαλα είναι η γυναικεία μορφή λίγο ουρανό και η ομίχλη.....σε αλλη εχω βάλει της παναγιάς τα ματια οπως λεω και στο Δημήτρη αλλά σου βγαίνουν και τα δικά σου μάτια...χεχεχε
 

tmjuju

Administration Team
Staff member
21 January 2007
21,651
Πραγματικά ιδιαίτερο σκοτεινό και απόκρυφο το αποτέλεσμα
περιμένουμε ολόκληρο σετάκι :)
 

NtinNton

Supreme Member
8 September 2008
3,281
Καταπληκτική ψηφιακή δημιουργία!!!!!!!!! Πέτυχες και την ατμόσφαιρα και το θέμα και την επεξεργασία. Μπράβο και εγω θα ήθελα να δω όλο το σετ

Υ.Γ IMHO ξεφευγει από το φωτογραφία
 

dimiko

AVClub Enthusiast
4 February 2010
794
Αθήνα-Γλυφάδα
Καταπληκτική ψηφιακή δημιουργία!!!!!!!!! Πέτυχες και την ατμόσφαιρα και το θέμα και την επεξεργασία. Μπράβο και εγω θα ήθελα να δω όλο το σετ

Υ.Γ IMHO ξεφευγει από το φωτογραφία

Σε ευχαριστώ πολύ......Ναι συμφωνώ απόλυτα οτι ξεφεύγει απο τη φωτογραφία που ξέρουμε και πρέπει να είναι.....οχι όμως οτι δεν είναι φωτογραφία, στη δημιουργία δεν είναι τιποτα ψευτικο, απλά είναι πολλά επίπεδα μαζι.. αλλά ναι...δεν είναι η φωτογραφία όπως πρέπει!!

Βάζω αλλη μια και πιστευω να βάλει και κανενας άλλος κάποια στιγμή...!


HeLp mE pLeAsE... by dimiko, on Flickr
 

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
90,499
Εκεί ψηλά.....
Λες και ειναι απο το the others.


Αυτη μου αρεσει περισσοτερο. Η πρωτη μου φαινεται πολυ σουρεαλιστικη που δεν ειναι το φορτε μου.
 

dimiko

AVClub Enthusiast
4 February 2010
794
Αθήνα-Γλυφάδα
Λες και ειναι απο το the others.


Αυτη μου αρεσει περισσοτερο. Η πρωτη μου φαινεται πολυ σουρεαλιστικη που δεν ειναι το φορτε μου.

χεχεχε τρελαίνομαι που κοιταει πίσω το κοριτσάκι!!...Να σαι καλα, σε ευχαριστώ!!