Asus Xonar DX - Ποιά η άποψη σας για δικάναλο ήχο και μόνο

SpyrosKoutsogiannis

Established Member
3 December 2012
257
Εάν πρόκειται να τη συνδέσεις με ηχεία χαμηλής αξίας (πχ έως 300 ευρώ) είναι υπεραρκετή. Επίσης, εγώ την έχω συνδεδεμένη με ακουστικά Sennheiser HD 555 και είναι πάρα πολύ καλή οδηγικά και πολύ καλή ηχητικά. Το μόνο μειονέκτημα που βρίσκω είναι ότι εμφανίζει λίγο θόρυβο (προφανώς περνάει από το pc), όχι ακουστό με ηχείο, αλλά με ακουστικά. Έχει λίγο τυπικό - ουδέτερο ήχο, αρετή ανάλυση και δεν κάνει κάποιο αισθητό τονικό σφάλμα. Τα σώματά του ήχου είναι μεσαία - καλά. Εάν δεν πρόκειται να τη συνδέσεις με κανα σούπερ ηχοσύστημα θα μείνεις υπερευχαριστημένος.
 

cdrov

Established Member
26 March 2008
114
Πιστεύω ότι τα ηχεία μου είναι κάτι παραπάνω... λετε να μην με ικανοποιήσει? (Β&W CM series)
 

SpyrosKoutsogiannis

Established Member
3 December 2012
257
Ε, κοίταξε δεν θα τα τερματίσει από ποιότητα (κατά πάσα πιθανότητα μπορούν να δεχθούν και κάτι καλύτερο) αλλά μη φανταστείς ότι θα παίξει και άσχημα. Θα είναι σίγουρα καλύτερη από την ενσωματωμένη κάρτα ήχου του pc. Πάντως με 55 ευρώ άνετα αξίζει να τη δοκιμάσεις. Για να πάρεις κάτι καλύτερο θα πρέπει να αγοράσεις καμιά επαγγελματική κάρτα ήχου κάποιων εκατοντάδων ευρώ ή κάποιο usb dac οπότε θα δώσεις αρκετά παραπάνω χρήματα. Γενικά την προτείνω.
 
Last edited by a moderator: