Ανανέωση με τον τηλεοπτικό χάρτη της σεζόν 2018-19.Αν βρείτε κάποιο λάθος ή βρείτε κάτι που έχω ξεχάσει να συμπληρώσω,παρακαλώ αναφέρετε το.
Ο χάρτης αυτός θα ανανεώνεται συνεχώς μόλις ανακοινώνεται κάποια νέα συμφωνία. Θα ήθελα να ευχαριστήσω όλα τα μέλη του forum που με έχουν βοηθήσει ώστε να κρατάω ενημερωμένο συνέχεια το thread.
* Όπου υπάρχει αστερίσκος, σημαίνει ότι δεν υπάρχει 100% επιβεβαίωση απόκτησης των δικαιωμάτων της διοργάνωσης που αντιστοιχεί στον αστερίσκο
Ενημέρωση (27/6/2018)
Nova ( Tα κανάλια Novasports είναι διαθέσιμα και μέσω των πακέτων Vodafone TV Sports και WIND VISION Full Pack)
COSMΟΤΕ ΤV
Eurosport - διαθέσιμο μέσω Nova και Vodafone TV
FOX Sports -http://avclub.gr/forum/showthread.p...5-2016?p=1057520578&viewfull=1#post1057520578 (Διάθεσιμό μέσω Nova Και Cosmote TV)
ΕΡΤ
Ηλεκτρονικά Sites κ' Περιφερειακά Κανάλια
Αθλητικές διοργανώσεις χωρίς μέχρι στιγμής τηλεοπτική στέγη
Κάποια φιλικά της Εθνικής Ανδρών Ποδοσφαίρου κλείνουν ύστερα από συμφωνία της ΕΠΟ με κανάλι λίγες μέρες πριν τον αγώνα
Mε αστερίσκο οι διοργανώσεις (*) που δεν έχουν εξασφαλιστεί ακόμη επίσημα
Ο χάρτης αυτός θα ανανεώνεται συνεχώς μόλις ανακοινώνεται κάποια νέα συμφωνία. Θα ήθελα να ευχαριστήσω όλα τα μέλη του forum που με έχουν βοηθήσει ώστε να κρατάω ενημερωμένο συνέχεια το thread.
* Όπου υπάρχει αστερίσκος, σημαίνει ότι δεν υπάρχει 100% επιβεβαίωση απόκτησης των δικαιωμάτων της διοργάνωσης που αντιστοιχεί στον αστερίσκο
Ενημέρωση (27/6/2018)
Nova ( Tα κανάλια Novasports είναι διαθέσιμα και μέσω των πακέτων Vodafone TV Sports και WIND VISION Full Pack)
Ποδόσφαιρο
1. Superleague: Εντός έδρας αγώνες ΑΕΚ, ΠΑΟΚ, Ολυμπιακού, Αστέρα Τρίπολης, Πανιωνίου, ΠΑΣ Γιάννινα, Λεβαδειακού, ΑΕΛ , ΟΦΗ - Μετάδοση των εντός έδρας αγώνων των ομάδων αυτών στα προκριματικά Champions League και Europa League (πλην φάσης Πλέι-οφ Champions League που μεταδίδεται από Cosmote TV) + κάλυψη φιλικών αναμετρήσεων τους (Tα δικαιώματα των υπόλοιπων 7 ομάδων παραμένουν ελεύθερα)
2. Serie A
3. Πρωτάθλημα Γαλλίας
4. Πρωτάθλημα Ολλανδίας
5. Championship + Μετάδοση Πλέι-οφ ανόδου
6. Πρωτάθλημα Αυστρίας *
7. Πρωτάθλημα Σουηδίας (-2019): 1 αγώνας ανά αγωνιστική (συνήθως κάθε Κυριακή στις 16:00)
8. Κύπελλο Γαλλίας + Γαλλικό Super Cup (Trophee des Champions)
9. Κύπελλο Ρωσίας (-2019)
10. Λιγκ Καπ Αγγλίας
11. Λιγκ Καπ Γαλλίας
12. Ισπανικό Supercopa (Σούπερ Καπ Ισπανίας)
13. International Champions Cup: καλοκαιρινά φιλικά τουρνουά με κορυφαίες ευρωπαϊκές ομάδες
14. Βίκος Cola Elite Neon Cup: Ετήσια κάλυψη του τουρνουά επιπέδου under και όλων των ηλικιακών κατηγοριών του (κ-15, κ-13, κ-11)
Μπάσκετ
1. Euroleague (-2020): Αποκλειστική μετάδοση όλων των αγώνων
2. Champions League (-2019): 2 (τουλάχιστον) αγώνες ελληνικών ομάδων ανά αγωνιστική + αγώνες ξένων ομάδων (ο αγώνας της ελληνικής ομάδας που απομένει μεταδίδεται από την ΕΡΤ και - ζωντανά ή μαγνητοσκοπημένα - και από τη Nova) - στις νοκ-άουτ φάσεις έχει προτεραιότητα στις μεταδόσεις η Nova, αν απομείνει μόνο μία ελληνική ομάδα τον αγώνα της τον δείχνει ζωντανά η Nova και μαγνητοσκοπημένα η ΕΡΤ (Παράλληλη ζωντανή μετάδοση του Final-Four με την ΕΡΤ σε περίπτωση που προκριθεί ελληνική ομάδα εκεί, διαφορετικά το μεταδίδει μόνο η Nova ζωντανά)
Τένις
1. Γουίμπλετον (-2019): Αποκλειστική μετάδοση όλων των αγώνων
2. Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Τένις Ανδρών και Γυναικών: Μετάδοση ημιτελικών Ανδρών και Τελικών Ανδρών, Γυναικών και Διπλού
3. FED Cup - Ευρωπαϊκή Ζώνη: Εντός έδρας αγώνες εθνικής ομάδας Γυναικών
4. WTA Elite Trophy
5. Αγώνες επίδειξης
Γκολφ
1. PGA Championship
2. US Open
3. The Open
4. Ryder Cup
5. Μετάδοση στιγμιοτύπων και από άλλους αγώνες
Υπόλοιπα
1. Διεθνή μίτινγκ Στίβου και Μαραθώνιοι
2. Ιστιοπλοΐα-Ράλι Αιγαίου *: Στιγμιότυπα
3. Στιγμιότυπα Blancpain GT Sprint και Αντοχής (Μηχανοκίνητος Αθλητισμός)
4. miniEURO (ετήσια μετάδοση): τουρνουά 6*6
5. Πυγμαχία- Αγώνες
6. Ιπποδρομία Winter Challenge - live μετάδοση από Ιππόδρομο Μαρκόπουλου
7. Στιγμιότυπα από Ιππασία, Χειμερινούς αγώνες Audi Quattro, Freesports (εναλλακτικά αθλήματα), Ιστιοπλοία, Kiteboard, Formula 1 Powerboat, UIM-ABP Aquabike, Τρίαθλο, Καγιάκ, Ποδηλασία (Γύροι και Ορεινή Ποδηλασία)
8. Εκπομπές - ανασκοπήσεις - αγώνες από παλιότερες εποχές
1. Superleague: Εντός έδρας αγώνες ΑΕΚ, ΠΑΟΚ, Ολυμπιακού, Αστέρα Τρίπολης, Πανιωνίου, ΠΑΣ Γιάννινα, Λεβαδειακού, ΑΕΛ , ΟΦΗ - Μετάδοση των εντός έδρας αγώνων των ομάδων αυτών στα προκριματικά Champions League και Europa League (πλην φάσης Πλέι-οφ Champions League που μεταδίδεται από Cosmote TV) + κάλυψη φιλικών αναμετρήσεων τους (Tα δικαιώματα των υπόλοιπων 7 ομάδων παραμένουν ελεύθερα)
2. Serie A
3. Πρωτάθλημα Γαλλίας
4. Πρωτάθλημα Ολλανδίας
5. Championship + Μετάδοση Πλέι-οφ ανόδου
6. Πρωτάθλημα Αυστρίας *
7. Πρωτάθλημα Σουηδίας (-2019): 1 αγώνας ανά αγωνιστική (συνήθως κάθε Κυριακή στις 16:00)
8. Κύπελλο Γαλλίας + Γαλλικό Super Cup (Trophee des Champions)
9. Κύπελλο Ρωσίας (-2019)
10. Λιγκ Καπ Αγγλίας
11. Λιγκ Καπ Γαλλίας
12. Ισπανικό Supercopa (Σούπερ Καπ Ισπανίας)
13. International Champions Cup: καλοκαιρινά φιλικά τουρνουά με κορυφαίες ευρωπαϊκές ομάδες
14. Βίκος Cola Elite Neon Cup: Ετήσια κάλυψη του τουρνουά επιπέδου under και όλων των ηλικιακών κατηγοριών του (κ-15, κ-13, κ-11)
Μπάσκετ
1. Euroleague (-2020): Αποκλειστική μετάδοση όλων των αγώνων
2. Champions League (-2019): 2 (τουλάχιστον) αγώνες ελληνικών ομάδων ανά αγωνιστική + αγώνες ξένων ομάδων (ο αγώνας της ελληνικής ομάδας που απομένει μεταδίδεται από την ΕΡΤ και - ζωντανά ή μαγνητοσκοπημένα - και από τη Nova) - στις νοκ-άουτ φάσεις έχει προτεραιότητα στις μεταδόσεις η Nova, αν απομείνει μόνο μία ελληνική ομάδα τον αγώνα της τον δείχνει ζωντανά η Nova και μαγνητοσκοπημένα η ΕΡΤ (Παράλληλη ζωντανή μετάδοση του Final-Four με την ΕΡΤ σε περίπτωση που προκριθεί ελληνική ομάδα εκεί, διαφορετικά το μεταδίδει μόνο η Nova ζωντανά)
Τένις
1. Γουίμπλετον (-2019): Αποκλειστική μετάδοση όλων των αγώνων
2. Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Τένις Ανδρών και Γυναικών: Μετάδοση ημιτελικών Ανδρών και Τελικών Ανδρών, Γυναικών και Διπλού
3. FED Cup - Ευρωπαϊκή Ζώνη: Εντός έδρας αγώνες εθνικής ομάδας Γυναικών
4. WTA Elite Trophy
5. Αγώνες επίδειξης
Γκολφ
1. PGA Championship
2. US Open
3. The Open
4. Ryder Cup
5. Μετάδοση στιγμιοτύπων και από άλλους αγώνες
Υπόλοιπα
1. Διεθνή μίτινγκ Στίβου και Μαραθώνιοι
2. Ιστιοπλοΐα-Ράλι Αιγαίου *: Στιγμιότυπα
3. Στιγμιότυπα Blancpain GT Sprint και Αντοχής (Μηχανοκίνητος Αθλητισμός)
4. miniEURO (ετήσια μετάδοση): τουρνουά 6*6
5. Πυγμαχία- Αγώνες
6. Ιπποδρομία Winter Challenge - live μετάδοση από Ιππόδρομο Μαρκόπουλου
7. Στιγμιότυπα από Ιππασία, Χειμερινούς αγώνες Audi Quattro, Freesports (εναλλακτικά αθλήματα), Ιστιοπλοία, Kiteboard, Formula 1 Powerboat, UIM-ABP Aquabike, Τρίαθλο, Καγιάκ, Ποδηλασία (Γύροι και Ορεινή Ποδηλασία)
8. Εκπομπές - ανασκοπήσεις - αγώνες από παλιότερες εποχές
COSMΟΤΕ ΤV
Ποδόσφαιρο
1. Champions League (-2021): Όλοι οι αγώνες αποκλειστικά (από τη φάση των Play-off μέχρι και τον Τελικό)
2. Europa League (-2021): Όλοι οι αγώνες αποκλειστικά (από την φάση των Ομίλων μέχρι και τον Τελικό)
3. Ευρωπαϊκό Super Cup (-2021): Αποκλειστική μετάδοση
4. Premier League (-2019): Μετάδοση 5 με 6 live αγώνων κάθε Σ/Κ (μερικά Σάββατα δείχνει live και ένα ματς από τη ζώνη των 17:00) και 3 με 4 live αγώνων όταν υπάρχει αγωνιστική μεσοβδόμαδα . Δικαίωμα μετάδοσης 205 live αγώνων κάθε αγωνιστική σεζόν, οι 168 εκ' των οποίων είναι τα ματς που δείχνουν live στην Αγγλία Sky Sports+BT Sport και τα υπόλοιπα 37 ματς επιλογής της Premier League (αυτά δε μεταδίδονται στην Αγγλία). Οι υπόλοιποι αγώνες σε μαγνητοσκόπηση
5. Primera Division (-2021) + Πλέι Οφ Ανόδου B' Κατηγορίας + μετάδοση La Liga Promises (Μετάδοση του τουρνουά που διεξάγεται στην Ισπανία με συμμετοχή των u-12 ομάδων των 20 συλλόγων της Primera Division)
6. Bundesliga + Γερμανικό DFL-Supercup (-2021) + μετάδοση μπαράζ
7. Bundesliga 2 (-2021): μετάδοση 4 ματς κάθε αγωνιστική - 1 αγώνας κάθε ημέρα από Παρασκευή μέχρι Δευτέρα + μετάδοση μπαράζ
8. Πρωτάθλημα Πορτογαλίας (-2020): μετάδοση 3 ματς κάθε αγωνιστική - προτίμηση στους τρεις μεγάλους (Μπενφίκα, Πόρτο, Σπόρτινγκ)
9. Κύπελλο Ελλάδας (-2019): Ο τελικός μεταδίδεται σε μαγνητοσκοπημένη μετάδοση από ελεύθερο κανάλι
10. Προκριματικά Euro 2020 και Ευρωπαϊκά Προκριματικά Παγκοσμίου Κυπέλλου 2022 (όλοι οι αγώνες της εθνικής Ελλάδας σε παράλληλη μετάδοση με κανάλι ελεύθερης λήψης) - Συνολικά 4 αγώνες από τη φάση των πλέι-οφ (πριν από Euro 2020 και Παγκόσμιο Κύπελλο 2022) θα μεταδοθούν παράλληλα και από κανάλι ελεύθερης λήψης
11. UEFA Nations League 2018/19 και 2020/21: Η τελική φάση της διοργάνωσης (με τη συμμετοχή 4 ομάδων από τη League A) θα μεταδοθεί παράλληλα και από κανάλι ελεύθερης λήψης -όλοι οι αγώνες της εθνικής Ελλάδας σε παράλληλη μετάδοση με κανάλι ελεύθερης λήψης
12. Μετάδοση φιλικών αγώνων προετοιμασίας των εθνικών ομάδων πριν το Euro 2020 και το Παγκόσμιο Κύπελλο 2022 - Συνολικά 8 από αυτούς τους αγώνες θα μεταδοθούν παράλληλα και από κανάλι ελεύθερης λήψης
13. Εmirates Cup, Premier League Asia Trophy: φιλικά τουρνουά Καλοκαιριού
14. UEFA Youth League: 1 αγώνες ανά εβδομάδα (όταν υπάρχει ελληνική ομάδα, μεταδίδει τον αγώνα της και όχι κάποιο ξένο ματς)
15. UEFA Futsal Cup: Μετάδοση Ημιτελικών και Τελικού (Champions League Ποδοσφαίρου Σάλας)
16. UEFA Women's Champions League: Μετάδοση Τελικού (Champions League Γυναικών)
Μπάσκετ
1. NBA *: 1 αγώνας ανά ημέρα + Επιλογή ενός επιπλέον αγώνα κάθε Κυριακή + WNBA + NBA Draft + Global games + εκπομπές * Αναμένεται να ανανεώσει στην Cosmote TV ως το 2020
2. Α1 Μπάσκετ Ανδρών: Εντός έδρας αγώνες Ολυμπιακού και ΑΕΚ (οι αγώνες της AEK με μικρότερους αντίπαλους, Σάββατο στις 17:00) (Ολυμπιακός-->2019, ΑΕΚ-->2021)- Μετάδοση φιλικών αγώνων Ολυμπιακού και ΑΕΚ *Οι εντός έδρας αγώνες των υπόλοιπων ομάδων ανήκουν στην ΕΡΤ πλην του Παναθηναϊκού που είναι ελεύθερα αυτή την στιγμή
3. Liga ACB * :2 αγώνες ανά αγωνιστική κ' Copa del Rey + Ισπανικό Supercopa
4. Ιταλικό Πρωτάθλημα * :1 ή - συνήθως - 2 αγώνες ανά αγωνιστική κ' Coppa Italia + Ιταλικό Supercopa
5. Τουρκικό Πρωτάθλημα *: Συνήθως 1 ή και 2 αγώνες ανά αγωνιστική
6. NCAA *: κανονική σεζόν+March Madness+Final
Βόλεϊ
1. Champions League Ανδρών *: 2 αγώνες ανά αγωνιστική
2. Champions League Γυναικών *: 2 αγώνες ανά αγωνιστική
3. Ιταλικό Πρωτάθλημα Ανδρών κ' Coppa Italia (+Ιταλικό Supercopa) *
4. ΠΑΟΚ: Εντός έδρας αγώνες στην ευρωπαϊκή διοργάνωση που θα αγωνιστεί *
5. Ολυμπιακός - Άνδρες: Εντός έδρας αγώνες στο CEV Cup *
6. Ολυμπιακός - Γυναίκες: Εντός έδρας αγώνες στην ευρωπαϊκή διοργάνωση που θα αγωνιστεί *
7. Montreaux Volley Masters * (Παγκόσμιο Κύπελλο με εθνικές ομάδες Γυναικών)
Τένις
1. ATP Masters 1000 (-2020)
2. ATP 500 (-2020)
3. ATP 250: κάλυψη των περισσότερων τουρνουά - από κάποια τουρνουά μεταδίδεται μόνο η τελική φάση τους (ημιτελικοί + Τελικός) -
4. ATP World Tour Finals (-2020)
5. Next Generation ATP Finals (-2020)
6. WTA Tour (-2020): Mεταδόσεις τελικών φάσεων τουρνουά από διάφορες κατηγορίες (από Premier Mandatory μέχρι και International - σύνολο: 4 Κατηγορίες)
7. Mubadala World Tennis Championship
8. Davis Cup: Τελικοί Μεταδόσεις αγώνων από το World Group (Aπό τα Προημιτελικά ως και τους Τελικούς)
9. Fed Cup: Μεταδόσεις αγώνων από το World Group (Aπό τα Προημιτελικά ως και τους Τελικούς)
10. Αγώνες Μαρίας Σάκκαρη στο WTA Tour
Μηχανοκίνητος Αθλητισμός
1. Formula 1 (-2018): Όλοι οι αγώνες,οι κατατακτήριες και οι ελεύθερες δοκιμές (Όλοι οι αγώνες - εκτός από τους πρωινούς - παράλληλα με την ΕΡΤ), εκπομπή επίσης με τις ειδήσεις της F1 με το όνομα GP 2018
2. Moto GP, Moto 2, Moto 3 (-2020): Μετάδοση των αγώνων καθώς και των κατατακτήριων και ελεύθερων δοκιμών. Στιγμιότυπα από Red Bull MotoGP Rookies Cup, Idemitsu Asia Talent Cup και FIM CEV Repsol μέσων εκπομπών
3. WRC: Στιγμιότυπα + live διαδρομές
4. NASCAR
5. Ελληνικό Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ταχύτητας: live οι κατηγορίες Supersport και Superbike και στιγμιότυπα από τις υπόλοιπες κατηγορίες
6. Red Bull Air Race
7. Red Bull X-Fighters (Motocross)
8. Race of Champions
9. Dirt Games: Στιγμιότυπα
10. Ανάβαση Pikes Peak (Πολύωρη live μετάδοση ανάβασης στα Βραχώδη Όρη των ΗΠΑ)
11. FIA World Rallycross Championship: Mετάδοση ΜΟΝΟ από EDGEsport HD
12. Στιγμιότυπα Supercross + live αγώνες: Μετάδοση από EDGEsport HD
13. Formula 1 Powerboat World Championship: Μετάδοση ΜΟΝΟ από EDGEsport HD
Χάντμπολ
1. Τσάμπιονς Λιγκ *
2. Γερμανικό Πρωτάθλημα και Κύπελλο *
Υπόλοιπα
1. Πυγμαχία: Μετάδοση των κορυφαίων αναμετρήσεων σε διάφορες Κατηγορίες
2. Μπιτς Βόλεϊ: Παγκόσμιο Πρωτάθλημα (Άνδρες κ' Γυναίκες)
3. Μπιτς Βόλεϊ: World Tour (Άνδρες κ' Γυναίκες)
4. Μπιτς Σόκερ: Euro Beach Soccer League (Άνδρες)
5. Μπιτς Σόκερ: Μουντιαλίτο Συλλόγων (Άνδρες)
6. Πόκερ: World Series
7. Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ιππασίας + Athens Equestrian Festival Κύπελλο Εθνών
8. Ντοκιμαντέρ ESPN 30 for 30 (σχετικά με πρόσωπα και γεγονότα του παγκόσμιου αθλητισμού)
9. Στιγμιότυπα από ελληνικούς αγώνες Ιστιοπλοΐας
10. Στιγμιότυπα από παγκόσμιους αγώνες υδάτινων σπορ
11. Στιγμιότυπα από διάφορους αγώνες εναλλακτικών σπορ από όλο τον κόσμο
1. Champions League (-2021): Όλοι οι αγώνες αποκλειστικά (από τη φάση των Play-off μέχρι και τον Τελικό)
2. Europa League (-2021): Όλοι οι αγώνες αποκλειστικά (από την φάση των Ομίλων μέχρι και τον Τελικό)
3. Ευρωπαϊκό Super Cup (-2021): Αποκλειστική μετάδοση
4. Premier League (-2019): Μετάδοση 5 με 6 live αγώνων κάθε Σ/Κ (μερικά Σάββατα δείχνει live και ένα ματς από τη ζώνη των 17:00) και 3 με 4 live αγώνων όταν υπάρχει αγωνιστική μεσοβδόμαδα . Δικαίωμα μετάδοσης 205 live αγώνων κάθε αγωνιστική σεζόν, οι 168 εκ' των οποίων είναι τα ματς που δείχνουν live στην Αγγλία Sky Sports+BT Sport και τα υπόλοιπα 37 ματς επιλογής της Premier League (αυτά δε μεταδίδονται στην Αγγλία). Οι υπόλοιποι αγώνες σε μαγνητοσκόπηση
5. Primera Division (-2021) + Πλέι Οφ Ανόδου B' Κατηγορίας + μετάδοση La Liga Promises (Μετάδοση του τουρνουά που διεξάγεται στην Ισπανία με συμμετοχή των u-12 ομάδων των 20 συλλόγων της Primera Division)
6. Bundesliga + Γερμανικό DFL-Supercup (-2021) + μετάδοση μπαράζ
7. Bundesliga 2 (-2021): μετάδοση 4 ματς κάθε αγωνιστική - 1 αγώνας κάθε ημέρα από Παρασκευή μέχρι Δευτέρα + μετάδοση μπαράζ
8. Πρωτάθλημα Πορτογαλίας (-2020): μετάδοση 3 ματς κάθε αγωνιστική - προτίμηση στους τρεις μεγάλους (Μπενφίκα, Πόρτο, Σπόρτινγκ)
9. Κύπελλο Ελλάδας (-2019): Ο τελικός μεταδίδεται σε μαγνητοσκοπημένη μετάδοση από ελεύθερο κανάλι
10. Προκριματικά Euro 2020 και Ευρωπαϊκά Προκριματικά Παγκοσμίου Κυπέλλου 2022 (όλοι οι αγώνες της εθνικής Ελλάδας σε παράλληλη μετάδοση με κανάλι ελεύθερης λήψης) - Συνολικά 4 αγώνες από τη φάση των πλέι-οφ (πριν από Euro 2020 και Παγκόσμιο Κύπελλο 2022) θα μεταδοθούν παράλληλα και από κανάλι ελεύθερης λήψης
11. UEFA Nations League 2018/19 και 2020/21: Η τελική φάση της διοργάνωσης (με τη συμμετοχή 4 ομάδων από τη League A) θα μεταδοθεί παράλληλα και από κανάλι ελεύθερης λήψης -όλοι οι αγώνες της εθνικής Ελλάδας σε παράλληλη μετάδοση με κανάλι ελεύθερης λήψης
12. Μετάδοση φιλικών αγώνων προετοιμασίας των εθνικών ομάδων πριν το Euro 2020 και το Παγκόσμιο Κύπελλο 2022 - Συνολικά 8 από αυτούς τους αγώνες θα μεταδοθούν παράλληλα και από κανάλι ελεύθερης λήψης
13. Εmirates Cup, Premier League Asia Trophy: φιλικά τουρνουά Καλοκαιριού
14. UEFA Youth League: 1 αγώνες ανά εβδομάδα (όταν υπάρχει ελληνική ομάδα, μεταδίδει τον αγώνα της και όχι κάποιο ξένο ματς)
15. UEFA Futsal Cup: Μετάδοση Ημιτελικών και Τελικού (Champions League Ποδοσφαίρου Σάλας)
16. UEFA Women's Champions League: Μετάδοση Τελικού (Champions League Γυναικών)
Μπάσκετ
1. NBA *: 1 αγώνας ανά ημέρα + Επιλογή ενός επιπλέον αγώνα κάθε Κυριακή + WNBA + NBA Draft + Global games + εκπομπές * Αναμένεται να ανανεώσει στην Cosmote TV ως το 2020
2. Α1 Μπάσκετ Ανδρών: Εντός έδρας αγώνες Ολυμπιακού και ΑΕΚ (οι αγώνες της AEK με μικρότερους αντίπαλους, Σάββατο στις 17:00) (Ολυμπιακός-->2019, ΑΕΚ-->2021)- Μετάδοση φιλικών αγώνων Ολυμπιακού και ΑΕΚ *Οι εντός έδρας αγώνες των υπόλοιπων ομάδων ανήκουν στην ΕΡΤ πλην του Παναθηναϊκού που είναι ελεύθερα αυτή την στιγμή
3. Liga ACB * :2 αγώνες ανά αγωνιστική κ' Copa del Rey + Ισπανικό Supercopa
4. Ιταλικό Πρωτάθλημα * :1 ή - συνήθως - 2 αγώνες ανά αγωνιστική κ' Coppa Italia + Ιταλικό Supercopa
5. Τουρκικό Πρωτάθλημα *: Συνήθως 1 ή και 2 αγώνες ανά αγωνιστική
6. NCAA *: κανονική σεζόν+March Madness+Final
Βόλεϊ
1. Champions League Ανδρών *: 2 αγώνες ανά αγωνιστική
2. Champions League Γυναικών *: 2 αγώνες ανά αγωνιστική
3. Ιταλικό Πρωτάθλημα Ανδρών κ' Coppa Italia (+Ιταλικό Supercopa) *
4. ΠΑΟΚ: Εντός έδρας αγώνες στην ευρωπαϊκή διοργάνωση που θα αγωνιστεί *
5. Ολυμπιακός - Άνδρες: Εντός έδρας αγώνες στο CEV Cup *
6. Ολυμπιακός - Γυναίκες: Εντός έδρας αγώνες στην ευρωπαϊκή διοργάνωση που θα αγωνιστεί *
7. Montreaux Volley Masters * (Παγκόσμιο Κύπελλο με εθνικές ομάδες Γυναικών)
Τένις
1. ATP Masters 1000 (-2020)
2. ATP 500 (-2020)
3. ATP 250: κάλυψη των περισσότερων τουρνουά - από κάποια τουρνουά μεταδίδεται μόνο η τελική φάση τους (ημιτελικοί + Τελικός) -
4. ATP World Tour Finals (-2020)
5. Next Generation ATP Finals (-2020)
6. WTA Tour (-2020): Mεταδόσεις τελικών φάσεων τουρνουά από διάφορες κατηγορίες (από Premier Mandatory μέχρι και International - σύνολο: 4 Κατηγορίες)
7. Mubadala World Tennis Championship
8. Davis Cup: Τελικοί Μεταδόσεις αγώνων από το World Group (Aπό τα Προημιτελικά ως και τους Τελικούς)
9. Fed Cup: Μεταδόσεις αγώνων από το World Group (Aπό τα Προημιτελικά ως και τους Τελικούς)
10. Αγώνες Μαρίας Σάκκαρη στο WTA Tour
Μηχανοκίνητος Αθλητισμός
1. Formula 1 (-2018): Όλοι οι αγώνες,οι κατατακτήριες και οι ελεύθερες δοκιμές (Όλοι οι αγώνες - εκτός από τους πρωινούς - παράλληλα με την ΕΡΤ), εκπομπή επίσης με τις ειδήσεις της F1 με το όνομα GP 2018
2. Moto GP, Moto 2, Moto 3 (-2020): Μετάδοση των αγώνων καθώς και των κατατακτήριων και ελεύθερων δοκιμών. Στιγμιότυπα από Red Bull MotoGP Rookies Cup, Idemitsu Asia Talent Cup και FIM CEV Repsol μέσων εκπομπών
3. WRC: Στιγμιότυπα + live διαδρομές
4. NASCAR
5. Ελληνικό Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ταχύτητας: live οι κατηγορίες Supersport και Superbike και στιγμιότυπα από τις υπόλοιπες κατηγορίες
6. Red Bull Air Race
7. Red Bull X-Fighters (Motocross)
8. Race of Champions
9. Dirt Games: Στιγμιότυπα
10. Ανάβαση Pikes Peak (Πολύωρη live μετάδοση ανάβασης στα Βραχώδη Όρη των ΗΠΑ)
11. FIA World Rallycross Championship: Mετάδοση ΜΟΝΟ από EDGEsport HD
12. Στιγμιότυπα Supercross + live αγώνες: Μετάδοση από EDGEsport HD
13. Formula 1 Powerboat World Championship: Μετάδοση ΜΟΝΟ από EDGEsport HD
Χάντμπολ
1. Τσάμπιονς Λιγκ *
2. Γερμανικό Πρωτάθλημα και Κύπελλο *
Υπόλοιπα
1. Πυγμαχία: Μετάδοση των κορυφαίων αναμετρήσεων σε διάφορες Κατηγορίες
2. Μπιτς Βόλεϊ: Παγκόσμιο Πρωτάθλημα (Άνδρες κ' Γυναίκες)
3. Μπιτς Βόλεϊ: World Tour (Άνδρες κ' Γυναίκες)
4. Μπιτς Σόκερ: Euro Beach Soccer League (Άνδρες)
5. Μπιτς Σόκερ: Μουντιαλίτο Συλλόγων (Άνδρες)
6. Πόκερ: World Series
7. Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ιππασίας + Athens Equestrian Festival Κύπελλο Εθνών
8. Ντοκιμαντέρ ESPN 30 for 30 (σχετικά με πρόσωπα και γεγονότα του παγκόσμιου αθλητισμού)
9. Στιγμιότυπα από ελληνικούς αγώνες Ιστιοπλοΐας
10. Στιγμιότυπα από παγκόσμιους αγώνες υδάτινων σπορ
11. Στιγμιότυπα από διάφορους αγώνες εναλλακτικών σπορ από όλο τον κόσμο
Eurosport - διαθέσιμο μέσω Nova και Vodafone TV
Ολυμπιακοί Αγώνες (δικαιώματα ως τους Θερινούς Ολυμπιακούς του 2024)
1. Θερινοί Ολυμπιακοί Αγώνες 2020, Τόκιο, Ιαπωνία - Έχει το μεγαλύτερο πακέτο κάλυψης αθλημάτων (παράλληλη κάλυψη με ΕΡΤ)
European Championships 2018 (Μη-αποκλειστικά δικαιώματα)
1. Ευρωπαικό Πρωτάθλημα Στίβου
2. Ευρωπαικό Πρωτάθλημα Κολύμβησης
3. Ευρωπαικό Πρωτάθλημα Ποδηλασίας
4. Ευρωπαικό Πρωτάθλημα Κωπηλασίας
5. Ευρωπαικό Πρωτάθλημα Τριάθλου
6. Ευρωπαικό Πρωτάθλημα Ενόργανης Γυμναστικής
7. Ευρωπαικό Πρωτάθλημα Γκολφ
Ποδόσφαιρο
1. MLS (-2018): Μεταδόσεις μέχρι 4 αγώνων κάθε Σ/Κ στη regular season + μετάδοση Πλέι-οφ + MLS Cup
2. Διοργανώσεις FIFA σε επίπεδο under (Άνδρες + Γυναίκες): Μετάδοση τελικών φάσεων
3. Euro Γυναικών
4. Διοργανώσεις UEFA σε επίπεδο under (Άνδρες + Γυναίκες): Μετάδοση τελικών φάσεων
5. UEFA Champions League και UEFA Europa League: Μετάδοση κλήρωσεων από τη φάση των πλέι-οφ και έπειτα
Σνούκερ (-2026)
1. Σανγκάη Masters (28 Οκτωβρίου - 4 Nοεμβρίου)
2. ΒορειοΙρλανδικό Open (12 - 18 Νοεμβρίου)
3. Betway Βρετανικό Πρωτάθλημα (27 Νοεμβρίου - 9 Δεκεμβρίου)
4. Σκωτσέζικο Open (10 - 16 Δεκεμβρίου)
5. Dafabet Masters (13 - 20 Ιανουαρίου)
6. Γερμανικό Masters (30 Ιανουαρίου - 3 Φεβρουαρίου)
7. Ladbrokes Παγκόσμιο Grand Prix (4 - 10 Φεβρουαρίου)
8. Ουαλικό Open (11 - 17 Φεβρουαρίου)
9. Snooker Shoot Out (21-24 Φεβρουαρίου) - Διαφορετικού τύπου τουρνουά με αντίστροφη μέτρηση για βολή -
10. Open Γιβραλτάρ (15 - 17 Μαρτίου)
11. Ladbrokes Πρωτάθλημα Παικτών (19 - 24 Μαρτίου)
12. Κινέζικο Open (1 - 7 Απριλίου)
13. Betfred Παγκόσμιο Πρωτάθλημα (20 Απριλίου - 6 Μαίου)
14. Μετάδοση και άλλων μικρότερων πρωταθλημάτων
Τένις
1. Αυστραλέζικο Open (-2021)
2. Ρολάν Γκαρός (-2021) + Μετάδοση Προκριματικών
3. Αμερικάνικο Open (-2022)
4. ATP 250 - Μπρισμπέιν (-2021)
5. ATP 250 - Σίδνει (-2021)
6. ATP 250 - Ντόχα
7. ΑΤP 250 - Γενεύη
8. Hopman Cup (-2021): Τουρνουά Μεικτό Διπλό σε μορφή εθνικών ομάδων
9. Μετάδοση και άλλων τουρνουά ATP 250
10. Μετάδοση τουρνουά WTA
Στίβος
1. Ευρωπαικό Πρωτάθλημα Εσωτερικού Στίβου 2019
2. Ευρωπαικό Πρωτάθλημα εθνικών ομάδων (-2019)
3. Διάφορα μίτινγκ και μαραθώνιοι
Χειμερινά Αθλήματα (-2021 πλην Διάθλου)
1. Αλπικό Σκι: Μετάδοση τουρνουά και Παγκόσμιων Πρωταθλημάτων
2. Σκι Ανώμαλου Δρόμου: Μετάδοση τουρνουά και Παγκόσμιων Πρωταθλημάτων
3. Βορινό Σύνθετο: Μετάδοση τουρνουά και Παγκόσμιων Πρωταθλημάτων
4. Άλμα με Σκι: Μετάδοση τουρνουά και Παγκόσμιων Πρωταθλημάτων
5. Ελεύθερο Σκι: Μετάδοση τουρνουά και Παγκόσμιων Πρωταθλημάτων
6. Σνόουμπορντ: Μετάδοση τουρνουά και Παγκόσμιων Πρωταθλημάτων
7. Δίαθλο: Μετάδοση τουρνουά και Παγκόσμιων Πρωταθλημάτων καθώς και Παγκοσμίου Κυπέλλου (-2022)
8. Πατινάζ Ταχύτητας: Ευρωπαικό Πρωτάθλημα
9. Καλλιτεχνικό Πατινάζ: Κάλυψη ISU Grand Prix και άλλων αγώνων από Ευρωπαικό και Παγκόσμιο Πρωτάθλημα
10. Κέρλινγκ: Ευρωπαικό Πρωτάθλημα
11. Λουτζ: Παγκόσμιο Κύπελλο
12. Free Ride World Tour: Αγώνες ελεύθερου σκι και σνόουμπορντ (Μετάδοση Στιγμιοτύπων)
13. Μετάδοση και άλλων αθλημάτων και διοργανώσεων
Μηχανοκίνητα Αθλήματα
1. 24 ώρες Λε Μαν (-2020)
2. WEC: Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Αντοχής (-2020)
3. Formula E (-2020)
4. WTCR: Παγκόσμιο Κύπελλο Αυτοκινήτων Τουρισμού (-2019)
5. ERC: Ευρωπαικό Πρωτάθλημα Ράλι (-2022)
6. Blancpain GT Series (-2018): Live μετάδοση των αγώνων Sprint Cup + συνδυασμός live μετάδοσης και στιγμιοτύπων στους αγώνες του Endurance Cup
7. World Superbikes: Μοτοσυκλέτες (-2019)
8. World Supersport: Μοτοσυκλέτες (-2019)
9. European Superstock 1000: Μοτοσυκλέτες (-2019)
10. British Superbikes: Μοτοσυκλέτες (-2020)
11. British Supersport: Μοτοσυκλέτες (-2020)
12. Endurance World Championship: Μοτοσυκλέτες- Αγώνες Αντοχής (-2020)
13. FIM Motocross World Championship: Μοτοσουκλέτες (-2019) - Μετάδοση δύο αγώνων κάθε Κυριακή από τη κατηγορία MXGP + Μετάδοση δύο αγώνων κάθε Κυριακή από την κατηγορία MX2
14. Freestyle Motocross: Νύχτα των Αλμάτων (Διάφορα events)
15. Ράλι Ντάκαρ (Νότια Αμερική): Καθημερινές 30λεπτες ανασκοπήσεις της δράσης
16. Africa Eco Race (Βόρεια Αφρική): Καθημερινές 15λεπτες ανασκοπήσεις της δράσης
17. Μετάδοση και άλλων μηχανοκίνητων αγώνων σε αυτοκίνητα και μοτοσυκλέτες
Ποδηλασία
1. Tour de France (-2023)
2. Giro d’Italia (-2020)
3. Vuelta a Espana (-2020)
4. Αγώνες Monuments (Milan-San Remo - 2020, Tour of Flanders -2020, Paris-Roubaix - 2023, Liege-BastogneβLiege - 2023, Il Lombardia -2020)
5. Μετάδοση κάθε μεγάλου αγώνα της UCI (-2020) μεταξύ αυτών: Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Ποδηλασίας Δρόμου, Παγγκόσμιο Πρωτάθλημα και Κύπελλο Ποδηλασίας Πίστας, Παγκόσμιο Πρωτάθλημα και Κύπελλο Cyclo-cross, Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Ποδηλασίας Πόλης, Παγκόσμιο Πρωτάθλημα BMX, Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Mountain Bike
6. Μετάδοση και άλλων Γύρων, Διαδρομών, Σπριντ, Κλασικών Αγώνων, Αγώνων Πίστας από όλο τον κόσμο (Μετάδοση πάνω από 30 αγώνων από το πρόγραμμα του UCI World Tour)
Πινγκ Πονγκ (-2020)
1. Παγκόσμιο Κύπελλο Ανδρών
2. Παγκόσμιο Κύπελλο Γυναικών
3. Παγκόσμιο Κύπελλο Ομαδικού
4. Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Ομαδικού
5. ITTF World Tour Grand Finals
6. ITTF World Tour Platinum Events: Μετάδοση διάφορων αγώνων
7. Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα
8. Ευρωπαϊκό Top-16: Ετήσιο τουρνουά με τη συμμετοχή των καλύτερων 16 Ευρωπαίων αθλητών σε Άνδρες και Γυναίκες
9. Μετάδοση διαφόρων ακόμη τουρνουά
Άλλα αθλήματα
1. Κολύμβηση: Παγκόσμιο Πρωτάθλημα, Ευρωπαικό Πρωτάθλημα 25μ.
2. Ιππασία: Μετάδοση Global Champions Tour και άλλων αγώνων μαζί με στιγμιότυπα από FEI World Cup
3. Άρση Βαρών: Παγκόσμια και Ευρωπαικά Πρωταθλήματα
4. Ράγκμπι: Διάφοροι αγώνες
5. Βελάκια: Στιγμιότυπα
6. Ξιφασκία: Στιγμιότυπα από τα Grand Prix Series
7. Τοξοβολία: Μετάδοση διάφορων αγώνων
8. Μπάντμιντον: Στιγμιότυπα από τα Super Series
9. Σκουός: Στιγμιότυπα από τα World Series
1. Θερινοί Ολυμπιακοί Αγώνες 2020, Τόκιο, Ιαπωνία - Έχει το μεγαλύτερο πακέτο κάλυψης αθλημάτων (παράλληλη κάλυψη με ΕΡΤ)
European Championships 2018 (Μη-αποκλειστικά δικαιώματα)
1. Ευρωπαικό Πρωτάθλημα Στίβου
2. Ευρωπαικό Πρωτάθλημα Κολύμβησης
3. Ευρωπαικό Πρωτάθλημα Ποδηλασίας
4. Ευρωπαικό Πρωτάθλημα Κωπηλασίας
5. Ευρωπαικό Πρωτάθλημα Τριάθλου
6. Ευρωπαικό Πρωτάθλημα Ενόργανης Γυμναστικής
7. Ευρωπαικό Πρωτάθλημα Γκολφ
Ποδόσφαιρο
1. MLS (-2018): Μεταδόσεις μέχρι 4 αγώνων κάθε Σ/Κ στη regular season + μετάδοση Πλέι-οφ + MLS Cup
2. Διοργανώσεις FIFA σε επίπεδο under (Άνδρες + Γυναίκες): Μετάδοση τελικών φάσεων
3. Euro Γυναικών
4. Διοργανώσεις UEFA σε επίπεδο under (Άνδρες + Γυναίκες): Μετάδοση τελικών φάσεων
5. UEFA Champions League και UEFA Europa League: Μετάδοση κλήρωσεων από τη φάση των πλέι-οφ και έπειτα
Σνούκερ (-2026)
1. Σανγκάη Masters (28 Οκτωβρίου - 4 Nοεμβρίου)
2. ΒορειοΙρλανδικό Open (12 - 18 Νοεμβρίου)
3. Betway Βρετανικό Πρωτάθλημα (27 Νοεμβρίου - 9 Δεκεμβρίου)
4. Σκωτσέζικο Open (10 - 16 Δεκεμβρίου)
5. Dafabet Masters (13 - 20 Ιανουαρίου)
6. Γερμανικό Masters (30 Ιανουαρίου - 3 Φεβρουαρίου)
7. Ladbrokes Παγκόσμιο Grand Prix (4 - 10 Φεβρουαρίου)
8. Ουαλικό Open (11 - 17 Φεβρουαρίου)
9. Snooker Shoot Out (21-24 Φεβρουαρίου) - Διαφορετικού τύπου τουρνουά με αντίστροφη μέτρηση για βολή -
10. Open Γιβραλτάρ (15 - 17 Μαρτίου)
11. Ladbrokes Πρωτάθλημα Παικτών (19 - 24 Μαρτίου)
12. Κινέζικο Open (1 - 7 Απριλίου)
13. Betfred Παγκόσμιο Πρωτάθλημα (20 Απριλίου - 6 Μαίου)
14. Μετάδοση και άλλων μικρότερων πρωταθλημάτων
Τένις
1. Αυστραλέζικο Open (-2021)
2. Ρολάν Γκαρός (-2021) + Μετάδοση Προκριματικών
3. Αμερικάνικο Open (-2022)
4. ATP 250 - Μπρισμπέιν (-2021)
5. ATP 250 - Σίδνει (-2021)
6. ATP 250 - Ντόχα
7. ΑΤP 250 - Γενεύη
8. Hopman Cup (-2021): Τουρνουά Μεικτό Διπλό σε μορφή εθνικών ομάδων
9. Μετάδοση και άλλων τουρνουά ATP 250
10. Μετάδοση τουρνουά WTA
Στίβος
1. Ευρωπαικό Πρωτάθλημα Εσωτερικού Στίβου 2019
2. Ευρωπαικό Πρωτάθλημα εθνικών ομάδων (-2019)
3. Διάφορα μίτινγκ και μαραθώνιοι
Χειμερινά Αθλήματα (-2021 πλην Διάθλου)
1. Αλπικό Σκι: Μετάδοση τουρνουά και Παγκόσμιων Πρωταθλημάτων
2. Σκι Ανώμαλου Δρόμου: Μετάδοση τουρνουά και Παγκόσμιων Πρωταθλημάτων
3. Βορινό Σύνθετο: Μετάδοση τουρνουά και Παγκόσμιων Πρωταθλημάτων
4. Άλμα με Σκι: Μετάδοση τουρνουά και Παγκόσμιων Πρωταθλημάτων
5. Ελεύθερο Σκι: Μετάδοση τουρνουά και Παγκόσμιων Πρωταθλημάτων
6. Σνόουμπορντ: Μετάδοση τουρνουά και Παγκόσμιων Πρωταθλημάτων
7. Δίαθλο: Μετάδοση τουρνουά και Παγκόσμιων Πρωταθλημάτων καθώς και Παγκοσμίου Κυπέλλου (-2022)
8. Πατινάζ Ταχύτητας: Ευρωπαικό Πρωτάθλημα
9. Καλλιτεχνικό Πατινάζ: Κάλυψη ISU Grand Prix και άλλων αγώνων από Ευρωπαικό και Παγκόσμιο Πρωτάθλημα
10. Κέρλινγκ: Ευρωπαικό Πρωτάθλημα
11. Λουτζ: Παγκόσμιο Κύπελλο
12. Free Ride World Tour: Αγώνες ελεύθερου σκι και σνόουμπορντ (Μετάδοση Στιγμιοτύπων)
13. Μετάδοση και άλλων αθλημάτων και διοργανώσεων
Μηχανοκίνητα Αθλήματα
1. 24 ώρες Λε Μαν (-2020)
2. WEC: Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Αντοχής (-2020)
3. Formula E (-2020)
4. WTCR: Παγκόσμιο Κύπελλο Αυτοκινήτων Τουρισμού (-2019)
5. ERC: Ευρωπαικό Πρωτάθλημα Ράλι (-2022)
6. Blancpain GT Series (-2018): Live μετάδοση των αγώνων Sprint Cup + συνδυασμός live μετάδοσης και στιγμιοτύπων στους αγώνες του Endurance Cup
7. World Superbikes: Μοτοσυκλέτες (-2019)
8. World Supersport: Μοτοσυκλέτες (-2019)
9. European Superstock 1000: Μοτοσυκλέτες (-2019)
10. British Superbikes: Μοτοσυκλέτες (-2020)
11. British Supersport: Μοτοσυκλέτες (-2020)
12. Endurance World Championship: Μοτοσυκλέτες- Αγώνες Αντοχής (-2020)
13. FIM Motocross World Championship: Μοτοσουκλέτες (-2019) - Μετάδοση δύο αγώνων κάθε Κυριακή από τη κατηγορία MXGP + Μετάδοση δύο αγώνων κάθε Κυριακή από την κατηγορία MX2
14. Freestyle Motocross: Νύχτα των Αλμάτων (Διάφορα events)
15. Ράλι Ντάκαρ (Νότια Αμερική): Καθημερινές 30λεπτες ανασκοπήσεις της δράσης
16. Africa Eco Race (Βόρεια Αφρική): Καθημερινές 15λεπτες ανασκοπήσεις της δράσης
17. Μετάδοση και άλλων μηχανοκίνητων αγώνων σε αυτοκίνητα και μοτοσυκλέτες
Ποδηλασία
1. Tour de France (-2023)
2. Giro d’Italia (-2020)
3. Vuelta a Espana (-2020)
4. Αγώνες Monuments (Milan-San Remo - 2020, Tour of Flanders -2020, Paris-Roubaix - 2023, Liege-BastogneβLiege - 2023, Il Lombardia -2020)
5. Μετάδοση κάθε μεγάλου αγώνα της UCI (-2020) μεταξύ αυτών: Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Ποδηλασίας Δρόμου, Παγγκόσμιο Πρωτάθλημα και Κύπελλο Ποδηλασίας Πίστας, Παγκόσμιο Πρωτάθλημα και Κύπελλο Cyclo-cross, Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Ποδηλασίας Πόλης, Παγκόσμιο Πρωτάθλημα BMX, Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Mountain Bike
6. Μετάδοση και άλλων Γύρων, Διαδρομών, Σπριντ, Κλασικών Αγώνων, Αγώνων Πίστας από όλο τον κόσμο (Μετάδοση πάνω από 30 αγώνων από το πρόγραμμα του UCI World Tour)
Πινγκ Πονγκ (-2020)
1. Παγκόσμιο Κύπελλο Ανδρών
2. Παγκόσμιο Κύπελλο Γυναικών
3. Παγκόσμιο Κύπελλο Ομαδικού
4. Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Ομαδικού
5. ITTF World Tour Grand Finals
6. ITTF World Tour Platinum Events: Μετάδοση διάφορων αγώνων
7. Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα
8. Ευρωπαϊκό Top-16: Ετήσιο τουρνουά με τη συμμετοχή των καλύτερων 16 Ευρωπαίων αθλητών σε Άνδρες και Γυναίκες
9. Μετάδοση διαφόρων ακόμη τουρνουά
Άλλα αθλήματα
1. Κολύμβηση: Παγκόσμιο Πρωτάθλημα, Ευρωπαικό Πρωτάθλημα 25μ.
2. Ιππασία: Μετάδοση Global Champions Tour και άλλων αγώνων μαζί με στιγμιότυπα από FEI World Cup
3. Άρση Βαρών: Παγκόσμια και Ευρωπαικά Πρωταθλήματα
4. Ράγκμπι: Διάφοροι αγώνες
5. Βελάκια: Στιγμιότυπα
6. Ξιφασκία: Στιγμιότυπα από τα Grand Prix Series
7. Τοξοβολία: Μετάδοση διάφορων αγώνων
8. Μπάντμιντον: Στιγμιότυπα από τα Super Series
9. Σκουός: Στιγμιότυπα από τα World Series
FOX Sports -http://avclub.gr/forum/showthread.p...5-2016?p=1057520578&viewfull=1#post1057520578 (Διάθεσιμό μέσω Nova Και Cosmote TV)
1. NFL-από τους pre-season αγώνες έως το All-star game και το Super Bowl (Αμερικάνικο Football)
2. MLB-από την pre-season έως και το World Series (Μπέιζμπολ)
3. NHL-κανονική σεζόν, play-offs, All-star game και το Stanley Cup (Χόκεϊ επί Πάγου)
4. NCAA Football (Αμερικάνικο Football)
5. ΝCAA Μπάσκετ
6. Γκολφ-PGA Tour (πάνω από 40 τουρνουά golf κάθε χρόνο)
7. BIG3 (3*3 τουρνουά Μπάσκετ με βετεράνους παίκτες του NBA)
8. Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Βελάκιων + Premier League Βελάκιων (Darts)
9. Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Πινγκ Πονγκ
10. Swix Ski Classics (Σκι Αντοχής-5 αγώνες)
11. NRL (Πρωτάθλημα Ράγκμπι Αυστραλίας)
12. Formula 1 Powerboat- Live μεταδόσεις αγώνων
13. Mosconi Cup - Ετήσια αναμέτρηση μεταξύ επίλεκτων ομάδων των ΗΠΑ και της Ευρώπης πάνω στο Αμερικάνικο Μπιλιάρδο (σε στυλ εθνικών ομάδων)
14. Μεταδόσεις (live και μη) από Μηχανοκίνητα σπορ, Στίβο, Ιστιοπλοΐα, Τρίαθλο, Γκολφ, Μοντέρνο Πένταθλο, εναλλακτικά σπορ
2. MLB-από την pre-season έως και το World Series (Μπέιζμπολ)
3. NHL-κανονική σεζόν, play-offs, All-star game και το Stanley Cup (Χόκεϊ επί Πάγου)
4. NCAA Football (Αμερικάνικο Football)
5. ΝCAA Μπάσκετ
6. Γκολφ-PGA Tour (πάνω από 40 τουρνουά golf κάθε χρόνο)
7. BIG3 (3*3 τουρνουά Μπάσκετ με βετεράνους παίκτες του NBA)
8. Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Βελάκιων + Premier League Βελάκιων (Darts)
9. Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Πινγκ Πονγκ
10. Swix Ski Classics (Σκι Αντοχής-5 αγώνες)
11. NRL (Πρωτάθλημα Ράγκμπι Αυστραλίας)
12. Formula 1 Powerboat- Live μεταδόσεις αγώνων
13. Mosconi Cup - Ετήσια αναμέτρηση μεταξύ επίλεκτων ομάδων των ΗΠΑ και της Ευρώπης πάνω στο Αμερικάνικο Μπιλιάρδο (σε στυλ εθνικών ομάδων)
14. Μεταδόσεις (live και μη) από Μηχανοκίνητα σπορ, Στίβο, Ιστιοπλοΐα, Τρίαθλο, Γκολφ, Μοντέρνο Πένταθλο, εναλλακτικά σπορ
ΕΡΤ
Ποδόσφαιρο
1. Football League *: 2 αγώνες κάθε αγωνιστική τηλεοπτικά (συνήθως, Σάββατο και Κυριακή στις 15:00) + 1 αγώνας κάποιες αγωνιστικές (όχι πάντα) μέσω του WEB TV και του Facebook της ΕΡΤ
2. Παγκόσμιο Κύπελλο Συλλόγων (-2018): Από τα ημιτελικά και έπειτα αρχίζει η μετάδοση των αγώνων
3. Παγκόσμιο Κύπελλο Ποδοσφαίρου (Μουντιάλ) 2018: Μετάδοση όλων των αγώνων
Μπάσκετ
1. Α1 Μπάσκετ Ανδρών *: Μετάδοση εντός έδρας αγώνων ΠΑΟΚ, Προμηθέα, Λαυρίου, Κύμης, Κολοσσού Ρόδου, Άρη, Ρεθύμνου, Φάρου, Πανιωνίου, Περιστερίου και Χολαργού: Παράλληλη μετάδοση των αγώνων που γίνονται το Σάββατο στις 16:30 (κάλυψη κάποιων αγώνων από αυτούς, ξεχωριστά σε WEB TV και Facebook Live της ΕΡΤ - όχι πάντα). Ζώντανη κάλυψη των υπολοίπων αγώνων που γίνονται σε διαφορετικές ώρες ή ημέρες (συνήθως Σάββατο στις 18:30 και Κυριακή στις 17:00) - Οι εντός έδρας αγώνες Ολυμπιακού και ΑΕΚ ανήκουν στην Cosmote TV - Τα δικαιώματα του Παναθηναϊκού είναι ελεύθερα αυτή την στιγμή
2. Κύπελλο Μπάσκετ Ανδρών *: Μεταδόσεις αγώνων
3. Eθνική Ελλάδας: Μεταδόσεις όλων των αγώνων του εθνικού συγκροτήματος σε προκριματικά Ευρωμπάσκετ 2019 (Γυναίκες), προκριματικά Μουντομπάσκετ 2019 (Άνδρες), Μπουντομπάσκετ 2019, προκριματικά Ολυμπιακών Αγώνων 2020, Ευρωμπάσκετ 2021 αλλά και των διαφόρων τουρνουά όπου συμμετέχει
4. Μουντομπάσκετ 2019, Ευρωμπάσκετ 2021: Κάλυψη όλων (της πλειοψηφίας δηλαδή) των αγώνων
5. Εθνική Ελλάδας: Κάλυψη τουρνουά νεαρότερων κατηγοριών της FIΒΑ με συμμετοχή της εθνικής
6. Champions League (-2019): 1 αγώνας ελληνικής ομάδας live ανά αγωνιστική (μερικές φορές μεταδίδεται μόνο μέσω του Web TV της ΕΡΤ) - ο αγώνας τις περισσότερες φορές μεταδίδεται παράλληλα και από τη Nova (Οι υπόλοιποι αγώνες στη Nova) + 1 αγώνας ελληνικής ομάδας σε μαγνητοσκόπηση - στις νοκ-άουτ φάσεις έχει προτεραιότητα στις μεταδόσεις η Nova, αν απομείνει μόνο μία ελληνική ομάδα τον αγώνα της τον δείχνει ζωντανά η Nova και μαγνητοσκοπημένα η ΕΡΤ (Παράλληλη ζωντανή μετάδοση του Final-Four με τη Nova σε περίπτωση που προκριθεί ελληνική ομάδα εκεί, διαφορετικά το μεταδίδει μόνο η Nova ζωντανά)
7. Α2 Μπάσκετ Ανδρών *: Μεταδόσεις αγώνων μέσω του WEB TV και του Facebook Live της ΕΡΤ * όχι κάθε αγωνιστική + Μετάδοση Πλέι-οφ Ανόδου μέσω του WEB TV και του Facebook της ΕΡΤ
8. Μπάσκετ Γυναικών *: Μεταδόσεις αγώνων μέσω του WEB TV και του Facebook Live της ΕΡΤ *όχι κάθε αγωνιστική + κάλυψη Final-Four Κυπέλλου + Μετάδοση Τελικών είτε μέσω της τηλεόρασης είτε μέσω του WEB TV και του Facebook της ΕΡΤ
9. Eurocup Γυναικών *: Εντός έδρας αγώνες Ολυμπιακού *μερικοί εκτός έδρας αγώνες του μεταδίδονται επίσης
Βόλεϊ
1. Α1 Βόλεϊ Ανδρών *: 1 με 2 αγώνες κάθε αγωνιστική τηλεοπτικά (συνήθως Σάββατο και Δευτέρα, όταν έχει δύο τηλεοπτικούς αγώνες) + 1 αγώνας κάποιες αγωνιστικές (όχι πάντα) μέσω του WEB TV και του Facebook της ΕΡΤ + Μετάδοση Πλέι-οφ (όχι όλοι οι αγώνες)
2. Final-Four Κυπέλλου Βόλεϊ Ανδρών κ' Γυναικών *
3. Final-Four Λιγκ Καπ Ανδρών *
4. Εθνική Ανδρών: Προκριματικά Ευρωπαϊκού και Παγκοσμίου Πρωταθλήματος
5. Εθνική Γυναικών: Προκριματικά Ευρωπαϊκού και Παγκοσμίου Πρωταθλήματος
6. Μπιτς Βόλεϊ: Μετάδοση Τελικών Beach Volley League
Χάντμπολ
1. Handball Premier *: Μετάδοση ενός αγώνα κάθε αγωνιστική (συνήθως Παρασκευή στις 17:15) + 1 αγώνας κάποιες αγωνιστικές (όχι πάντα) μέσω του WEB TV και του Facebook της ΕΡΤ + Μετάδοση Πλέι-οφ (όχι όλοι οι αγώνες)
2. Α1 Χάντμπολ Γυναικών *: Μετάδοση Τελικών είτε μέσω της τηλεόρασης είτε μέσω του WEB TV και του Facebook της ΕΡΤ
3. Μετάδοση final-four Κυπέλλου Ανδρών και final-four Κυπέλλου Γυναικών *
4. Μετάδοση αγώνων εθνικής Ανδρών και εθνικής Γυναικών (-2018)
5. Μετάδοση δύο τελικών Challenge Cup σε περίπτωση που κάποια ελληνική ομάδα φθάσει ως τους τελικούς της διοργάνωσης
Πόλο
1. A1 Πόλο Ανδρών *: Μετάδοση ενός αγώνα κάθε αγωνιστική (συνήθως Παρασκευή στις 16:00) + 1 αγώνας κάποιες αγωνιστικές (όχι πάντα) μέσω του WEB TV και του Facebook της ΕΡΤ + Μετάδοση Πλέι-οφ (όχι όλοι οι αγώνες)
2. A1 Πόλο Γυναικών *: Μετάδοση Τελικών μέσω του WEB TV και του Facebook της ΕΡΤ
3. Μετάδοση final-four Κυπέλλου Ανδρών και final-four Κυπέλλου Γυναικών *
4. Champions League Ανδρών *: Aγώνες του Ολυμπιακού + Μετάδοση αγώνων του στο Final-8 σε περίπτωση που φθάσει ως εκεί (Αν φθάσει ο ΟΣΦΠ στο Final-8, τότε μεταδίδεται και ο Τελικός της διοργάνωσης άσχετα με το αν θα παίξει ή όχι ο Ολυμπιακός σε αυτόν)
5. Προκριματική Φάση Europa Cup: Επίπεδο εθνικής Ανδρών και Γυναικών (μεταδόσεις μέσω του WEB TV και του Facebook της ΕΡΤ)
6. Europa Cup: Μεταδόσεις αγώνων της εθνικής ομάδας στην τελική φάση σε περίπτωση που συμμετέχει (Άνδρες και Γυναίκες)
7. Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Πόλο
Μηχανοκίνητος Αθλητισμός
1. Formula 1 (-2018): Όλοι οι αγώνες live εκτός από τους πρωινούς σε Αυστραλία, Μαλαισία, Κίνα και Ιαπωνία (Αυτοί μεταδίδονται σε μαγνητοσκόπηση)- εκπομπή πριν τον αγώνα και με ανασκόπηση των κατατακτήριων δοκιμών
2. Ράλι Ακρόπολις: Κάλυψη διαδρομών και στιγμιότυπα
Στίβος
1. Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Στίβου
2. IAAF Diamond League (-2018)
3. Ελληνικά μίτινγκ + Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Στίβου - τόσο σε ανοιχτό όσο και σε κλειστό στίβο - (-2019)
4. Συμφωνία με ΣΕΓΑΣ για προβολή των επίσημων διοργανώσεων στίβου (-2019)
5. Μετάδοση διάφορων εγχώριων μαραθώνιων αγώνων
Μεγάλες Διοργανώσεις
1. Παγκόσμιο Κύπελλο Ποδοσφαίρου (Μουντιάλ) 2018 (Ρωσία): Μετάδοση όλων των αγώνων
2. Θερινοί Ολυμπιακοί Αγώνες 2020 (Τόκιο, Ιαπωνία) (παράλληλη κάλυψη με Eurosport)
3. Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Καλλιτεχνικού Πατινάζ
4. Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Πόλο
5. Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Στίβου
1. Football League *: 2 αγώνες κάθε αγωνιστική τηλεοπτικά (συνήθως, Σάββατο και Κυριακή στις 15:00) + 1 αγώνας κάποιες αγωνιστικές (όχι πάντα) μέσω του WEB TV και του Facebook της ΕΡΤ
2. Παγκόσμιο Κύπελλο Συλλόγων (-2018): Από τα ημιτελικά και έπειτα αρχίζει η μετάδοση των αγώνων
3. Παγκόσμιο Κύπελλο Ποδοσφαίρου (Μουντιάλ) 2018: Μετάδοση όλων των αγώνων
Μπάσκετ
1. Α1 Μπάσκετ Ανδρών *: Μετάδοση εντός έδρας αγώνων ΠΑΟΚ, Προμηθέα, Λαυρίου, Κύμης, Κολοσσού Ρόδου, Άρη, Ρεθύμνου, Φάρου, Πανιωνίου, Περιστερίου και Χολαργού: Παράλληλη μετάδοση των αγώνων που γίνονται το Σάββατο στις 16:30 (κάλυψη κάποιων αγώνων από αυτούς, ξεχωριστά σε WEB TV και Facebook Live της ΕΡΤ - όχι πάντα). Ζώντανη κάλυψη των υπολοίπων αγώνων που γίνονται σε διαφορετικές ώρες ή ημέρες (συνήθως Σάββατο στις 18:30 και Κυριακή στις 17:00) - Οι εντός έδρας αγώνες Ολυμπιακού και ΑΕΚ ανήκουν στην Cosmote TV - Τα δικαιώματα του Παναθηναϊκού είναι ελεύθερα αυτή την στιγμή
2. Κύπελλο Μπάσκετ Ανδρών *: Μεταδόσεις αγώνων
3. Eθνική Ελλάδας: Μεταδόσεις όλων των αγώνων του εθνικού συγκροτήματος σε προκριματικά Ευρωμπάσκετ 2019 (Γυναίκες), προκριματικά Μουντομπάσκετ 2019 (Άνδρες), Μπουντομπάσκετ 2019, προκριματικά Ολυμπιακών Αγώνων 2020, Ευρωμπάσκετ 2021 αλλά και των διαφόρων τουρνουά όπου συμμετέχει
4. Μουντομπάσκετ 2019, Ευρωμπάσκετ 2021: Κάλυψη όλων (της πλειοψηφίας δηλαδή) των αγώνων
5. Εθνική Ελλάδας: Κάλυψη τουρνουά νεαρότερων κατηγοριών της FIΒΑ με συμμετοχή της εθνικής
6. Champions League (-2019): 1 αγώνας ελληνικής ομάδας live ανά αγωνιστική (μερικές φορές μεταδίδεται μόνο μέσω του Web TV της ΕΡΤ) - ο αγώνας τις περισσότερες φορές μεταδίδεται παράλληλα και από τη Nova (Οι υπόλοιποι αγώνες στη Nova) + 1 αγώνας ελληνικής ομάδας σε μαγνητοσκόπηση - στις νοκ-άουτ φάσεις έχει προτεραιότητα στις μεταδόσεις η Nova, αν απομείνει μόνο μία ελληνική ομάδα τον αγώνα της τον δείχνει ζωντανά η Nova και μαγνητοσκοπημένα η ΕΡΤ (Παράλληλη ζωντανή μετάδοση του Final-Four με τη Nova σε περίπτωση που προκριθεί ελληνική ομάδα εκεί, διαφορετικά το μεταδίδει μόνο η Nova ζωντανά)
7. Α2 Μπάσκετ Ανδρών *: Μεταδόσεις αγώνων μέσω του WEB TV και του Facebook Live της ΕΡΤ * όχι κάθε αγωνιστική + Μετάδοση Πλέι-οφ Ανόδου μέσω του WEB TV και του Facebook της ΕΡΤ
8. Μπάσκετ Γυναικών *: Μεταδόσεις αγώνων μέσω του WEB TV και του Facebook Live της ΕΡΤ *όχι κάθε αγωνιστική + κάλυψη Final-Four Κυπέλλου + Μετάδοση Τελικών είτε μέσω της τηλεόρασης είτε μέσω του WEB TV και του Facebook της ΕΡΤ
9. Eurocup Γυναικών *: Εντός έδρας αγώνες Ολυμπιακού *μερικοί εκτός έδρας αγώνες του μεταδίδονται επίσης
Βόλεϊ
1. Α1 Βόλεϊ Ανδρών *: 1 με 2 αγώνες κάθε αγωνιστική τηλεοπτικά (συνήθως Σάββατο και Δευτέρα, όταν έχει δύο τηλεοπτικούς αγώνες) + 1 αγώνας κάποιες αγωνιστικές (όχι πάντα) μέσω του WEB TV και του Facebook της ΕΡΤ + Μετάδοση Πλέι-οφ (όχι όλοι οι αγώνες)
2. Final-Four Κυπέλλου Βόλεϊ Ανδρών κ' Γυναικών *
3. Final-Four Λιγκ Καπ Ανδρών *
4. Εθνική Ανδρών: Προκριματικά Ευρωπαϊκού και Παγκοσμίου Πρωταθλήματος
5. Εθνική Γυναικών: Προκριματικά Ευρωπαϊκού και Παγκοσμίου Πρωταθλήματος
6. Μπιτς Βόλεϊ: Μετάδοση Τελικών Beach Volley League
Χάντμπολ
1. Handball Premier *: Μετάδοση ενός αγώνα κάθε αγωνιστική (συνήθως Παρασκευή στις 17:15) + 1 αγώνας κάποιες αγωνιστικές (όχι πάντα) μέσω του WEB TV και του Facebook της ΕΡΤ + Μετάδοση Πλέι-οφ (όχι όλοι οι αγώνες)
2. Α1 Χάντμπολ Γυναικών *: Μετάδοση Τελικών είτε μέσω της τηλεόρασης είτε μέσω του WEB TV και του Facebook της ΕΡΤ
3. Μετάδοση final-four Κυπέλλου Ανδρών και final-four Κυπέλλου Γυναικών *
4. Μετάδοση αγώνων εθνικής Ανδρών και εθνικής Γυναικών (-2018)
5. Μετάδοση δύο τελικών Challenge Cup σε περίπτωση που κάποια ελληνική ομάδα φθάσει ως τους τελικούς της διοργάνωσης
Πόλο
1. A1 Πόλο Ανδρών *: Μετάδοση ενός αγώνα κάθε αγωνιστική (συνήθως Παρασκευή στις 16:00) + 1 αγώνας κάποιες αγωνιστικές (όχι πάντα) μέσω του WEB TV και του Facebook της ΕΡΤ + Μετάδοση Πλέι-οφ (όχι όλοι οι αγώνες)
2. A1 Πόλο Γυναικών *: Μετάδοση Τελικών μέσω του WEB TV και του Facebook της ΕΡΤ
3. Μετάδοση final-four Κυπέλλου Ανδρών και final-four Κυπέλλου Γυναικών *
4. Champions League Ανδρών *: Aγώνες του Ολυμπιακού + Μετάδοση αγώνων του στο Final-8 σε περίπτωση που φθάσει ως εκεί (Αν φθάσει ο ΟΣΦΠ στο Final-8, τότε μεταδίδεται και ο Τελικός της διοργάνωσης άσχετα με το αν θα παίξει ή όχι ο Ολυμπιακός σε αυτόν)
5. Προκριματική Φάση Europa Cup: Επίπεδο εθνικής Ανδρών και Γυναικών (μεταδόσεις μέσω του WEB TV και του Facebook της ΕΡΤ)
6. Europa Cup: Μεταδόσεις αγώνων της εθνικής ομάδας στην τελική φάση σε περίπτωση που συμμετέχει (Άνδρες και Γυναίκες)
7. Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Πόλο
Μηχανοκίνητος Αθλητισμός
1. Formula 1 (-2018): Όλοι οι αγώνες live εκτός από τους πρωινούς σε Αυστραλία, Μαλαισία, Κίνα και Ιαπωνία (Αυτοί μεταδίδονται σε μαγνητοσκόπηση)- εκπομπή πριν τον αγώνα και με ανασκόπηση των κατατακτήριων δοκιμών
2. Ράλι Ακρόπολις: Κάλυψη διαδρομών και στιγμιότυπα
Στίβος
1. Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Στίβου
2. IAAF Diamond League (-2018)
3. Ελληνικά μίτινγκ + Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Στίβου - τόσο σε ανοιχτό όσο και σε κλειστό στίβο - (-2019)
4. Συμφωνία με ΣΕΓΑΣ για προβολή των επίσημων διοργανώσεων στίβου (-2019)
5. Μετάδοση διάφορων εγχώριων μαραθώνιων αγώνων
Μεγάλες Διοργανώσεις
1. Παγκόσμιο Κύπελλο Ποδοσφαίρου (Μουντιάλ) 2018 (Ρωσία): Μετάδοση όλων των αγώνων
2. Θερινοί Ολυμπιακοί Αγώνες 2020 (Τόκιο, Ιαπωνία) (παράλληλη κάλυψη με Eurosport)
3. Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Καλλιτεχνικού Πατινάζ
4. Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Πόλο
5. Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Στίβου
Ηλεκτρονικά Sites κ' Περιφερειακά Κανάλια
telesport.gr
sportshero.gr
sportaltv.gr
basketplus.gr
sportsonair.gr
Olympiacos SFP - Youtube (με τακτικές εβδομαδιαίες μεταδόσεις)
WebSportsTV.gr
IraklisTV (H υπηρεσία είναι συνδρομητική σε ότι αφορά την live κάλυψη των αγώνων)
nstv.gr
voloslive.gr
taklin.gr
NfStudioSports.gr
ORASI TV- YouTube - Σε συνεργασία με inSport.gr
sportshero.gr
sportaltv.gr
basketplus.gr
sportsonair.gr
Olympiacos SFP - Youtube (με τακτικές εβδομαδιαίες μεταδόσεις)
WebSportsTV.gr
IraklisTV (H υπηρεσία είναι συνδρομητική σε ότι αφορά την live κάλυψη των αγώνων)
nstv.gr
voloslive.gr
taklin.gr
NfStudioSports.gr
ORASI TV- YouTube - Σε συνεργασία με inSport.gr
Αθλητικές διοργανώσεις χωρίς μέχρι στιγμής τηλεοπτική στέγη
1. Superleague: Δικαιώματα Ατρομήτου, Ξάνθης, Παναιτωλικού, Παναθηναϊκού, Λαμίας, Απόλλωνας Σμύρνης, Άρη από τη σεζόν 2018/19 και έπειτα
2. Εθνική Ελλάδας Ποδοσφαίρου - Απομένει το κανάλι που θα αναλάβει την ελεύθερη μετάδοση των αγώνων, δικαιώματα συνδρομητικής τηλεόρασης η Cosmote TV -
3. Τελική φάση UEFA Nations League 2018/19 και 2020-21, συνολικά 8 διεθνείς φιλικοί αγώνες μεταξύ 2018 και 2022 και συνολικά 4 αγώνες πλέι-οφ πρόκρισης σε Euro 2020 και Παγκόσμιο Κύπελλο 2022 - Απομένει το κανάλι που θα αναλάβει την ελεύθερη μετάδοση των αγώνων, δικαιώματα συνδρομητικής τηλεόρασης η Cosmote TV -
4. Παναθηναϊκός - Α1 Μπάσκετ
5. Kύπελλα Αγγλίας, Ισπανίας, Ιταλίας, Γερμανίας + Σούπερ Καπ Αγγλίας, Ιταλίας
6. Α1 Βόλεϊ Γυναικών
7. Κόπα Λιμπερταδόρες + Κόπα Σουνταμερικάνα
8. Πρωταθλήματα Ρωσίας, Ουκρανίας, Βελγίου, Ελβετίας, Δανίας
9. Πρωταθλήματα Αργεντινής, Βραζιλίας, Κύπελλο Βραζιλίας
10. Nations League Βόλεϊ (Εθνικές ομάδες- Άνδρες και Γυναίκες)
11. Αδριατική Λίγκα Μπάσκετ
12. Αγώνες Ολυμπιακού και Βουλιαγμένης στην Euroleague Γυναικών Πόλο
13. FINA World League (Άνδρες-Γυναίκες)
14. Προκριματικά FINA World League-Εντός έδρας αγώνες Εθνικών Ανδρών και Γυναικών
15. Παγκόσμιο Κύπελλο συλλόγων Βόλει (Άνδρες-Γυναίκες)
16. IAAF World Challenge League (Στίβος)
17. Κύπελλο Ράγκμπι-Six Nations
18. Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κολύμβησης Ανδρών και Γυναικών
19. Διοργανώσεις ΚΟΕ όπως το Θερινό Open Κολύμβησης
20. Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Μπιτς Βόλεϊ
21. Live μετάδοση Indianapolis 500 για τα Indycar Series και Στιγμιότυπα Indycar
22. FIA GT Series
23. Κύπελλα Πορτογαλίας, Βελγίου, Ολλανδίας, Σκωτίας
24. Κολύμβηση-FINA Swimming World Cup (Σειρά κολυμβητικών αγώνων) + Καταδύσεις-FINA Diving World Cup Series + Κολύμβηση-Mare Nostrum (3 αγώνες τον Ιούνιο)
25. Ενόργανη Γυμναστική-FIG World Cup Series + Ρυθμική Γυμναστική-FIG World Challence Cup Series
2. Εθνική Ελλάδας Ποδοσφαίρου - Απομένει το κανάλι που θα αναλάβει την ελεύθερη μετάδοση των αγώνων, δικαιώματα συνδρομητικής τηλεόρασης η Cosmote TV -
3. Τελική φάση UEFA Nations League 2018/19 και 2020-21, συνολικά 8 διεθνείς φιλικοί αγώνες μεταξύ 2018 και 2022 και συνολικά 4 αγώνες πλέι-οφ πρόκρισης σε Euro 2020 και Παγκόσμιο Κύπελλο 2022 - Απομένει το κανάλι που θα αναλάβει την ελεύθερη μετάδοση των αγώνων, δικαιώματα συνδρομητικής τηλεόρασης η Cosmote TV -
4. Παναθηναϊκός - Α1 Μπάσκετ
5. Kύπελλα Αγγλίας, Ισπανίας, Ιταλίας, Γερμανίας + Σούπερ Καπ Αγγλίας, Ιταλίας
6. Α1 Βόλεϊ Γυναικών
7. Κόπα Λιμπερταδόρες + Κόπα Σουνταμερικάνα
8. Πρωταθλήματα Ρωσίας, Ουκρανίας, Βελγίου, Ελβετίας, Δανίας
9. Πρωταθλήματα Αργεντινής, Βραζιλίας, Κύπελλο Βραζιλίας
10. Nations League Βόλεϊ (Εθνικές ομάδες- Άνδρες και Γυναίκες)
11. Αδριατική Λίγκα Μπάσκετ
12. Αγώνες Ολυμπιακού και Βουλιαγμένης στην Euroleague Γυναικών Πόλο
13. FINA World League (Άνδρες-Γυναίκες)
14. Προκριματικά FINA World League-Εντός έδρας αγώνες Εθνικών Ανδρών και Γυναικών
15. Παγκόσμιο Κύπελλο συλλόγων Βόλει (Άνδρες-Γυναίκες)
16. IAAF World Challenge League (Στίβος)
17. Κύπελλο Ράγκμπι-Six Nations
18. Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κολύμβησης Ανδρών και Γυναικών
19. Διοργανώσεις ΚΟΕ όπως το Θερινό Open Κολύμβησης
20. Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Μπιτς Βόλεϊ
21. Live μετάδοση Indianapolis 500 για τα Indycar Series και Στιγμιότυπα Indycar
22. FIA GT Series
23. Κύπελλα Πορτογαλίας, Βελγίου, Ολλανδίας, Σκωτίας
24. Κολύμβηση-FINA Swimming World Cup (Σειρά κολυμβητικών αγώνων) + Καταδύσεις-FINA Diving World Cup Series + Κολύμβηση-Mare Nostrum (3 αγώνες τον Ιούνιο)
25. Ενόργανη Γυμναστική-FIG World Cup Series + Ρυθμική Γυμναστική-FIG World Challence Cup Series
Κάποια φιλικά της Εθνικής Ανδρών Ποδοσφαίρου κλείνουν ύστερα από συμφωνία της ΕΠΟ με κανάλι λίγες μέρες πριν τον αγώνα
Mε αστερίσκο οι διοργανώσεις (*) που δεν έχουν εξασφαλιστεί ακόμη επίσημα
Last edited by a moderator: