Wind καρτοκινητό

tolias

Supreme Member
5 March 2011
3,745
Επικοινώνησα σήμερα με την WIND για να ρωτήσω κάτι για ένα καρτοκινητό της μητέρας μου, και πάνω στην κουβέντα μου είπαν ότι από 6 μήνες που ήταν, έγινε 3 μήνες η περίοδος που πρέπει να ανανεώνεται ο χρόνος ομιλίας ενός καρτοκινητού για να μην χάνει τον χρόνο ομιλίας που έχει. Είπα ότι θυμάμαι ότι και παλιότερα ήταν 3 μήνες. Δηλαδή αρχικά ήταν 1 χρόνος, έγινε 6 μήνες, για λίγο καιρό έγινε 3 μήνες, αλλά μετά ξαναγύρισε σε 6 μήνες. Τώρα δηλαδή ξαναμαναγύρισε σε 3 μήνες; Ακριβώς έτσι είναι μου είπαν, χωρίς να καταλάβω ακριβώς γιατί υπάρχουν αυτά τα μπρος πίσω. Αλλά λέει ότι εδώ και 15 μέρες περίπου έχει γίνει ξανά 3 μήνες. Έτσι είναι λέει πια για όλες τις εταιρίες!
Και μετά έψαξα και το βρήκα και στο site της WIND.
https://www.wind.gr/gr/wind/gia-tin-etaireia/anakoinoseis/anakoinosi/?prid=438


Είχα καιρό να πάρω την WIND. Είδα ότι έχει βάλει πια και αυτή αυτοματοποιημένο σύστημα για αρχική επικοινωνία με την WIND. Που σε ρωτάει για ποιο θέμα παίρνεις κτλ. Επειδή δεν πρόκειται να βγάλεις άκρη με το μηχάνημα τι ακριβώς θέλεις, ήθελα να μιλήσω με έναν υπάλληλο της WIND. Έχω εμπειρία και με το αυτοματοποιημένο σύστημα της COSMOTE του πατέρα μου, γιατί εγώ τα χειρίζομαι όλα αυτά, δεν μπορούν να βγάλουν άκρη οι δικοί μου με αυτά. Ήξερα λοιπόν ότι έπρεπε απλώς να πω την λέξη "εκπρόσωπο". Το νέο με το σύστημα της WIND είναι ότι ήθελε να του πω και τι ακριβώς ήθελα τον εκπρόσωπο!!!!!!!!!!!!!!!!!
Αφού τα είπαμε για κάνα πεντάλεπτο με το σύστημα, με αρκετά μπινελίκα ενδιάμεσα, και αφού μεταξύ των άλλων του είπα ότι ήθελα και 2 γύρους με πατάτες, έπεισα τελικά το σύστημα να μου δώσει έναν εκπρόσωπο. Η πρώτη ερώτηση που έκανα στον υπάλληλο ήταν πως ξεπερνάει κανείς αυτό το σύστημα για να μιλήσει απευθείας με υπάλληλο, για να γλιτώσει χρόνο και τα νεύρα του, και μου είπε ο υπάλληλος ότι πρέπει να πατήσεις 1 και μετά (στην επόμενη ερώτηση; ) πάλι 1. Το αναφέρω μήπως χρειαστεί σε κάποιον, εγώ δεν το δοκίμασα αφού είχα ήδη συνδεθεί με υπάλληλο.
 

makfil

Supreme Member
12 September 2010
4,098
Φιλοθέη/Γλυφάδα
Απάντηση: 'ΝΕΑ' Κινητής, Σταθερής και Ιντερνέτ (Καθημερινή ανανέωση!)

Δεν ξέρω σε ποιο αριθμό κάλεσες αλλά στο 8005000200 που καλώ σχεδόν για τα πάντα (σταθερή και κινητή) δεν έχω αυτά τα προβλήματα.
 

tolias

Supreme Member
5 March 2011
3,745
Απάντηση: 'ΝΕΑ' Κινητής, Σταθερής και Ιντερνέτ (Καθημερινή ανανέωση!)

1260. Στο κέντρο εξυπηρέτησης της κινητής WIND. Το λέω γιατί ο περισσότερος κόσμος εκεί παίρνει για το κινητό του.
 

makfil

Supreme Member
12 September 2010
4,098
Φιλοθέη/Γλυφάδα
Απάντηση: 'ΝΕΑ' Κινητής, Σταθερής και Ιντερνέτ (Καθημερινή ανανέωση!)

Έχουν αλλάξει τα πράγματα.
Από όσα διαβάζω και σε άλλα fora, οι περισσότεροι καλούν το 8005000200 που δεν σε χρεώνει κιόλας.
 

tolias

Supreme Member
5 March 2011
3,745
Απάντηση: 'ΝΕΑ' Κινητής, Σταθερής και Ιντερνέτ (Καθημερινή ανανέωση!)

Αυτή είναι ειδική γνώση. Ο περισσότερος κόσμος παίρνει το επίσημο νούμερο 1260. Ακόμα και εγώ που ήξερα για άλλο νούμερο, δεν θυμόμουν ποιο είναι, και πήρα το 1260 που ξέρουμε τόσα χρόνια. Μην πάμε το θέμα αλλού γιατί θα χαθεί η είδηση.
 

makfil

Supreme Member
12 September 2010
4,098
Φιλοθέη/Γλυφάδα
Απάντηση: 'ΝΕΑ' Κινητής, Σταθερής και Ιντερνέτ (Καθημερινή ανανέωση!)

Ειλικρινά, με προβληματίζει η επιμονή σου στο 1260 που το χαρακτηρίζεις και ως "επίσημο", λες και είναι το μοναδικό.
Ρίξε μια ματιά στα τηλέφωνα εξυπηρέτησης όπου αναγράφεται και το επίσημο 8005000200.
 

tolias

Supreme Member
5 March 2011
3,745
Απάντηση: 'ΝΕΑ' Κινητής, Σταθερής και Ιντερνέτ (Καθημερινή ανανέωση!)

Δεν το καταλαβαίνω αυτό το πράγμα. Άλλο πράγμα ήθελα να πω, και σε άλλο θέμα έμπλεξα, που δεν έχει και σημασία. Βλέπεις ότι πρώτο πρώτο είναι το 1260, ότι όλες οι διαφημίσεις, τα φυλλάδια, ακόμα και ο λογαριασμός της WIND λέει για πληροφορίες καλέστε 1260, και ότι το τηλέφωνο που λες γράφει ότι είναι για παράπονα και βλάβες; Δεν αμφιβάλλω ότι και με αυτό κάνεις την δουλειά σου, αλλά μην προσπαθείς να με πείσεις ότι στο μυαλό του κόσμου, όταν μιλάμε για τηλέφωνο της WIND, δεν έρχεται πρώτο το 1260. Μην μπερδεύετε τις κουβέντες που γίνονται στα φόρουμ, νομίζοντας ότι είναι γενική γνώση όλου του κόσμου. Δεν έχει νόημα αυτή κουβέντα, και θα με συγχωρέσεις αλλά δεν θα την συνεχίσω άλλο. Άλλο είναι το σημαντικό, πήγε πίσω πια μέσα σε χρόνο ρεκόρ, οπότε πρέπει να το ξανανεβάσω.

Επικοινώνησα σήμερα με την WIND για να ρωτήσω κάτι για ένα καρτοκινητό της μητέρας μου, και πάνω στην κουβέντα μου είπαν ότι από 6 μήνες που ήταν, έγινε 3 μήνες η περίοδος που πρέπει να ανανεώνεται ο χρόνος ομιλίας ενός καρτοκινητού για να μην χάνει τον χρόνο ομιλίας που έχει. Είπα ότι θυμάμαι ότι και παλιότερα ήταν 3 μήνες. Δηλαδή αρχικά ήταν 1 χρόνος, έγινε 6 μήνες, για λίγο καιρό έγινε 3 μήνες, αλλά μετά ξαναγύρισε σε 6 μήνες. Τώρα δηλαδή ξαναμαναγύρισε σε 3 μήνες; Ακριβώς έτσι είναι μου είπαν, χωρίς να καταλάβω ακριβώς γιατί υπάρχουν αυτά τα μπρος πίσω. Αλλά λέει ότι εδώ και 15 μέρες περίπου έχει γίνει ξανά 3 μήνες. Έτσι είναι λέει πια για όλες τις εταιρίες!
Και μετά έψαξα και το βρήκα και στο site της WIND.
https://www.wind.gr/gr/wind/gia-tin-etaireia/anakoinoseis/anakoinosi/?prid=438


Είχα καιρό να πάρω την WIND. Είδα ότι έχει βάλει πια και αυτή αυτοματοποιημένο σύστημα για αρχική επικοινωνία με την WIND. Που σε ρωτάει για ποιο θέμα παίρνεις κτλ. Επειδή δεν πρόκειται να βγάλεις άκρη με το μηχάνημα τι ακριβώς θέλεις, ήθελα να μιλήσω με έναν υπάλληλο της WIND. Έχω εμπειρία και με το αυτοματοποιημένο σύστημα της COSMOTE του πατέρα μου, γιατί εγώ τα χειρίζομαι όλα αυτά, δεν μπορούν να βγάλουν άκρη οι δικοί μου με αυτά. Ήξερα λοιπόν ότι έπρεπε απλώς να πω την λέξη "εκπρόσωπο". Το νέο με το σύστημα της WIND είναι ότι ήθελε να του πω και τι ακριβώς ήθελα τον εκπρόσωπο!!!!!!!!!!!!!!!!!
Αφού τα είπαμε για κάνα πεντάλεπτο με το σύστημα, με αρκετά μπινελίκα ενδιάμεσα, και αφού μεταξύ των άλλων του είπα ότι ήθελα και 2 γύρους με πατάτες, έπεισα τελικά το σύστημα να μου δώσει έναν εκπρόσωπο. Η πρώτη ερώτηση που έκανα στον υπάλληλο ήταν πως ξεπερνάει κανείς αυτό το σύστημα για να μιλήσει απευθείας με υπάλληλο, για να γλιτώσει χρόνο και τα νεύρα του, και μου είπε ο υπάλληλος ότι πρέπει να πατήσεις 1 και μετά (στην επόμενη ερώτηση; ) πάλι 1. Το αναφέρω μήπως χρειαστεί σε κάποιον, εγώ δεν το δοκίμασα αφού είχα ήδη συνδεθεί με υπάλληλο.
Αφού πρέπει να διευκρινιστεί, το τηλέφωνο που πήρα είναι το 1260.
 

iznodur

Established Member
3 February 2011
130
Επικοινώνησα σήμερα με την WIND για να ρωτήσω κάτι για ένα καρτοκινητό της μητέρας μου, και πάνω στην κουβέντα μου είπαν ότι από 6 μήνες που ήταν, έγινε 3 μήνες η περίοδος που πρέπει να ανανεώνεται ο χρόνος ομιλίας ενός καρτοκινητού για να μην χάνει τον χρόνο ομιλίας που έχει. Είπα ότι θυμάμαι ότι και παλιότερα ήταν 3 μήνες. Δηλαδή αρχικά ήταν 1 χρόνος, έγινε 6 μήνες, για λίγο καιρό έγινε 3 μήνες, αλλά μετά ξαναγύρισε σε 6 μήνες. Τώρα δηλαδή ξαναμαναγύρισε σε 3 μήνες; Ακριβώς έτσι είναι μου είπαν, χωρίς να καταλάβω ακριβώς γιατί υπάρχουν αυτά τα μπρος πίσω. Αλλά λέει ότι εδώ και 15 μέρες περίπου έχει γίνει ξανά 3 μήνες. Έτσι είναι λέει πια για όλες τις εταιρίες!
Και μετά έψαξα και το βρήκα και στο site της WIND.
https://www.wind.gr/gr/wind/gia-tin-etaireia/anakoinoseis/anakoinosi/?prid=438


Είχα καιρό να πάρω την WIND. Είδα ότι έχει βάλει πια και αυτή αυτοματοποιημένο σύστημα για αρχική επικοινωνία με την WIND. Που σε ρωτάει για ποιο θέμα παίρνεις κτλ. Επειδή δεν πρόκειται να βγάλεις άκρη με το μηχάνημα τι ακριβώς θέλεις, ήθελα να μιλήσω με έναν υπάλληλο της WIND. Έχω εμπειρία και με το αυτοματοποιημένο σύστημα της COSMOTE του πατέρα μου, γιατί εγώ τα χειρίζομαι όλα αυτά, δεν μπορούν να βγάλουν άκρη οι δικοί μου με αυτά. Ήξερα λοιπόν ότι έπρεπε απλώς να πω την λέξη "εκπρόσωπο". Το νέο με το σύστημα της WIND είναι ότι ήθελε να του πω και τι ακριβώς ήθελα τον εκπρόσωπο!!!!!!!!!!!!!!!!!
Αφού τα είπαμε για κάνα πεντάλεπτο με το σύστημα, με αρκετά μπινελίκα ενδιάμεσα, και αφού μεταξύ των άλλων του είπα ότι ήθελα και 2 γύρους με πατάτες, έπεισα τελικά το σύστημα να μου δώσει έναν εκπρόσωπο. Η πρώτη ερώτηση που έκανα στον υπάλληλο ήταν πως ξεπερνάει κανείς αυτό το σύστημα για να μιλήσει απευθείας με υπάλληλο, για να γλιτώσει χρόνο και τα νεύρα του, και μου είπε ο υπάλληλος ότι πρέπει να πατήσεις 1 και μετά (στην επόμενη ερώτηση; ) πάλι 1. Το αναφέρω μήπως χρειαστεί σε κάποιον, εγώ δεν το δοκίμασα αφού είχα ήδη συνδεθεί με υπάλληλο.

Πολύ χρήσιμη αυτή η πλροφορία φίλε !!! αν και με το αυτοματοποιημένο δεν είχα ποτέ προβλήματα, ναι το 3μηνο ισχύει αλλά το έκαναν όλες οι εταιρίες.
 

hercoulis

AVClub Addicted Member
7 September 2008
2,388
Το αλλάξανε το αυτοματοποιημένο; ζητάω εκπρόσωπο και τον 10 ψήφιο αριθμό κινητού και μου λέει να καλέςω στο 1260.