Αποτυχημένα Update σε PS3.

Constantinos Milonas

AVClub Addicted Member
20 August 2006
1,783
Τα παιδιά μου προσπαθούν εδώ και κάποιες μέρες να κάνουν update ( Στο shop , GT6 και minecraft ) στο PS3 αλλά δεν τα έχουν καταφέρει.
Κάναμε γύρισμα σε εργαστηριακές ρύθμισης άλλα τίποτα. Η σύνδεση έγινε και με καλώδιο εκτός από το wifi για ποιο σίγουρα. Να σημειώσω ότι το PS3 δεν είναι σπασμένο η κάτι ανάλογο.
Ξέρετε εάν έχουν σταματήσει την υποστήριξη στο PS3 ?
 

mikele13

Established Member
2 September 2012
170
ΖΩΓΡΑΦΟΥ-ΑΘΗΝΑ
Τα παιδιά μου προσπαθούν εδώ και κάποιες μέρες να κάνουν update ( Στο shop , GT6 και minecraft ) στο PS3 αλλά δεν τα έχουν καταφέρει.
Κάναμε γύρισμα σε εργαστηριακές ρύθμισης άλλα τίποτα. Η σύνδεση έγινε και με καλώδιο εκτός από το wifi για ποιο σίγουρα. Να σημειώσω ότι το PS3 δεν είναι σπασμένο η κάτι ανάλογο.
Ξέρετε εάν έχουν σταματήσει την υποστήριξη στο PS3 ?
οχι βεβαια,δεν εχει σταματησει.
τι update ακριβως θελουν να κανουν?
μηπως μιλας για εξτρα περιεχομενο επι πληρωμης απο ps store?
 

mikele13

Established Member
2 September 2012
170
ΖΩΓΡΑΦΟΥ-ΑΘΗΝΑ
Όχι τίποτα τέτοιο, τα απλά update που ζητάνε τα παιχνίδια και το PS3.
αν εχεις δωσει ip στην κονσολα σου,κανε ενα test connection να δεις αν οι επιλογες
1.obtain ip adress
2.internet connection
3.PSN
EINAI SUCCEEDED-OK
τα updates των παιχνιδιων κατεβαινουν απο τους servers τους και οχι απο το PSN

με ποιο firmware ειναι η κονσολα σου?
μηπως δεν εχεις την 4.60 που ειναι η τελευταια???
 

Constantinos Milonas

AVClub Addicted Member
20 August 2006
1,783
Firmware μου λέει ότι είναι το τελευταίο όταν πάω στο update. Στο connection σε όλα περνάει εκτός από το upnp.
 

Constantinos Milonas

AVClub Addicted Member
20 August 2006
1,783
Καλήμερα, ευχαριστώ για τις απάντησης.
Πριν από λίγο ξανά δοκιμάσαμε χωρίς να αλλάξω τίποτα άλλο και έκανε κανονικά τα update. Πολύ περίεργο όλο αυτό, πάνω από 2 εβδομάδες που δεν έκανε update και ξαφνικά έστρωσε, τι να πω.
 

K.ROMPOTIS

AVClub Fanatic
22 August 2009
10,924
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Σήμερα είπα να κατεβάσω το demo fifa 15 για το γιο μου να παίζει, μου ζήτησε αναβάθμιση το store την έκανα και τώρα η κονσόλα δεν μπαίνει με τίποτα στο store, στις 3 προσπάθειες κόλλησε κι η τελευταία μάλιστα αναγκάστηκα να κλείσω την κονσόλα απ τον κεντρικό διακόπτη με αποτέλεσμα να μου γράψει τα σχετικά για απότομη διακοπή, έκανε τσεκάρισμα τους φακέλους για επανεκκίνηση και ευτυχώς εκκίνησε κανονικά όμως δεν το ξαναρισκάρω, ξέρετε κάτι επ αυτού;
 

K.ROMPOTIS

AVClub Fanatic
22 August 2009
10,924
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Τι έγινε ρε παιδιά κανείς δεν έχει πρόβλημα με το store ή κανείς δεν ασχολείται πλέον με το ps3? Βρήκα σε κάτι ξένα φόρουμ για παρόμοιο πρόβλημα, κάποιοι πρότειναν απεγκατάσταση του store κι επανεγκατάσταση, το κανα αλλά τζίφος αφού το πρόβλημα εισόδου στο store παραμένει.
 

K.ROMPOTIS

AVClub Fanatic
22 August 2009
10,924
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Δεν βγαζει κανενα μηνυμα, απλα δεν μπορω να μπω στο store, αφου η με πεταει η κολαει ολη η κονσολα και πρεπει να το κλεισω απ το διακοπτη.
 

indikos001

Senior Member
3 October 2007
510
κανε υπομονη δεν εχει να κανει με την κονσολα σου..είναι θεμα της sony να το λυσει...
 

K.ROMPOTIS

AVClub Fanatic
22 August 2009
10,924
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Λύθηκε, σήμερα μόλις τώρα που δοκίμασα είχε αναβάθμιση του "store" η οποία έλυσε το πρόβλημα και μπήκα επιτέλους και κατέβασα το pes 2015 που περίμενε πως και πως ο υιός.
 

keval

Established Member
22 January 2010
163
Εγώ αν δεν υπάρχει λόγος για κάποιο παιχνίδι συγκεκριμένα πάντως δεν κάνω τα updates.