Lampizator DSD DAC

tmjuju

Administration Team
Staff member
21 January 2007
21,651
Χμμμ λίγο υπερβολικό να έχει κάποιος άλλο dac μόνο για DSD μιας και είναι μια σταγόνα στον ωκεανό τα DSD σε σχέση με τα PCM …

Από usb πως το περνά ? να κάνει DoP ? Γιατί αυτή είναι η εύκολη και δόκιμη λύση.
 

Totsipaki

Supreme Member
27 February 2007
5,054
H αποθέωση του φετιχιστικού μαζοχισμού ή αλλιώς μια απο τις πιό ακριβές "ανάπηρες" συσκευές. Είναι ενδεικτικό του πόσο μαζόχες είμαστε σαν χομπίστες το οτι θα βρεί το κοινό του που θα πίνει νερό στο όνομα του dsd αποτασσόμενο οτιδήποτε άλλο (που έτσι κιαλλιώς δεν θα μπορεί να το ακούσει..)
 

supersonic

Μέλος Σωματείου
17 June 2006
49,351
όταν στον 1.5 χρόνο γιορτάζεις με την παρακάτω γραφική εικόνα το 200ό σου dac που μεταφράζεται χοντρά χοντρά με 600000 προ φόρων

Kolacja1.jpg



μπορεί σιγά σιγά να περνάει από το μυαλό σου ότι μπορείς να πουλήσεις ακόμα και κομοδίνα που παίζουν dsd
 

supersonic

Μέλος Σωματείου
17 June 2006
49,351
επίπεδο 6


IMG_0009.jpg



πέντε χιλιάδαι ευρώ

και επίσης απορώ πως ακόμα μπορεί και διαφημίζει το digital player του που ο ίδιος το λέει squeezebox lampizator...
 

petronik

Μέλος Σωματείου
18 June 2006
18,512
Θεσσαλονικη
Απάντηση: Re: Lampizator DSD DAC

επίπεδο 6


IMG_0009.jpg



πέντε χιλιάδαι ευρώ

και επίσης απορώ πως ακόμα μπορεί και διαφημίζει το digital player του που ο ίδιος το λέει squeezebox lampizator...

Mητσε σε πιάσανε οι μεσημεριανές κακίες σου
 

supersonic

Μέλος Σωματείου
17 June 2006
49,351
Re: Απάντηση: Re: Lampizator DSD DAC

Mητσε σε πιάσανε οι μεσημεριανές κακίες σου

Κακίες....
έπρεπε να το κάνει δίπατο.
Μου θυμίζει ένα player της δεκαετίας του 90 (αρχές) που έβλεπα στον Λαμπριανίδη....
το λέγαμε βάτραχο....
αυτό μου θυμίζει βεντούζες της δεκαετίας 40-50....


ασε που ο φίκος για την περίσταση έβαλε και γραβάτα και η πίσω μεριά είναι πιό μακρυά από την μπροστά...:furious3:
 

Totsipaki

Supreme Member
27 February 2007
5,054
Πάντως ειλικρινά γιατί να προτιμήσει αυτό το πράγμα κάποιος απο ένα καλό SACD player που τουλάχιστον παίζει και τα CD και είναι και πιό φετίχ σαν αναπαραγωγέας υλκών format. Στα λεφτά αυτά υπάρχουν συσκευές που κυριολεκτικά "σκοτώνουν"..
 

ΚΩΣΤΑΣ ΖΑΓΓΟΓΙΑΝΝΗΣ

Super Moderator
Staff member
20 October 2007
17,815
Μεσευρώπη
Ότι πιό παράλογο έχω δει στον κόσμο του HiFi. Μιά συσκευή που υποστηρίζει μερικές χιλιάδες ηχογραφήσεις όλες κι όλες, οι περισσότερες από αυτές παράνομες. To επόμενο βήμα πρέπει να είναι ένα dac που θα παίζει μόνο 24/96, ένα αποκλειστικά για 24/192 κ.ο.κ. Επίσης το μόνο σίγουρο είναι ότι θα βρεθούν χαζοί για να το αγοράσουν (ας με συγχωρήσουν τα μέλη που το έχουν ήδη παραγγείλει, αναμένω εναγωνίως τις εντυπώσεις τους).
 

Dr Pan K

Supreme Member
18 December 2010
9,067
νομιζω πως δεν ειναι ακομα στην παραγωγη, η μολις μπηκε. δυσκολα καποιο μελος θα το παρει σε αυτη την τιμη...

οσο για εμενα, τα χρηματα μου συνεχιζουν να πηγαινουν στα μαυρα και φαρδια δισκακια..
 

Totsipaki

Supreme Member
27 February 2007
5,054
νομιζω πως δεν ειναι ακομα στην παραγωγη, η μολις μπηκε. δυσκολα καποιο μελος θα το παρει σε αυτη την τιμη...

οσο για εμενα, τα χρηματα μου συνεχιζουν να πηγαινουν στα μαυρα και φαρδια δισκακια..

Aχαααα!!! άαρα λεφτά υπάρχουν!!
 

petronik

Μέλος Σωματείου
18 June 2006
18,512
Θεσσαλονικη
Tελικα οι <αυλες> υλοποιησεις εχουν πολυ υλικο[χρημα]
Μαλλον καποιοι βρηκαν τον ευκολο τροπο να βγαζουν χρημα ,χωρις ιδιαιτερη προσπαθεια ,ουτε κοστος.
Πολυ σωστη η παρατηρηση σου Κωστα Ζαγγογιαννη

Και μια που το ξαναρωτησα ,το laptop που παιζει άυλα θελει αντικραδασμικη στηριξη η οχι;
 

Totsipaki

Supreme Member
27 February 2007
5,054
Η μεγαλύτερη πρόκληση για τον σύγχρονο χομπίστα είναι να ξεπεράσει τις αγκυλώσεις και τα κολλήματα του παρελθόντος, προιόντα της τεχνολογικής στασιμότητας σε συνδυασμό με την εικονική ευημερία της τελευταίας δεκαετίας και να κοιτάξει με ένα πιό χαλαρό και "προδευτικό" μάτι το μέλλον που σε ορισμένες περιπτώσεις είναι ήδη εδώ..
 

sokmav

AVClub Fanatic
5 February 2012
14,227
Μόνο DSD;
Κι εγώ ρε φίλε που δεν είμαι του Dark Side Of The Moon αλλά του Atom Heart Mother,τι θα ακούω;
Στο τέλος να δείτε,θα βγει μηχανάκι που θα παίζει όχι μόνο συγκεκριμένο format αλλά και συγκεκριμένο είδος μουσικής και μόνο αυτό.Και θα βρεθούν κι αγοραστές!
Και μόνο να αναλογιστεί κανείς πόση μουσική αγοράζει με το πεντοχίλιαρο....τι να πω...