Ποιο τραγούδι είναι αυτό;

Ulysses

AVClub Enthusiast
28 June 2008
725
Θεσσαλονίκη
Βρέθηκε...

Sarah Brightman - Eden

Πως φαίνεται οτι δεν ήμουνα καλός στο listening...
Οτι θέλω ακούω...

Ευχαριστώ για το χρόνο σας !
 

J.soprano

New member
1 August 2014
36
Παιδιά το ρεμπέτικο πού παίζει στην διαφήμισή της fiba πιο είναι?
 

grio

Αν. Γενικός Διαχειριστής
Staff member
16 March 2011
4,317
Αθήνα
Παιδιά το ρεμπέτικο πού παίζει στην διαφήμισή της fiba πιο είναι?
Μια γρήγορη αναζήτηση έδωσε τις παρακάτω πληροφορίες:

Τίτλος τραγουδιού: ΘΕΛΩ ΑΓΑΠΗ ΚΙ ΕΡΩΤΑ
Μουσική: Αρετή Σπανομάρκου
Στίχοι: Αρετή Σπανομάρκου
Μπουζούκι/Σολίστ: Γιώργος Ξενοκώστας
Ερμηνεία: Γιώργος Ράπτης / Έφη Γιαννακοπούλου
 

johnywh

New member
18 June 2006
60
Είδα την ταινία Copenhagen και το τραγούδι που ακούγεται
https://vimeo.com/10429550
μου θυμίζει κάτι που έχω ακούσει πιο παλιά κυρίως από το 1.20" και μετά - ίσως κάτι από 80's
Καμμιά ιδέα??
 

kostas k

AVClub Addicted Member
19 June 2006
1,955
Μελίσσια
Δεν ψάχνω τραγούδι, αλλά ονόματα δύο καλλιτεχνών αλλά για να μην ανοίγω καινούρια thread είπα να το βάλω εδώ.

Το 1ο ερώτημα αφορά κάποιον μουσικό ο οποίος ήταν σε αναπηρικό καροτσάκι και αν δεν κάνω λάθος είχε γραφτεί ότι τον είχε ανακαλύψει κάποιο μέλος των REM. Σας φώτισα τώρα.

Το 2ο ερώτημα αφορά έναν τραγουδιστή ο δίσκος του οποίου είχε παρουσιαστεί εδώ μέσα πέρυσι αν δεν κάνω λάθος και λογικά ήταν κυκλοφορία του 2014. Άντρας, λευκός, μουσάτος, βαριά φωνή. Τώρα τι εθνικότητας ήταν θα σας γελάσω πάντως τραγουδούσε στα αγγλικά. Στο εξώφυλλο του δίσκου καθόταν σε κάποιο bar/cafe και από όσο θυμάμαι στο δίσκο συμμετείχε και κάποια συμφωνική ορχήστρα.

Thanks
 
Last edited by a moderator:

kostas k

AVClub Addicted Member
19 June 2006
1,955
Μελίσσια
Σε ευχαριστώ θερμά,

Δεν έχω παραπάνω στοιχεία για το 2ο, όμως ελπίζω ότι κάποιος που είχε γράψει στην παρουσίαση του δίσκου του θα διαβάσει το ερώτημα μου και θα το θυμηθεί

Και πάλι σε ευχαριστώ πολύ
 

supersonic

Μέλος Σωματείου
17 June 2006
49,359
τι είδους μουσική τραγουδούσε?
ποπ?
ροκ?
θυμάσαι κάποιο τραγούδι?
 
14 December 2006
4,265
Δεν ψάχνω τραγούδι, αλλά ονόματα δύο καλλιτεχνών αλλά για να μην ανοίγω καινούρια thread είπα να το βάλω εδώ.

Το 1ο ερώτημα αφορά κάποιον μουσικό ο οποίος ήταν σε αναπηρικό καροτσάκι και αν δεν κάνω λάθος είχε γραφτεί ότι τον είχε ανακαλύψει κάποιο μέλος των REM. Σας φώτισα τώρα.

Το 2ο ερώτημα αφορά έναν τραγουδιστή ο δίσκος του οποίου είχε παρουσιαστεί εδώ μέσα πέρυσι αν δεν κάνω λάθος και λογικά ήταν κυκλοφορία του 2014. Άντρας, λευκός, μουσάτος, βαριά φωνή. Τώρα τι εθνικότητας ήταν θα σας γελάσω πάντως τραγουδούσε στα αγγλικά. Στο εξώφυλλο του δίσκου καθόταν σε κάποιο bar/café και από όσο θυμάμαι στο δίσκο συμμετείχε και κάποια συμφωνική ορχήστρα.

Thanks

2. Pale Green Ghosts - John Grant?
John_Grant_-_Pale_Green_Ghosts.jpg
 

kostas k

AVClub Addicted Member
19 June 2006
1,955
Μελίσσια
αυτό έλειπε

είστε εγγύηση λέμε

θυμόμουν και την λαχανή γραβάτα ως στοιχείο αλλά ειπα να μην σας το κάνω τόσο εύκολο

Γιώργο σε ευχαριστώ