LG LN575s : Reviews - Εντυπώσεις - Σχόλια

pepes1gr

New member
23 January 2008
32
Πριν μερικές ώρες είμαι κάτοχος μιας LG 32''LN575S.
Μετά από μερικές (2) ώρες ασχολίας μαζί της έχω να πω ότι η τηλεόραση με έχει καλύψει σχεδόν σε όλα.
Επειδή έχω μια LG 42''7000 και άλλη μια 32´´ LG αυτή ήταν για την κρεβατοκάμαρα.Λόγω χώρου δεν μπορούσα να πάω σε μεγαλύτερες ίντσες.

Τώρα επί του θέματος.
Μόλις την ενεργοποίησα και την σύνδεσα με το internet μου ζήτησε αναβάθμιση λογισμικού.
Σύμφωνα με τις προηγούμενες τηλεοράσεις που είχα (και με άλλες που είδα τώρα τελευταία) έχει πολύ καλή εικόνα ειδικά σε ταινίες HD.Λογικό θα μου πείτε......
Η σύνδεση της σε δίκτυο μέσω καλωδίου είναι πανεύκολη.Το ίδιο και σε ασύρματο δίκτυο με το ρούτερ του σπιτιού.
Παίζει mkv από στικάκι χωρίς κανένα πρόβλημα και διαβάζει κανονικά υπότιτλους και ενσωματωμένους και χώρια.
Σερφάρεις κανονικά και βλέπεις βιντεάκια στο youtube απροβλημάτιστα.Πάντα με σύνδεση με ethernet.
Με σύνδεση ασύρματη κάπου -κάπου κόλλαγε στα βιντεάκια αλλά μπορεί να φταίει κάποια ρύθμιση.
Για τις εφαρμογές που έχει δεν πρόλαβα να δοκιμάσω όπως και το skype.
Θα επανέλθω στο θέμα μετά από παραπάνω ώρες ενασχόλησης.
 
Last edited by a moderator:

jimitsis

Supreme Member
20 June 2011
3,371
Re: LG LN575s : Revies - Εντυπώσεις - Σχόλια

Καλορίζικη!:ADFADF1:
Επίσημος χρήστης της LG βλέπω.
Τους έχεις κάνεις πλούσιους εκεί στην Κορέα!
 

pepes1gr

New member
23 January 2008
32
Re: LG LN575s : Revies - Εντυπώσεις - Σχόλια

Καλορίζικη!:ADFADF1:
Επίσημος χρήστης της LG βλέπω.
Τους έχεις κάνεις πλούσιους εκεί στην Κορέα!

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου.Για να πω την αλήθεια έχω και δύο 23'' σε Pc.Μάλλον το έχω παρακάνει με την LG.
 

pepes1gr

New member
23 January 2008
32
Θα ήθελα να ρωτήσω για τον δέκτη τον δορυφορικό που μπορεί να έχει.Βλέπω πίσω ένα φις αλλά σύνδεσα το καλώδιο της δορυφορικής κεραίας και φυσικά δεν έγινε τίποτε.Ξέρεις κάπιος κάτι σχετικό?
Επίσης σύνδεσα μια απλή logitech Hd κάμερα γαι το skype.Φυσικά πάλι δεν έγινε τίποτε.Ξέρω ότι θέλει την κάμερα για smart tv αλλά κάνει και 200 ευρώπουλα.
 

pepes1gr

New member
23 January 2008
32
Συνέχεια δοκιμής.
Skype δεν παίζει γιατί θέλει "ειδική" κάμερα όπως http://www.skype.com/en/download-skype/skype-for-tv/
Για να συνδεθεί με τον υπολογιστή θα πρέπει να κατεβάσεις πρόγραμμα από το site της lg http://www.lg.com/gr/support/software-manuals .Φυσικά η τηλεόραση θα πρέπει να είναι σε δίκτυο. Μετά την εγκατάσταση του προγράμματος δηλώνεις τους φακέλους με τις ταινίες-μουσική-φωτογραφίες που θέλεις και τους επιλέγεις μέσα από την τηλεόραση για να τους δεις.
Στο πίσω μέρος έχει φις για δορυφορικό δέκτη.Αν συνδεθεί με κεραία και γίνει αναζήτηση καναλιών θα δείξει τα ελεύθερα κανάλια.
Πάντως μπορώ να πω σε ότι χρειάστηκα βοήθεια επικοινώνησα με την Lg και με βοήθησαν όσο δεν πάει.Πολύ καλή εξυπηρέτηση.
Για τα premium κανάλια μου είπαν ότι δεν είναι διαθέσιμα ακόμη στην Ελλάδα.
Αυτά τα ολίγα και συνεχίζουμε.
 

pepes1gr

New member
23 January 2008
32
Χαιρετώ την κοινότητα μετά από πολύ καιρό.
Εντελώς πληροφοριακά θα ήθελα να ενημερώσω ότι η Lg LN575S 32' που είχα αγοράσει ,,,,χαιρέτησε!!!
Δηλαδή μετά από κλείσιμο κανονικό το βράδυ και προσπάθεια να την ανοίξω το πρωί...πάπαλα!!! Μόνο ήχο και καθόλου εικόνα.
Σε ερώτηση σε μάστορα έκαψε τις Ledταινίες και θέλει 120-150 για να μπουν καινούργιες. Το νέο πάνελ κάνει κοντά στα 330.
Αποτέλεσμα...πάω και καινούργια αγορά.
Ευχαριστώ για την ανάγνωση.