RHA MA750

Tsakalos!

Supreme Member
8 December 2009
5,345
Samos!
Χεραιτω την παρεα... προχθες πηρα μεταχειρισμενα, ουσιαστικα ολοκαινουρια, ενα ζευγαρακι ακουστικα RHA MA750. Μπορω να πω οτι εχω μεινει εκπληκτος απο την ποιοτητα κατασκευης... φοβερα.. τα ακουστικα μου μεχρι τωρα ειναι τα AKG K350 QJ .. Μονο παραπονα απο τα AKG μου, ειναι οι ελαφρως σκληρες ψηλες συχνοτητες και το ελεηνο καλωδιο που μπλεκεται μονο και μονο αμα το κοιτας,, Δεν εχω κανει πολες ακροασεις με τα RHA ακομα, αλλα ενω φαινεται να εχουν καταπληκτικο ηχο , ενα και μονο πραγμα με ενοχλει λιγακι... Δεν εχουν ενταση... Πηγη συνηθως εχω το Iphone 5s μου.. τα AKG μου κεντανε... τα RHA οχι... βλεπω βεβαια οτι εχουν τεραστια διαφορα στην ευαισθησια.. και ερωτω, εαν προσθεσω εναν φορητο ενυσχητακο τυπου FIIO A1 η Α3 θα βελτιωθει η κατασταση η θα τα καψω?..
Εαν τα εχει καποιος, θα ηθελα να ακουσω την αποψη του...
 

sokmav

AVClub Fanatic
5 February 2012
14,227
Το iPhone με τι πρόγραμμα αναπαραγωγής όμως;
Ρωτάω γιατί το μαμά σχεδόν ψιθυρίζει,το έχουν για να μην τρώει μπαταρία,κλπ,βάλε άλλα.ανεξάρτητο αν θες μια στάλα ένταση.
 

Tsakalos!

Supreme Member
8 December 2009
5,345
Samos!
Re: Απάντηση: RHA MA750

Το iPhone με τι πρόγραμμα αναπαραγωγής όμως;
Ρωτάω γιατί το μαμά σχεδόν ψιθυρίζει,το έχουν για να μην τρώει μπαταρία,κλπ,βάλε άλλα.ανεξάρτητο αν θες μια στάλα ένταση.

ναι με το μαμα προγραμμα..δεν εχω δοκιμασει κατι αλλο...καποια προταση?
 

sokmav

AVClub Fanatic
5 February 2012
14,227
Αυτό που έχω εγώ έχει αλλάξει όνομα και δεν είναι πλέον δωρεάν.
Παίξε στην αναζήτηση,θα σου βγάλει αρκετά που παίζουν και flac κι από όλα.
 

Tsakalos!

Supreme Member
8 December 2009
5,345
Samos!
δεν εχω θεμα να αγορασω καποια εφαρμογη εαν ειναι καλη... θα θελα να παιζει και φλακ... παιζοντας λιγο με τα pads εστρωσε λιγακη η κατασταση.