Αγορά προενισχυτή AV

Ψαχνω προενισχυτη AV (5 chanell - καινουργιο ή μεταχειρισμένο) που να εχει τα παρακατω:

- μαυρο χρωμα
- τηλεχειρισμο
- να αποκωδικοποιει dolby digital, dts, dolby prologic II
- να εχει τουλαχιστον 1 ψηφιακη εισοδο coaxial και 1 optical
- να εχει 5 αναλογικες εισοδους (line)
- να εχει 2 αναλογικες εξοδους (line) για εγγραφη ( tape recorder & cd recorder ).

Υπαρχει τετοιο πραγμα?
Σκοπος της αγορας ειναι η δυνατοτητα αξιοποιησης 2 κομματιων AV MARANTZ που εχω, με προβλημα στον προενισχυτη τους.
 

teddy743

Supreme Member
16 August 2014
7,175
Θεσσαλονίκη
Αχχ Σπυρο, πονεμένη ιστορία, αν βρεις θα είναι μόνο μεταχ. και μιλάμε τουλάχιστον δεκαετίας και βάλε παλιός.

Από καινούργιους εχεις επιλογές μετρημένες στα δάχτυλα από marantz, yamaha, emotiva και anthem και η πιο οικονομική επιλογή από αυτά είναι κοντά στα 1800ε (βέβαια κάνουν και καφέ και μιλάμε για 11.2 κανάλια τις περισσότερες φορές)

Ακόμα και αν αποφασίσεις να βρεις κάποιους από αυτούς που ανέφερα μεταχ. στοιχίζουν από 1000 και πάνω συνήθως....εκτός αν ψάχνεις από ebay χωρίς εγγύηση, 3το χέρι+ ή πετύχεις καμιά καλεί δημοπρασία.

*και εγώ ψάχνω πάνω από 2 χρόνια πλέον έναν AV proccessor που να παιζει απλά dts MA 5.1 (HDMI 1.4) και δεν βρίσκω. ΑΝ δει κανείς κάτι ας πει και σε μένα.
 
Καλημερα φιλε μου. Ναι ξερω οτι αναζητω κατι δυσευρετο, αν ηταν ευκολο θα το ευρισκα μονος μου. Γι´ αυτο το εβαλα εδω, μηπως καποιος περισσοτερο ψαγμενος ξερει κατι. Ενταξει, δεν "καιγομαι" κιολας, μπορω να ζησω και χωρις αυτο! Ουτε εχω σκοπο να το πληρωσω οσο ενας ολοκληρωμενος AV,
Σ´ευχαριστω παντως για την ενημερωση.
 

teddy743

Supreme Member
16 August 2014
7,175
Θεσσαλονίκη
Συμφωνώ με τον Θαναση, δεν είναι οτι δεν αξίζουν τα λεφτα που ζητανε. Το κακο ειναι οτι δεν υπαρχουν επιλογες με λιγο λιγοτερα features με λιγο καλυτερη τιμη που να παρει. (τι να τα κανω τα 11.2 καναλια πχ.....σινεμα θα ανοιξω??? )
 
Φιλε σε ευχαριστω, αλλα ο ανωτερω ειναι ολοκληρωμενος AV. Εγω εχω σε χρηση ολοκληρωμενο και ψαχνω προενισχυτη (πιο φθηνο) που θα συνδεθει με τον τελικο του παροπλισμενου ΜΑΡΑΝΤΖ. Αν εβρισκα θα κρατουσα το σετ προ-marantz και θα πουλουσα τον ολοκληρωμενο που εχω σε χρηση.