Περί καταστήματος "Tronix"

DimAsi

Supreme Member
25 July 2007
5,859
Αττικό βουνό
Φυσικά και δεν είναι ελληνική η απόδειξη γιατί η εταιρία είναι στη Βουλγαρία !!! Δεν είναι ελληνική εταιρία .Είναι Βουλγάρικη!
 
Last edited by a moderator:

nocarder

AVClub Enthusiast
12 June 2010
744
Να παλιότερα είχα αγοράσει με απόδειξη κανονικά από Ελλάδα! Πουλήθηκε σε άλλους ή μετέφερε την έδρα της; Στα στοιχεία επικοινωνίας έχει Ελληνικό τηλέφωνο και fax!!!
 

GEORGE M.

Supreme Member
3 April 2009
4,205
ΧΑΝΙΑ - ΚΡΗΤΗ
Πήρα κάτι από αυτό το κατάστημα και η απόδειξη ήταν στα Βουλγάρικα...!!!!

Φυσικά και δεν είναι ελληνική η απόδειξη γιατί η εταιρία είναι στη Βουλγαρία !!! Δεν είναι ελληνική εταιρία .Είναι Βουλγάρικη!

Ναι το είχα ξεχάσει αυτόο.... Μην ψωνίσεις από αυτόν
 
Last edited by a moderator:

DimAsi

Supreme Member
25 July 2007
5,859
Αττικό βουνό
Να παλιότερα είχα αγοράσει με απόδειξη κανονικά από Ελλάδα! Πουλήθηκε σε άλλους ή μετέφερε την έδρα της; Στα στοιχεία επικοινωνίας έχει Ελληνικό τηλέφωνο και fax!!!
Βάση νομοθεσίας όλα τα ηλεκτρονικά καταστήματα είναι υποχρεωμένα να γράφουν την έδρα τους για να ξέρει ο καταναλωτής με ποιον έχει να κάνει .Νομίζω ότι αυτό βάση νόμου σε καλύπτει . Φυσικά εσύ μπορείς να του πεις ρε μεγάλε τι έγινε ? Εγω θέλω αποδειξη ελληνική για να την περάσω στη δήλωση και να δούμε τι θα σου πει....
Οσο για τα τηλέφωνα είναι ελληνικά αλλά η έδρα ?
 
Last edited by a moderator:

greekgreek

Supreme Member
29 June 2008
6,350
Γιαννιτσά
Να παλιότερα είχα αγοράσει με απόδειξη κανονικά από Ελλάδα! Πουλήθηκε σε άλλους ή μετέφερε την έδρα της; Στα στοιχεία επικοινωνίας έχει Ελληνικό τηλέφωνο και fax!!!

Το κατάστημα ήταν μέχρι πέρσι στην Κατερίνη , τους είχα επισκευτεί αρκετές φορές , μιας και είναι κοντά στον τόπο μου .
Μεταφέρθηκε η έδρα της εταιρίας στην Βουλγαρία .
 

skysound

Supreme Member
28 January 2007
6,856
Θεσσαλονίκη
Και εγω το ειχα επισκεφτει 2-3 φορες πριν καποια χρονια.
Κατα τυχη προχτες ειχα και μια τηλεφ. επικοινωνια για καποιο προιον.
Δλδ στη Κατερινη δεν υπαρχει τιποτα τωρα?
 

nocarder

AVClub Enthusiast
12 June 2010
744
Βάση νομοθεσίας όλα τα ηλεκτρονικά καταστήματα είναι υποχρεωμένα να γράφουν την έδρα τους για να ξέρει ο καταναλωτής με ποιον έχει να κάνει .Νομίζω ότι αυτό βάση νόμου σε καλύπτει . Φυσικά εσύ μπορείς να του πεις ρε μεγάλε τι έγινε ? Εγω θέλω αποδειξη ελληνική για να την περάσω στη δήλωση και να δούμε τι θα σου πει....
Οσο για τα τηλέφωνα είναι ελληνικά αλλά η έδρα ?

Δεν αναγράφεται η έδρα στο site, μόνο τηλέφωνα και e-mails.
 

Arno

AVClub Enthusiast
2 July 2007
1,057
ΑΘΗΝΑ
Η εταιρία Tronix σαν νομικό πρόσωπο έχει διαλυθεί εδώ και καιρό. Ο διακριτικός τίτλος Tronix ανήκει πλέον στην εταιρία inet με έδρα την Βουλγαρία. Η εταιρία inet ανήκει στον έναν εκ των δύο πρώην ιδιοκτητών της Tronix. Σαν βουλγαρική εταιρία που είναι όλα τα έγγραφ που κόβει είναι βουλγαρικά. Υπάρχουν πάρα πολλές ακόμη εταιρίες από την Βόρειο Ελλάδα, που διάλεξαν αυτόν τον... νόμιμο δρόμο!
 

Athensnet

New member
10 November 2011
44
Καλά που το ξεκαθαρίσατε και ήμουνα έτοιμος να αγοράσω έναν xtrend et4000!!
 

thunder67

New member
17 October 2008
1
Μακρυα απο το καταστημα!!!Αν εισαστε και ατυχοι και χαλασει το μηχανημα ψαξτε να το βρειτε μεταξυ γερμανιας και πολωνιας(ταχα εκει ειναι το service)Εχω παθει ζημια με ενα γνησιο solo και εκανε την παπια με εστειλε στον ματζαριδη ενω ηταν δικος του ,το ιδιο και με μαιμου σολο εστειλα δυο πισω και ακομη περιμενω εχουν περασει μονο 4 μηνες !!!!
 
Last edited by a moderator:

Arno

AVClub Enthusiast
2 July 2007
1,057
ΑΘΗΝΑ
Με δεδομένο ότι οι περισσότεροι από εμάς ψωνίζουμε και από το ίντερνετ, δεν νομίζω ότι τελικά ενδιαφέρει από που είναι μια εταιρία, αλλά από τα υπόλοιπα που μας παρέχει (τιμή, εγγύηση, service, κτλ).
 
Last edited by a moderator:

nocarder

AVClub Enthusiast
12 June 2010
744
Αυτό ακριβώς είναι το θέμα, τί γίνεται με τις εγγυήσεις και το service. Πολλοί προτιμάμαι να αγοράζουμε από Ελλνικά καταστήματα για τη "σιγουριά" του service και της εγγύησης, ειδικά σε ακριβά προϊόντα όπως οι δορυφορικοί δέκτες.
 
Last edited by a moderator:

just95

New member
5 April 2009
57
Θεσσαλονίκη
εγω το καλοκαιρι εψαχνα για καρτα φερραρι και στον μονο που βρηκα ηταν αυτος
με ένα τηλεφωνο σε 2 εργασιμες η καρτα ηταν στο σπιτι μου με κουριερ
για δεκτη....όχι δεν θα αγοραζα από εξωτερικο, εκτος αν ειχα ανθρωπο μονιμο κατοικο στην αντιστοιχη χωρα ώστε να εχει επαφη