The Path [Hulu]

Ψηφίστε την Σειρά:

  • ΞΞΎΞ±ΞΉΟΞ΅ΟΞΉΞΊΞ?

    Votes: 0 0.0%
  • Ξ ΞΏΞ»Ο ΞΞ±Ξ»Ξ?

    Votes: 0 0.0%
  • ΞΞ±Ξ»Ξ?

    Votes: 2 66.7%
  • ΞΞΟΟΞΉΞ±

    Votes: 0 0.0%
  • ΞΞ±ΞΊΞ?

    Votes: 1 33.3%

  • Total voters
    3

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,335
Utopia..
12471864_942481722474328_2823070954648658247_o.jpg


Imdb | Wikipedia | Hulu | Facebook | Twitter | Youtube | Cinemode

Nέα Τηλεοπτική Σειρά: «The Path»

Πρόκειται για την πρώτη δραματική τηλεοπτική σειρά της υπηρεσίας streaming Hulu, το οποίο ύστερα απο το €œ11/22/63€ του JJ Abrams,
το «Difficult People» της Amy Poehler και το «Casual» του Jason Reitman, προσπαθεί να εμπλουτίσει το πρόγραμμα του με original τηλεοπτικές σειρές
και κατά κάποιον τρόπο να συναγωνιστεί το πανίσχυρο Netflix και το Amazon στις online πλατφόρμες.

«Η ιστορία ακολουθεί μια οικογένεια στο κέντρο ενός αμφιλεγόμενου αιρετικού κινήματος, καθώς πασχίζουν με τις σχέσεις, την πίστη και την δύναμη.
Κάθε επεισόδιο ρίχνει μια εις βάθος ματιά στην βαρυτική έλξη της πίστης και το τι σημαίνει να διαλέξεις ανάμεσα στη ζωή που ζούμε και τη ζωή που θέλουμε.»



Δημιουργός της σειράς είναι η Jessica Goldberg («Parenthood», «Alex of Venice»), η οποία θα εκτελέσει και χρέη παραγωγού μαζί με τους Jason Katims («Friday Night Lights») και Michelle Lee.
Πρωταγωνιστούν οι Aaron Paul («Breaking Bad»), Michelle Monaghan («True Detective» S01), Hugh Dancy («Hannibal»), Sarah Jones («Vegas»), Rockmond Dunbar («Sons of Anarchy»),
Kyle Allen, Amy Forsyth, Annapurna Sriram και Kathleen Turner («War of the Roses»).

Η πρώτη σαιζόν της σειράς της Universal TV που αρχικά είχε τον τίτλο «The Way», θα διατεθεί στις 30 Μαρτίου στο Hulu, αποτελούμενη απο δέκα επεισόδια.

....


Μόλις βγήκε το trailer για την σειρά.

Άντε να προωθήσουμε λίγο και το Hulu να μην παραπονιέται.. :p






 

avpap

Μέλος Σωματείου
30 September 2011
9,591
Αθηνα
Re: The Path (2016)

Θα κάτσω να δω το plex queue για να δώσω τεκμηριωμένη απάντηση. Λίγο που εκατσα και τις μετρησα ζαλιστηκα :)

sent from my mobile phone, i apologise for any spelling errors
 

avpap

Μέλος Σωματείου
30 September 2011
9,591
Αθηνα
Re: The Path (2016)

Παμε..

big bang theory
billions (περιμενοντας νεο κυκλο)
braindead
catastrophe
the catch
designated survivor
the expanse (περιμενοντας νεο κυκλο)
high maintenance
lucifer
new girl (περιμενοντας νεο κυκλο)
OJ: Made in America
Outcast (περιμενοντας νεο κυκλο)
The Path
Pitch
Silicon Valley (περιμενοντας νεο κυκλο)
Son of Zorn
Star Wars Rebels
Veep
Westworld
Unreal (περιμενοντας νεο κυκλο)
 

avpap

Μέλος Σωματείου
30 September 2011
9,591
Αθηνα
Re: The Path (2016)

Ενδιαφερουσα σειρα το Path. Hugh Dancy πολυ καλος και συνεχιζει απο εκει που τελειωσε το Hannibal. Τελειος συνδυασμος πραου χαρακτηρα με ξαφνικες εξαρσεις και ετοιμος να "εκραγει". Ειχα δει προσφατα ενα ντοκυμαντερ για Scientology απο την οποια ο Meyerism (η "αιρεση" της σειρας) δανειζεται πολλα στοιχεια. Επισης δειχνει με πειστικο τροπο τους λογους για τους οποιους τετοιες αιρεσεις-κινηματα αποκτουν οπαδους-υποστηρικτες. Εκ πρωτης φασεως δεν μπορουσα να καταλαβω πως "φυσιολογικοι" ανθρωποι πεφτουν θυματα, αλλα η εξηγησεις που δινει μοιαζουν ρεαλιστικες. Δεν νομιζω οτι ειναι μια σειρα που θα μπορουσα να προτεινω χωρις επιφυλαξεις, αλλα σιγουρα εχει ενδιαφερον και πραγματα να πει.

--- Αυτόματη συγχώνευση μηνύματος ---

Θα ψηφισω στο τελος της 1ης σαιζον.
 

avpap

Μέλος Σωματείου
30 September 2011
9,591
Αθηνα
εχω μεινει καπου στη μεση γιατι καταπιαστηκα με αλλα και το ξεχασα. Καλα που μου το θυμησες :) Απο εβδομαδα που θα τελειωσει το westworld θα υπαρχει περισσοτερος ελευθερος χρονος να "σκουπισω" μερικα πραγματα.
 

avpap

Μέλος Σωματείου
30 September 2011
9,591
Αθηνα
Εχοντας δει ολη την 1η σαιζον (επιτελους!) ψηφιζω "καλη". Το καλυτερο κομματι της σειρας ειναι οταν εξερευνα την πιστη, σε ο,τι μορφη και αν εμφανιστει, και την αναγκη των ανθρωπων για αυτη. Εν τω μεταξυ δεν μπορει να δει καποιος τη σειρα και την αιρεση-κινημα που περιγραφει και να μην κανει παραλληλισμους και συγκρισεις με τις "επισημες" θρησκειες. Ενδιαφερον επισης το κομματι οπου εξερευναται η κριση πιστης και πως επηρεαζει τα ιδια τα ατομα αλλα και τον περιγυρο τους. Θεωρω οτι καλυτερο επεισοδιο της 1ης σαιζον ειναι το 1.08. Εξαιρετικο το κεντρικο καστ με τους michelle monaghan, hugh dancy και aaron paul. Οι πρωτοι δυο ειναι γνωστες ποσοτητες και οπου τους εχω δει ηταν καλοι. Για τον aaron paul ειχα τις αμφιβολιες μου γιατι δεν τον εχω δει να κανει κατι αξιολογο απο το breaking bad. Στο 1.08 ειναι εξαιρετικος!

Η σαιζον κλεινει με λιγο παραξενο τροπο και στην προσπαθεια της να δημιουργησει cliffhanger αγγιζει τα ορια του μεταφυσικου. Δεν ξερω αν θα συνεχισει προς αυτην την κατευθυνση ή αν ηταν απλα ψευδαισθησεις του χαρακτηρα του aaron paul. Παντως, θεωρω οτι αυτο της το κομματι ηταν με διαφορα το λιγοτερο ενδιαφερον. Ειναι δυσκολο να την προτεινει κανεις "με κλειστα μάτια", αλλα σιγουρα εχει ενδιαφεροντα πραγματα να πει γυρω απο τις θρησκειες και την ψυχολογια των πιστων. Στο τελος της 1ης σαιζον υπαρχουν τρια νηματα

α. η ερευνα απο την αστυνομια γυρω απο το κινημα
β. οι ερευνες της sarah σχετικα με την τυχη του silas και τον ρολο του cal
γ. ο steve ειναι εν ζωη;;

Σιγουρα θα την συνεχισω, αλλα δεν ξερω αν θα το κανω αυτο αμεσα.
Την εχει δει κανεις αλλος;
 

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,335
Utopia..
Εγώ δεν την έχω δει καθόλου προς το παρόν..

Την Michelle Monaghan έχω να την δω από το True Detective..
.. αλλά είναι γυναίκα που θα με έκανε να πιστέψω.. Ψυχή τε και σώματι! :cool:

(Κάτι όπως βλέπω στο trailer δηλαδή.. :p )

--- Αυτόματη συγχώνευση μηνύματος ---

Προς το παρόν ξεκίνησα και θέλω να δω παρακάτω, το Shut Eye από Hulu!

http://avclub.gr/forum/showthread.php/152565-Shut-Eye-(2016-Hulu)
 
Last edited: