[Επίσημο] HTC 8S

airb

Super Moderator
Staff member
25 May 2008
15,108
Λιβαδειά

avclub1htc8s.png



Το ιδανικό Smartphone για τη δουλειά και το παιχνίδι.

Ο μοναδικός του σχεδιασμός το κάνει να ξεχωρίζει αμέσως από τα άλλα
Smartphones, με χρώματα τόσο χαρούμενα και φωτεινά λες και κάποιος το
βούτηξε σε έναν κουβά με μπογιά. Ακόμα…

απόλαυσε μια δυνατή μπαταρία μεγάλης διάρκειας και τις ισχυρές επιδόσεις
του διπύρηνου επεξεργαστή.

Η ενσωματωμένη αποκλειστική τεχνολογία Beats Audio™ προσφέρει συναρπαστικό
ήχο ποιότητας στούντιο για όλη σου την ψυχαγωγία.

Επίσης, το κουμπί για την κάμερα στο σώμα της συσκευής σού επιτρέπει να
στοχεύεις, να φωτογραφίζεις και να μοιράζεσαι στη στιγμή, ενώ χάρη στον
δωρεάν λογαριασμό στο SkyDrive τα αρχεία σου σε συνοδεύουν όπου κι αν πας.

Και μην ξεχνάς τη μοντέρνα, απέριττη εμφάνιση των Live Tiles, που
κάνει την προσαρμογή της συσκευής σου τόσο απλή όσο ένα άγγιγμα.






camera-icon.png

Ζωηρά χρώματα
Αυτό το Smartphone ξεχωρίζει αμέσως. Εντυπωσιακοί χρωματικοί τόνοι για χαρούμενη όψη που
μαγνητίζει τα βλέμματα, κομψό σχήμα και Live Tiles με μοντέρνα, απέριττη εμφάνιση.




screen-icon.png

Μπαταρία υψηλής απόδοσης
Βελτιστοποιημένη μπαταρία που αντέχει όσο κι εσύ, και ισχυρές επιδόσεις διπύρηνου επεξεργαστή 1 GHz
ο τέλειος συνδυασμός. Επίσης, έχεις χώρο 7 GB στο SkyDrive – δωρεάν!




audio-icon.png

Ήχος και ψυχαγωγία ποιότητας στούντιο
Νιώσε πραγματικά τη μουσική σου χάρη στην ενσωματωμένη τεχνολογία Beats Audio.

Έτσι απολαμβάνεις βαθύτερα μπάσα, καθαρότερα φωνητικά και ευκρινείς ψηλές νότες στη μουσική,
τα παιχνίδια, τις ταινίες και τα βίντεό σου.



HTC-WP-8S-L45-black.png



Ζωηρά χρώματα
Αυτό το Smartphone ξεχωρίζει αμέσως με την εντυπωσιακή, χαρούμενη και πρωτότυπη εμφάνισή του, και τους
ζωηρούς χρωματικούς του τόνους που δίνουν την εντύπωση ότι κάποιος το βύθισε σε έναν κουβά με μπογιά.
Πρόσθεσε σ' αυτά και τη μοντέρνα, απέριττη εμφάνιση των Live Tiles, και έχεις μια συσκευή που
ανταγωνίζεται (για να μην πούμε ότι βγάζει εκτός μάχης...) κάθε άλλη.


Μπαταρία υψηλής απόδοσης
Μη χάνεις την επαφή όσο το κινητό σου φορτίζεται και μάλιστα σε λιγότερο χρόνο σε σχέση με άλλα, χάρη στο
διπύρηνο επεξεργαστή 1 GHz για ισχυρή απόδοση και στη βελτιωμένη μπαταρία. Επίσης, δεν θα μείνεις ποτέ
ξανά χωρίς το περιεχόμενό σου. Η πρόσβαση στις φωτογραφίες, τα έγγραφα και άλλο περιεχόμενο
γίνεται εύκολα μέσω του δωρεάν λογαριασμού σου SkyDrive χωρητικότητας 7 GB.




wp8s-f2-1.png

Ήχος και ψυχαγωγία ποιότητας στούντιο
Μην ακούς απλώς μουσική – νιώσε την χάρη στο ενσωματωμένο Beats Audio. Ο ήχος αναπαράγεται με βαθύτερα
μπάσα, καθαρότερα φωνητικά και διακριτές ψηλές νότες στη μουσική, τα παιχνίδια, τις ταινίες και τα βίντεό σου.
Από την άλλη, μπορείς να χαθείς στη μουσική και στα παιχνίδια που αγαπάς χάρη στο Xbox Gaming και το
Xbox Music, το οποίο σου παρέχει πρόσβαση σε περισσότερα από 17 εκατομμύρια κομμάτια.




wp8s-f2-2.png

Για το φωτογράφο που κρύβεις μέσα σου
Ένα κουμπί φωτογραφικής μηχανής, η πρόσβαση στο οποίο παρέχεται ακόμη κι από την κλειδωμένη οθόνη, σου
επιτρέπει να εστιάσεις, να τραβήξεις φωτογραφία και να μοιραστείς τις εικόνες από τη φωτογραφική μηχανή 5 MP
με αυτόματο φλας 720p. Δημιούργησε εμπνευσμένες και πρωτότυπες φωτογραφίες χάρη στους ενσωματωμένους
φακούς και πρόβαλέ τις στη μεγάλη, ζωντανή οθόνη. Και ποτέ ξανά μη στερηθείς τις φωτογραφίες και τα βίντεό σου.

Τώρα είναι γρήγορα προσβάσιμα, εύκολα στη διαχείριση και ασφαλή, ενώ δημιουργούνται αυτόματα αντίγραφα ασφαλείας
τους στο δωρεάν λογαριασμό σου SkyDrive χωρητικότητας 7 GB.









htcwp8s.png

icongr12946666393814909.jpg
HTC.gr
 
Last edited:

airb

Super Moderator
Staff member
25 May 2008
15,108
Λιβαδειά
Τεχνικά Χαρακτηριστικά


Πλατφόρμα: Windows Phone 8


Επεξεργαστής: Διπύρηνος επεξεργαστής Qualcomm S4 1 GHz


Οθόνη: Οθόνη αφής super LCD 4 ιντσών με ανάλυση WVGA , Gorilla Glass


Τύπος Κάρτας SIM: MicroSIM


Μνήμη:
- 4 GB
- 512 MB RAM
- Η υποδοχή επέκτασης κάρτας SD υποστηρίζει κάρτα μνήμης microTM SD για επιπλέον χώρο αποθήκευσης (η κάρτα δεν περιλαμβάνεται)


Δίκτυο: GSM/GPRS/EDGE: 850/900/1800/1900 MHz __ HSPA/WCDMA: Europe/Asia: 900/2100 MHz


GPS: Εσωτερική κεραία GPS με GLONASS


Αισθητήρες: Επιτάχυνσης , εγγύτητας , φωτός


Συνδεσιμότητα: Είσοδος στερεοφωνικού ήχου 3,5 mm , Bluetooth 2.1+EDR , Wi-Fi: IEEE 802.11 b/g/n


Ενίσχυση Ήχου: Ήχος ποιότητας στούντιο με ενσωματωμένη τεχνολογία Beats Audio™


Βασική Κάμερα:
- Κάμερα 5 megapixel με αυτόματη εστίαση και φλας LED
- Διάφραγμα F2,8 και φακός 35 χιλ
- Εγγραφή βίντεο HD 720p


Υποστηριζόμενα αρχεία ήχου:
- Αναπαραγωγή: .aac, .amr, .m4a, .mp3, .wav, .asf, .wma (verison 9, 10)
- Εγγραφή: .wav(w/OneNote)


Υποστηριζόμενα αρχεία βίντεο:
- Αναπαραγωγή: .3gp, .3g2, .mp4, m4v, asf, .wmv (version 9, 10)
- Εγγραφή: .mp4


Μπαταρία: Ενσωματωμένη και επαναφορτιζόμενη μπαταρία πολυμερών ιόντων λιθίου
- Χωρητικότητα: 1700 mAh


Διαστάσεις (ΥxΠxΒ): 120,5 x 63 x 10,28 χιλ


Βάρος: 113 γρ. με την μπαταρία



icongr12946666393814909.jpg
HTC.gr


 
Last edited:

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Re: [ΕΠΙΣΗΜΟ] HTC 8S

Το HTC 8X εμφανίζεται να κοστίζει στην πρώτη περίπτωση 500 ευρώ και στη δεύτερη 499 ευρώ, ενώ το HTC 8S κοστολογείται στα 299 ευρώ ή τα 339 ευρώ. Μπέρδεμα! Περιμένουμε τις επίσημες τιμές λιανικής προς τα μέσα Οκτωβρίου

http://techblog.gr/mobile/htc-wp8-8x-wp8-8s-smartphone-prices-88877/
 

airb

Super Moderator
Staff member
25 May 2008
15,108
Λιβαδειά
Απάντηση: Re: [ΕΠΙΣΗΜΟ] HTC 8S

Ε 500 είναι ΠΑΡΑ πολλά έλεος, 499 είναι καλά πιστεύω.

:flipout: :flipout:




The HTC 8X is well priced at 550 Euro on introduction, while the HTC 8S is very keenly priced at 299 Euro, which is a great entry-level price.

The HTC 8S only has 4 GB internal storage, but can be cheaply expanded via MIcroSD.

Professeurthibault reports slightly different pricing with the HTC 8X costing 499 euros and the HTC 8S 339 euros.

via
 
Last edited:

petasis

AVClub Fanatic
18 June 2006
17,003
Είμαι ο πρώτος κάτοχος; :eek:
Το αγόρασα λίγο πριν τα Χριστούγεννα, επειδή είναι πολύ όμορφο και φθηνό (290 από πλαίσιο).
Έχω μείνει ικανοποιημένος σε όλα εκτός από τα 4GB αποθηκευτικού χώρου, που μετά την εγκατάσταση του navigon (με χάρτη μόνο Ελλάδας), το τηλέφωνο έχει μείνει με μόνο 100ΜΒ ελεύθερου χώρου.
 

flaski

AVClub Addicted Member
6 July 2012
1,727
Αθήνα
Είμαι ο πρώτος κάτοχος; :eek:
Το αγόρασα λίγο πριν τα Χριστούγεννα, επειδή είναι πολύ όμορφο και φθηνό (290 από πλαίσιο).
Έχω μείνει ικανοποιημένος σε όλα εκτός από τα 4GB αποθηκευτικού χώρου, που μετά την εγκατάσταση του navigon (με χάρτη μόνο Ελλάδας), το τηλέφωνο έχει μείνει με μόνο 100ΜΒ ελεύθερου χώρου.

Μεγεια να το χαρείς!
Σίγουρα σου πηρε μονό ελλάδα? Συνήθως η ελλάδα δεν ξεπερνάει τα 200μβ άντε 300. Μήπως σου πηρε και κάποιες χώρες ευρώπης και σου έφαγε τοσο χώρο?
 

airb

Super Moderator
Staff member
25 May 2008
15,108
Λιβαδειά
Μεγεια να το χαρείς!
Σίγουρα σου πηρε μονό ελλάδα? Συνήθως η ελλάδα δεν ξεπερνάει τα 200μβ άντε 300. Μήπως σου πηρε και κάποιες χώρες ευρώπης και σου έφαγε τοσο χώρο?
Μάλλον κάτι τέτοιο συμβαίνει! (χωρίς να είμαι απόλυτα βέβαιος φυσικά)

Αύριο θα το εχω και εγώ! Είναι πολύ όμορφο κινητό και οικονομικό για αυτά που προσφέρει.


(Send from iPhone)
 
Last edited:

petasis

AVClub Fanatic
18 June 2006
17,003
Όχι, και πολύ χώρο πιάνει, και μόνο την Ελλάδα εμφανίζει στους χάρτες. Αν κάποιος αγοράσει το 8S και θέλει navigon, πρέπει να είναι η 1η εφαρμογή που θα βάλει. Αν βάλει μερικές εφαρμογές, μετά για να μπει θέλει hard reset.
 

petasis

AVClub Fanatic
18 June 2006
17,003
Χτες βγήκε αναβάθμιση από την HTC (την κατέβασε το τηλέφωνο μόνο του). Δεν βλέπω κάποια αλλαγή μετά την αναβάθμιση (όχι ότι είχα κάποιο πρόβλημα).
 

KleKoR

Supreme Member
30 November 2007
7,568
Είμαι ο πρώτος κάτοχος; :eek:
Το αγόρασα λίγο πριν τα Χριστούγεννα, επειδή είναι πολύ όμορφο και φθηνό (290 από πλαίσιο).
Έχω μείνει ικανοποιημένος σε όλα εκτός από τα 4GB αποθηκευτικού χώρου, που μετά την εγκατάσταση του navigon (με χάρτη μόνο Ελλάδας), το τηλέφωνο έχει μείνει με μόνο 100ΜΒ ελεύθερου χώρου.

Παίρνει sd βρε...
 

petasis

AVClub Fanatic
18 June 2006
17,003
Δεν κάνει διαφορά. Η SD μπορεί να χρησιμοποιηθεί για ελάχιστα πράγματα. Όχι για εγκατάσταση εφαρμογών, ή έστω των δεδομένων των εφαρμογών. Είναι πολύ περιορισμένα τα πράγματα στο phone 8 όσον αφορά τις κάρτες μνήμης. (Έχω τοποθετήσει μια 32GB, ο χώρος μένει αχρησιμοποίητος. Μερικά mp3 έχω βάλει μόνο μέσα...)
 

KleKoR

Supreme Member
30 November 2007
7,568
Δεν κάνει διαφορά. Η SD μπορεί να χρησιμοποιηθεί για ελάχιστα πράγματα. Όχι για εγκατάσταση εφαρμογών, ή έστω των δεδομένων των εφαρμογών. Είναι πολύ περιορισμένα τα πράγματα στο phone 8 όσον αφορά τις κάρτες μνήμης. (Έχω τοποθετήσει μια 32GB, ο χώρος μένει αχρησιμοποίητος. Μερικά mp3 έχω βάλει μόνο μέσα...)

α δεν το ήξερα αυτό... χαζομάρα από τη μεριά της HTC... με 8 δεν πας πουθενά...