Ερωτηση για Astra 19.2

Earl21

New member
6 January 2015
26
Καλησπερα! Θελω καποιος να μου κανει μια χαρη... (αν γινεται)
ειδα σε μια συγκεκριμενη ιστοσελιδα πως με το Original πιατο του OTE μπορω να πιασω τον δορυφορο στις 19.2 μοιρες... επειδη ενδιαφερομαι για NFL π παιζει στα καναλια Sport 1 US, Pro7 MAXX και Sat.1, θελω αν μπορει καποιος να μου πει...
καταρχας αν τα καναλια ειναι FTA και αν ειναι FTA να μπορω να δω και οχι να μου μπλοκαρει το προγραμμα λογω δικαιωματων....
οποιος το κανει θα του ειμαι ευγνωμων...
Ευχαριστω προκαταβολικά! :)
 

Kypros_Pambou

Established Member
23 September 2007
258
Φίλε μου το Sat 1 & Pro7 MAXX- FTA (12545 Hor) εκπέμπουν μέσω του Astra 1L στα 47dBW = 70cm κεραία ενώ η βόρεια Ελλάδα καλύπτεται με 50dBW = 60cm κεραία.
Τώρα όσο για το 3ο κανάλι δεν κατάλαβα για πιο κανάλι αναφέρεσαι. Αν και δεν έχω δέκτη του ΟΤΕ λογικά από την στιγμή που τα κανάλια είναι FTA δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα στη λήψη τους
 

eri77

Established Member
7 March 2014
181
Νομίζω ότι το Sport 1 US είναι στο πακέτο Sky Germany. Πρέπει να είναι κωδικοποίημενο.. Ούτε εγώ έχω το δέκτη τής ote αλλά νομίζω ότι εφόσον δεν είσαι εγγραμενος σε κάποια πακέτο, δεν μπορείς να δεις ούτε τα free κανάλια (έχω υποψίες ότι δεν θα τα πιάσει κιόλας)

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Psilos2003

Senior Member
17 October 2013
483
Όπως γράφτηκε ήδη το Sport 1 US είναι κρυπτογραφημένο. Το Sport 1 DE είναι ελεύθερο αλλά νομίζω δεν είναι αυτό που σε ενδιαφέρει. Τα άλλα 2 είναι FTA. Στο EPG τους μόνο το Pro7 Maxx έχει αμερικάνικο ποδόσφαιρο, την Κυριακή. Έβαλα υπενθύμιση να δω αν παίζει ή είναι blacked out.
 

panorama26

New member
13 July 2009
48
Fürth,Deutschland.
Sport1 US HD είναι κωδικοποιημενο και ανηκει στο Γερμανικο συνδρομητικο SKY.de
Αυτην την στιγμή εχει NHL Hockey...........St.Louis Blues-Dallas Stars,και μάλιστα σε γνησιο Αγγλικο ήχο ''comentar''.
Τα αλλα δυο ειναι FTA,.
 

Earl21

New member
6 January 2015
26
ομως το sport1 ειναι fta σωστα; (οχι το US)
ενδιαφερομαι γ γαλλικο π δειχνει
παντως ευχαριστω γ την βοηθεια :)
 

eri77

Established Member
7 March 2014
181
ομως το sport1 ειναι fta σωστα; (οχι το US)
ενδιαφερομαι γ γαλλικο π δειχνει
παντως ευχαριστω γ την βοηθεια :)
Αν μπεις στο Lyngsat θα δεις ποια είναι ελεύθερα και ποια όχι... Και πολλές άλλες λεπτομέρειες

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Psilos2003

Senior Member
17 October 2013
483
Δυστυχώς παρουσιάστηκε πρόβλημα και χάθηκαν όλοι οι προγραμματισμοί εγγραφών, μαζί και αυτός που είχα κάνει για το Pro7 Maxx. Το προγραμμάτισα τώρα για αυτή την Κυριακή.
 

Psilos2003

Senior Member
17 October 2013
483
Αμερικάνικο ποδόσφαιρο δείχνει και το Fox Sports Europe στις 7° ανατολικά. Δε χάνεις τίποτα να δοκιμάσεις να το πιάσεις.
 

Earl21

New member
6 January 2015
26
ειναι κρυπτογραφημενο σε BISS :/ μολις το εψαξα

--- Αυτόματη συγχώνευση μηνύματος ---

κ ειμαι με τον αποκωδικοποιητη της Cosmote TV οποτε... δεν κανω κατι...