HXOS EIKONA SHOW 2016 (Φωτογραφικό Υλικό & Σχολιασμός)

Μιχάλης Κορ.

Moderator
Staff member
18 June 2006
21,475
Πειραιάς
www.highend.show_.jpg


H hxos eikona show 2016 θα είναι η μεγαλύτερη και η πιο πλήρης έκθεση στην ιστορία της. Περισσότεροι εκθέτες, περισσότεροι χώροι, περισσότερα εκθέματα. Μερικές εβδομάδες απομένουν για να ανοίξει τις πύλες της η μεγαλύτερη Έκθεση τεχνολογίας στην Ελλάδα.

Η hxos eikona show το Σάββατο 26 και την Κυριακή 27 Νοεμβρίου θα γίνει ο προορισμός κάθε φίλου της τεχνολογίας, του πολιτισμού και της ψυχαγωγίας. Θα παρουσιαστούν μουσικές κάθε είδους από κορυφαία συστήματα αναπαραγωγής και κινηματογραφικές ταινίες υψηλής ποιότητας σε πολύ μεγάλη εικόνα.

Η Έκθεση hxos eikona show θα παρουσιάσει για πρώτη φορά πολλούς νέους κατασκευαστές, πολλά νέα προϊόντα, πολλά gadgets και τις τελευταίες τεχνολογικές λύσεις. Ηχεία, μεγάλες τηλεοράσεις, πικάπ, προβολείς και ότι έχετε ονειρευτεί για την ψυχαγωγία στο σπίτι.

Ο τόπος διεξαγωγής της Έκθεσης είναι το ξενοδοχείο Radisson Blu Park Ηotel (Λεωφ. Αλεξάνδρας 10), απέναντι από το Πεδίον του Άρεως. Σ’ αυτό το μοντέρνο μπουτίκ hotel θα δούμε σε έξι διαφορετικά επίπεδα και σε πολλά τετραγωνικά μέτρα τα τελευταία μοντέλα σε ήχο, εικόνα και gadgets.

Μια πραγματικά μοναδική εκδήλωση που συμβαίνει μια φορά το χρόνο και κανείς δεν πρέπει να χάσει. Ο επισκέπτης θα ζήσει, θα ακούσει, θα βιώσει και θα αισθανθεί τα όρια της τεχνολογίας και της τέχνης. Στερεοφωνικά με ωραίες μουσικές, home cinema με blockbuster ταινίες, πικάπ με καινούρια βινύλια, ακουστικά, προβολείς, τηλεοράσεις και όλες τις τεχνολογικές καινοτομίες της εποχής μας.

Η Έκθεση hxos eikona show είναι το τεχνολογικό όχημα στην Ελλάδα, όπου κατασκευαστές και αντιπρόσωποι παρουσιάζουν στους επισκέπτες ότι πιο ωραίο κυκλοφορεί στην παγκόσμια αγορά.

Στην Έκθεση hxos eikona show 2016 θα ζήσετε δύο μέρες μαζί με τις μουσικές και τις ταινίες που αγαπάτε. Ποτέ η τεχνολογία δεν ήταν τόσο εύκολα προσβάσιμη, μοναδική και ξεχωριστή. Θα κληρωθούν δώρα.


hxos eikona show 2016

ΠΟΥ: Radisson Blu Park Ηotel, Λεωφ. Αλεξάνδρας 10
ΠΟΤΕ: 26 και 27 Νοεμβρίου 2016
ΕΙΣΟΔΟΣ: ΔΩΡΕΑΝ
http://www.highend.show/
 

THEMILOC

AVClub Enthusiast
6 February 2008
1,179
ΕΛΛΑΔΑ
Re: HXOS EIKONA SHOW 2016

Ενημέρωση από την LOCATION SOUND για την έκθεση:
Θα βρισκόμαστε στο δωμάτιο(α) 217 και θα μπορείτε να ακούσετε το νέο ATC SCM50 passive PRO, οδηγημένο από δύο BENCHMARK AHB2 bridged monos με προενισχυτή/DAC τον BENCHMARK DAC2 HGC.
Θα υπάρχουν επίσης τα νέα SCM7, 11 & 19 με τον ολοκληρωμένο της ATC SIA2-150.
ΟΛΑ ΜΕ ΝΕΟ TWEETER ΤΗΣ ATC.
http://atcloudspeakers.co.uk/professional/loudspeakers/scm50a-pro/
https://benchmarkmedia.com/products/benchmark-ahb2-power-amplifier
 

chek2fire

AVClub Enthusiast
1 January 2011
896
Re: HXOS EIKONA SHOW 2016

Μολις γύρισα από την έκθεση. Θα συμφωνήσω ότι τα δωμάτια που είχε σωστά σεταρισμένα συστήματα ήταν λίγα και πολλές φορές αυτά δεν ήταν τα "βαριά" ονόματα της έκθεσης.
Για άλλη μια φορά μου άρεσαν τα elac ηχεία και έτσι όπως είχαν στήσει το σύστημα τους. Πάντα φοβερά μουσικά και πολύ ευχάριστα στο άκουσμα τους.
Εκεί που κόλλησα και μπήκα δύο φορές στο συγκεκριμένο δωμάτιο ήταν στο βιντεόρυθμος και στο σύστημα που είχε στήσει με ένα Rega ενισχυτή, ένα apolo cd player και magnepan ηχεία.
Για μένα αυτός ο ήχος και τα συγκεκριμένα κομμάτια που είχαν βάλει(ακουστική κιθάρα και ροκ ακουστικά) ήταν ακριβώς αυτό που μου αρέσει να ακούω. Φοβερό σετάρισμα με σχετικά λίγα χρήματα το σύστημα αλλά φοβερό μουσικό. Απλά ένα μπράβο και όποιος πάει στην έκθεση ας περάσει και μια βόλτα από εκεί.
Γενικά πάντως τα μεγάλα συστήματα στα τόσα μικρά δωμάτια ασφυκτιούσαν και έβγαζαν κακό χαρακτήρα. Υπήρχαν λίγοι εκθέτες που το πήραν χαμπάρι και είχαν στήσει σωστά συστήματα για τους συγκεκριμένους χώρους.
Γενικά το ξενοδοχείο νομίζω έχει μικρότερα δωμάτια από το lydra πέρσι.
Στις τηλεοράσεις εντυπωσιάστηκα με τον προβολέα της Benq. Απίστευτη εικόνα και μαύρο κτλ. Δεν περίμενα τόσο καλή εικόνα.
Και για άλλη μια φορά και εκεί που έμεινα με ανοιχτό το στόμα ήταν στην oled τηλεόραση της LG. Ειλικρινα ότι καλύτερο έχω δει σε εικόνα και νομίζω ήρθε η ώρα να αλλάξω την plasma :p Τόσο μεγαλο κόλλημα ήταν η εικόνα της.
Πάντως έφυγα από την έκθεση αρκετά ικανοποιημένος από το σύστημα που έχω στο σπίτι και το πως παίζει.
Μια βόλτα από τον βιντεόρυθμο θα πάω σίγουρα να ακούσω ξανά αυτά τα πάνελ. Και έχω ψηθεί και για το cd player της Rega.
Τα πάνελ θα μπορέσω να τα χωρέσω στο σύστημα μου να τα έχω για ποιο ακουστικά κομμάτια. Νομίζω δλδ :p
Άντε και του χρόνου :)
 

Panoramix

Moderator
Staff member
31 January 2012
11,419
Θεσσαλονίκη
Re: HXOS EIKONA SHOW 2016

Αμα στηνοτανε έτσι τα πάνελ... Να το προσεξεις και να το ψαξεις πολύ :)

Τα atc με τους benchmark πως ήτανε;
 

chek2fire

AVClub Enthusiast
1 January 2011
896
Re: HXOS EIKONA SHOW 2016

δεν το θυμάμαι μπορεί να είχε και πολύ κόσμο και να μην μπήκα γιατί κάποια δωμάτια ήταν ασφυκτικά γεμάτα που δεν μπορούσες να μπεις στην κυριολεξία.
 

vas_papavas

Supreme Member
21 December 2010
8,849
Re: HXOS EIKONA SHOW 2016

Μια ματια στους προβολεις εριξα, μολις πηγα στους πανω οροφους μεπιασε το κλειστοφοβικο μου. Διαδρομος με ταβανι στα 2 μετρα και δωματια τρυπες με ηχεια δαπεδου.........
 

Μιχάλης Κορ.

Moderator
Staff member
18 June 2006
21,475
Πειραιάς
Απάντηση: HXOS EIKONA SHOW 2016

Βρέθηκα σήμερα με έναν πολύ καλό μου φίλο στην έκθεση για 5 ώρες περίπου και προσπαθήσαμε να πάμε σε όλα τα περίπτερα και να έχουμε άποψη για όλα τα συστήματα.
Σίγουρα δεν τα καταφέραμε στο μέγιστο, αλλά έγινε καλή προσπάθεια.
Ακολουθεί πολύ φωτογραφικό υλικό. :grinning-smiley-043


PB260003_Fotor.jpg

PB260004.jpg

PB260005.jpg

PB260006.jpg

PB260007.jpg

PB260009.jpg

PB260010.jpg

PB260011.jpg

PB260012.jpg

PB260013.jpg
 

leo1964

AVClub Fanatic
12 May 2010
10,381
Νησί των Φαιάκων
Απάντηση: Re: HXOS EIKONA SHOW 2016

Μια ματια στους προβολεις εριξα, μολις πηγα στους πανω οροφους μεπιασε το κλειστοφοβικο μου. Διαδρομος με ταβανι στα 2 μετρα και δωματια τρυπες με ηχεια δαπεδου.........

Κατάλληλοι και μελετημένοι χώροι!!!!