Πωλούνται δύο (2) SSD SATA 3 Samsung 850 Evo 120GB

Καλημέρα σε όλους

Ότι λέει ο τίτλος του νήματος. Δύο (2) Samsung 850 Evo, Model: MZ-75E120, Model Code: MZ-E120B/EU, 120GB

Οι εν λόγω δίσκοι έχουν ελάχιστα χρησιμοποιηθεί. Μπήκαν πέρυσι σε ένα καινούργιο, χτισμένο από την αρχή PC, ως δίσκοι συστήματος σε RAID 0 (δείτε το σχετικό νήμα μου), πέρασα πάνω τους το λειτουργικό και κάποια άλλα προγράμματα, αλλά έκτοτε δεν κατάφερα να ασχοληθώ άλλο με τον υπολογιστή, κάποια θέματα καθημερινότητας με πήγαν πίσω.

Τώρα, που επανήλθε η ανάγκη χρήσης του, αποφάσισα να αλλάξω τους δυο SSD με έναν M.2 NVMe της Samsung και οι εν λόγω δίσκοι απλά περισσεύουν, όπως έχω ήδη εξηγήσει στο παραπάνω νήμα. Η χρήση τους είναι ελάχιστη, σχεδόν μηδενική και υπάρχει απόδειξη αγοράς από το Kaizershop.gr στις 15-Μαρτίου-2016 (είναι ακόμα στην εγγύηση, δηλαδή).

Πρόκειται βέβαια για δίσκους της πάνω κατηγορίας των SSD.

Στα κουτιά τους, με αντίγραφο της απόδειξης αγοράς, στα 45 ευρώ ο καθένας, στα 80 ευρώ και οι δύο μαζί.

Pdpgallery-mz-75e2t0b-am-600x600-C5-052016


Διευκρίνιση:
Θα βρίσκομαι στην περιοχή της πρωτεύουσας μέχρι και τις 13 Ιουλίου. Μετά πάω διακοπές στην επαρχία και επιστρέφω τον Σεπτέμβριο.
Οι δίσκοι θα μπορούν φυσικά να δοθούν στον ή στους υποψήφιους αγοραστές χέρι με χέρι όσο θα είμαι στην πρωτεύουσα.
Αλλιώς, θα μπορώ να τους στείλω οπουδήποτε στην Ελλάδα, με έξοδα παραλήπτη, τόσο για μέχρι τις 13 του μήνα (εφόσον πρόκειται για αγοραστή της επαρχίας) όσο και μετά από αυτήν την ημερομηνία, από το νησί της Νάξου.
 
Last edited: