LG LS341C : Reviews - Εντυπώσεις - Σχόλια

npil

Established Member
7 February 2011
112
ΑΘΗΝΑ
Καλησπερα παιδια.
Αγορασα την εν λογω tv γενικα για τα λεφτα της (389 ) ειμαι ικανοποιημενος.

Αυτο που μου αρεσε ειναι η γωνια θεασης , δεν εχει καμια απωλεια απο οποια γωνια και την δεις(βεβαια ειναι η πρωτη μου Led) .
η εικονα της ειναι κλασικη lg η οποια με καποιες σωστες ρυθμισεις φτιαχνει και σημαντικοτατο παντα απενεργοποιημενο το "εξοικονομιση ενεργειας"
Αυτο που με εκανε να την επιλεξω , εκτος απο την οικονομικη τιμη ηταν οτι εχει πανελ Direct LED IPS .

Απλα δεν βρισκω καμια υποστηριξη στο site της lg για αναβαθμισεις κτλ. Την εχει σαν commercial tv στην κατηγορια των επαγγελματικων http://www.lg.com/gr/b2b/commercial-tv/lg-42LS341C
ξερετε τιποτα γιαυτην την tv ? η γνωμη σας?
 

npil

Established Member
7 February 2011
112
ΑΘΗΝΑ
Καλησπερα παιδια.
Αγορασα την εν λογω tv γενικα για τα λεφτα της (389 ) ειμαι ικανοποιημενος.

Αυτο που μου αρεσε ειναι η γωνια θεασης , δεν εχει καμια απωλεια απο οποια γωνια και την δεις(βεβαια ειναι η πρωτη μου Led) .
η εικονα της ειναι κλασικη lg η οποια με καποιες σωστες ρυθμισεις φτιαχνει και σημαντικοτατο παντα απενεργοποιημενο το "εξοικονομιση ενεργειας"
Αυτο που με εκανε να την επιλεξω , εκτος απο την οικονομικη τιμη ηταν οτι εχει πανελ Direct LED IPS .

Απλα δεν βρισκω καμια υποστηριξη στο site της lg για αναβαθμισεις κτλ. Την εχει σαν commercial tv στην κατηγορια των επαγγελματικων http://www.lg.com/gr/b2b/commercial-tv/lg-42LS341C
ξερετε τιποτα γιαυτην την tv ? η γνωμη σας?

να προσθεσω η tv einai 42" . το usb τι subs παιζει? γιατι srt. δεν παιζει....
 

papasouzakias

Moderator
Staff member
13 May 2009
4,523
Απο ότι αναφέρεται στα χαρακτηριστικά η τηλεόραση είναι Direct LED TV Signage δηλαδή προορίζεται για ψηφιακή διαφήμιση για εμπορικά καταστήματα, χώρους υποδοχής, μαζικής άθλησης, εστίασης και διασκέδασης και όχι για οικιακή χρήση. Έχεις το δικαίωμα να την επιστρέψεις στο κατάστημα μέσα σε 7 μέρες από την αγορά με τη δικαιολογία ότι δεν είναι κατάλληλη για τη χρήση που τη θες.
 

npil

Established Member
7 February 2011
112
ΑΘΗΝΑ
Απο ότι αναφέρεται στα χαρακτηριστικά η τηλεόραση είναι Direct LED TV Signage δηλαδή προορίζεται για ψηφιακή διαφήμιση για εμπορικά καταστήματα, χώρους υποδοχής, μαζικής άθλησης, εστίασης και διασκέδασης και όχι για οικιακή χρήση. Έχεις το δικαίωμα να την επιστρέψεις στο κατάστημα μέσα σε 7 μέρες από την αγορά με τη δικαιολογία ότι δεν είναι κατάλληλη για τη χρήση που τη θες.
αρα θα ειναι σκυλι στη χρηση και μεγαλυτερη διαρκεια ζωης ......κοιτα δεν με χαλαει και αυτο .πιστευω οτι αν ρυθμιστει σωστα θα εχει και καλυτερη αποδοση εικονας .
 

papasouzakias

Moderator
Staff member
13 May 2009
4,523
Μπορεί να ρυθμιστεί όμως; Στο διαδίκτυο δεν υπάρχει τίποτα για τη συγκεκριμένη τηλεόραση. Ούτε reviews ούτε ρυθμίσεις. Γνώμη μου να την επιστρέψεις στο κατάστημα και να πάρεις μια άλλη που να τη χαίρεσαι.
 

npil

Established Member
7 February 2011
112
ΑΘΗΝΑ
δεν νομιζω να μπορεσω να την επιστρεψω 1ον εχουν περασει 8 μερες απο την αγορα (μαζι με τις αργιες) και δευτερον το καταστημα που την αγορασα δεν εχει αλλη 42αρα , αρα δεν νομιζω να μου δωσουν χρηματα πισω...... και κατι αλλο ,γιατι τις πουλανε στα καταστηματα (ηδη 18 την εχουν) χωρις να ενημερωνουν για commercial και οτι δεν κανουν για οικιακη χρηση? δεν ξερω θα προσπαθησω να την ρυθμισω
 

papasouzakias

Moderator
Staff member
13 May 2009
4,523
Πέρασε από το κατάστημα και ζήτησε τους να αλλάξεις τη τηλεόραση αφού προορίζεται για επαγγελματική χρήση και δεν μπορεί να ρυθμιστεί για οικιακή χρήση. Μπορεί να δεχτούν την αλλαγή. Ακόμα και αν δε τη δεχτούν υπάρχει τρόπος μέσω της Γενικής Γραμματείας Καταναλωτή www.efpolis.gr να ζητήσεις την αντικατάσταση της τηλεόρασης.
 

paplomatothiki

Senior Member
26 April 2011
404
Απλα δεν βρισκω καμια υποστηριξη στο site της lg για αναβαθμισεις κτλ. Την εχει σαν commercial tv στην κατηγορια των επαγγελματικων http://www.lg.com/gr/b2b/commercial-tv/lg-42LS341C
ξερετε τιποτα γιαυτην την tv ? η γνωμη σας?

Κάτσε μπρε...ακόμα δεν την πήρες και θέλεις να κάνεις αναβάθμιση ?:afro:
Είναι τηλεόραση επαγγελματικής χρήσης,που σημαίνει αυξημένη αντοχή στον κάθε κάγκουρα με σαγιονάρα και 5-6 πιτσιρίκια που έρχεται στο ξενοδοχείο , αλλά λιγότερα καλούδια στις ρυθμίσεις της εικόνας.
Από τις εντυπώσεις σου νομίζω ότι σου αρέσει η τηλεόρασή σου. Τι σε χαλάει λοιπόν που -ίσως προς το παρόν- δεν υπάρχει η δυνατότητα αναβάθμισης κλπ (η οποία πολλές φορές περιπλέκει περισσότερο τα πράγματα) ?
 

npil

Established Member
7 February 2011
112
ΑΘΗΝΑ
Κάτσε μπρε...ακόμα δεν την πήρες και θέλεις να κάνεις αναβάθμιση ?:afro:
Είναι τηλεόραση επαγγελματικής χρήσης,που σημαίνει αυξημένη αντοχή στον κάθε κάγκουρα με σαγιονάρα και 5-6 πιτσιρίκια που έρχεται στο ξενοδοχείο , αλλά λιγότερα καλούδια στις ρυθμίσεις της εικόνας.
Από τις εντυπώσεις σου νομίζω ότι σου αρέσει η τηλεόρασή σου. Τι σε χαλάει λοιπόν που -ίσως προς το παρόν- δεν υπάρχει η δυνατότητα αναβάθμισης κλπ (η οποία πολλές φορές περιπλέκει περισσότερο τα πράγματα) ?
οχι ..Τελικα δεν το μετανοιωσα.και μπορω να πω οτι μετα απο 1 βδομαδα και καποιες ωρες ρυθμισης απο χθες εχω καταληξει σε καποιες συγκεκριμενες ρυθμισεις που στο ματι μου δειχνει πολυ καλα σε dvd και hd-movies. Απλα κουβεντα κανουμε για την συγκεκριμενη tv και οτι δεν ενημερωνουν επακριβως για την χρηση της στα καταστηματα.

ps.ασε που λογω αντοχης θα την ευχαριστιεμε αρκετοοοο καιροοοοο
 

paplomatothiki

Senior Member
26 April 2011
404
Α...! Πωλητές !!! Τι ωραίο θέμα...
Όταν πήγα να δω για πρώτη φορά την τηλεόραση που τελικά αγόρασα,το έπαιξα -και καλά- ανίδεος και ρωτούσα τα χίλια δυο. Η πωλήτρια ζοριζόταν να μου απαντήσει,αλλά αλλά μου έδινε αξιοπρεπείς απαντήσεις που έστεκαν λογικά. Το καλύτερο όμως δεν είχε έρθει....φεύγοντας μου λέει όλο καμάρι κι αυτοπεποίθηση "να είστε σίγουρος πως είναι μία καταπληκτική τηλεόραση! Δε θα σας απασχολήσει ποτέ τίποτα...το μόνο που χρειάζεται να προσέχετε είναι να την καθαρίζετε με ένα μαλακό πανί γιατί μπορεί να χαλάσουν τα μεγκαπίξελ" !!! Μετά τη -σύντομη ευτυχώς- απώλεια επαφής αποχώρησα σαν κύριος...