[Επίσημο] LG G3 (D855)

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)

View attachment 104175
z8f4j.png

mvmago.png

fmqc09.jpg

hve7ix.png

2ekozuv.png


Specification:

Οθόνη:
- 5,5 ιντσών
- Quad HD 2560 x 1440 pixels
- 538 ppi

Επεξεργαστής:
- Qualcomm Snapdragon™ with 2.46 GHz Quad-Core Processor

Μνήμη:
- 16GB με 2GB RAM
- 32GB με 3GB RAM
- Υποδοχή microSD συμβατή με κάρτες έως 128 GB

Κάμερα:
- 13 megapixel
- F/2.0 φακός με O.I.S.+
- Laser assisted auto focus (4K video)

Εμπρόσθια:
- 2,1 megapixel

Ισχύς ηχείου:
- 1 Watt

Συνδεσιμότητα:
- 4G LTE
- WiFi 802.11 a/ac/b/g/n
- Bluetooth 4.0
- NFC
- DLNA
- Miracast
- FM radio


Μπαταρία:
- 3.000 mAh (αποσπώμενη με υποστήριξη για ασύρματη φόρτιση)

Διαστάσεις:
- 146,3 x 74,6 x 8,9 χιλιοστά.

Βάρος:
- 149 γραμμάρια

Official site:
- LG.com/uk



Μοντέλο
Τιμή ()
16GB / 2GB RAM
599
32GB / 3GB RAM
649




.
 
Last edited by a moderator:

Λάκης

AVClub Fanatic
26 September 2007
13,844
Είμαι παντού
Απάντηση: LG G3

αν κρινω απ'το G2 που για μενα ειναι το κορυφαιο τηλεφωνο που κυκλοφορει,αυτο πρεπει να ειναι θεικο!
 
Last edited by a moderator:

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Απάντηση: LG G3

Το G2 είχε πολλά θετικά και λίγα αρνητικά , τα αρνητικά (έλλειψη SD , μη αποσπώμενη μπαταρία , μέτρια σχετικά κάμερα , πολύ γυαλιστερό πλαστικό) τα λύνει από ότι φαίνεται η LG οπότε λογικά θα χτυπάει κορυφή.











 
Last edited by a moderator:

greekgreek

Supreme Member
29 June 2008
6,350
Γιαννιτσά
Απάντηση: LG G3

Το G2 είχε πολλά θετικά και λίγα αρνητικά , τα αρνητικά (έλλειψη SD , μη αποσπώμενη μπαταρία , μέτρια σχετικά κάμερα , πολύ γυαλιστερό πλαστικό) τα λύνει από ότι φαίνεται η LG οπότε λογικά θα χτυπάει κορυφή.
Το είχα το κινητό , το οποίο το πούλησα χτες .
Αυτά ακριβώς σκέφτηκα να γράψω και εγώ διαβάζοντας το μήνυμα του φίλου .


Θα προσθέσω ένα ακόμα αρνητικό για μένα , η πολύ ισχυρή μπαταρία που έχει , έχει ως αποτέλεσμα και την υψηλή ακτινοβολία του κινητού .
Ο δείκτης sar για το g2 δεν είναι πολύ υψηλός , δεν είμαι σίγουρός όμως ότι λέει όλη την αλήθεια .
 

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Απάντηση: LG G3

LG-G3-2GB-RAM-01-570.jpg


LG G3, η LG Ολλανδίας επιβεβαιώνει χαρακτηριστικά και 2GB RAM

Το LG G3 εμφανίστηκε στο LG U.K. website με τα πλήρη τεχνικά χαρακτηριστικά του και ανάμεσα σε όλα επιβεβαιώθηκαν αυτά που γνωρίζαμε για τη συσκευή μέχρι τώρα αλλά εμφανίστηκε να έχει 2GB RAM αντί για 3GB που πιστεύαμε. Σήμερα εμφανίστηκε και στην Ολλανδία στο website της LG. H ανάρτηση μάλλον έγινε κατά λάθος καθώς περιείχε την πλήρη σελίδα του προϊόντος και στη συνέχεια οι περισσότερες πληροφορίες κατέβηκαν. Μέχρι τώρα γνωρίζαμε ότι το LG G3 θα έχει 5.5 ιντσών οθόνη ανάλυσης 1440 x 2560 και Snapdragon 801 επεξεργαστή. Το δυσάρεστο είναι όμως πως αυτό που διαβάσαμε στο LG U.K. website για τα 2GB RAM επιβεβαιώνεται τώρα και η συσκευή ίσως να μην έχει 3GB RAM τελικά. Επιπλέον βλέπουμε 16GB εσωτερική μνήμη και όχι 32GB.

Τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά είναι 3000mAh μπαταρία, 13MP εξωτερική κάμερα, Android 4.4.2 προεγκατεστημένο. Οι διαστάσεις τις συσκευής είναι 146.3mm x 74.7mm x 8.9mm.Επιπλέον, το LG G3 θα παρέχει στον χρήστη πληροφορίες παρόμοιες με εκείνες του Google Now. Η Quick Circle θήκη θα εμφανίζει τα 6 πιο χρησιμοποιημένα apps στα οποία θα μπορούμε να έχουμε πρόσβαση από την κυκλική οθόνη.Η εξωτερική κάμερα θα χρησιμοποιεί Laser Auto Focus για γρήγορο focus στις φωτογραφίες και τα videos. Όσο για την υποδοχή για microSD που χθες διαβάσαμε ότι θα δέχεται μέχρι και 2TB, δεν εμφανίστηκε κάτι στο ολλανδικό website.

>>LG G3, η LG Ολλανδίας επιβεβαιώνει χαρακτηριστικά και 2GB RAM<<
 
20 June 2006
9,533
Θεσσαλονίκη
Απάντηση: LG G3

Θα προσθέσω ένα ακόμα αρνητικό για μένα , η πολύ ισχυρή μπαταρία που έχει , έχει ως αποτέλεσμα και την υψηλή ακτινοβολία του κινητού .
Ο δείκτης sar για το g2 δεν είναι πολύ υψηλός , δεν είμαι σίγουρός όμως ότι λέει όλη την αλήθεια .

Αυτό πρώτη φορά το διαβάζω.
Είσαι σίγουρος πως το μέγεθος της μπαταρίας επηρεάζει την ακτινοβολία που εκπέμπει η συσκευή;
Ως τώρα τουλάχιστον έχουμε δει συσκευές με μικρή μπαταρία αλλά με διπλάσια ακτινοβολία.
 

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Απάντηση: LG G3

Δεν νομίζω ότι στέκει κάτι τέτοιο όσο αφορά την μπαταρία.

ΥΓ. Όντως υπάρχει φήμη για 16/2 GB και 32/3 GB εκδόσεις.
 

Λάκης

AVClub Fanatic
26 September 2007
13,844
Είμαι παντού
Απάντηση: LG G3

δε παιζει ρολο το μεγεθος της μπαταριας,με την εκπεμπουσα ακτινοβολια.
Πιο μεγαλη σε χωρητικοτητα ειναι και φυσικα αυτο ειναι ενα απ'τα μεγαλα του ατου.
 
Last edited:

greekgreek

Supreme Member
29 June 2008
6,350
Γιαννιτσά
Απάντηση: LG G3

Φυσικά εκτός το μέγεθος παίζει ρόλο τα υλικά και τα μέτρα που παίρνουν οι εταιρείες για να μειώσουν την ακτινοβολία .
Στο άλλο κινητό που έχω ένα lg l9 το καπάκι που καλύπτει την μπαταρία είναι εντελώς ψεύτικο , λίγο αν ζεσταθεί η μπαταρία την νιώθεις ,αν και η μπαταρία είναι μικρότερη .
Είναι συνδυασμός αυτόν τον δυο πραγμάτων μαζί με κάποιων άλλων(αν έχεις καλό σήμα κ.τ.λ) η ακτινοβολία.

Αν κοιτάξετε σε κινητό που έχει καπάκι μπαταρίας στο σημείο που ευθυγραμμίζεται το καπάκι με την μπαταρία είναι από άλλο υλικό(μπορεί να μην ισχύει αυτό σε όλα τα κινητά) .
Αν η μπαταρία δεν έπαιζε ρόλο στην ακτινοβολία γιατί να το έκαναν αυτό .
Στο lg l9 που αναφέρω πιο πάνω γίνεται αυτό , βέβαια πάλι τα μέτρα που πήραν δεν είναι αρκετά .
 

Λάκης

AVClub Fanatic
26 September 2007
13,844
Είμαι παντού
Απάντηση: LG G3

θα σου πω γιατι.
Ενα πολυ παλιο LG που ειχα,απ'τα πρωτα σμαρτ φον πριν περιπου 7 χρονια,ειχε την εξης περιεργη συμπεριφορα,το καπακι της πλατης ηταν απο μεταλλο,οταν λοιπον εβαζα το κινητο σε θηκη που εκλεινε μαγνητικα,αδειαζε η μπαταρια σε χρονο ντε τε.
Μου κρατουσε με πληρη φορτιση μιση μερα περιπου.
Καπου τη ψιλιαστικα και αλλαξα θηκη,μετα μου κρατουσε για 4 μερες περιπου.
 

leo06

Supreme Member
14 October 2007
6,732
Πάτρα
Re: Απάντηση: LG G3

Φυσικά εκτός το μέγεθος παίζει ρόλο τα υλικά και τα μέτρα που παίρνουν οι εταιρείες για να μειώσουν την ακτινοβολία .
Στο άλλο κινητό που έχω ένα lg l9 το καπάκι που καλύπτει την μπαταρία είναι εντελώς ψεύτικο , λίγο αν ζεσταθεί η μπαταρία την νιώθεις ,αν και η μπαταρία είναι μικρότερη .
Είναι συνδυασμός αυτόν τον δυο πραγμάτων μαζί με κάποιων άλλων(αν έχεις καλό σήμα κ.τ.λ) η ακτινοβολία.

Αν κοιτάξετε σε κινητό που έχει καπάκι μπαταρίας στο σημείο που ευθυγραμμίζεται το καπάκι με την μπαταρία είναι από άλλο υλικό(μπορεί να μην ισχύει αυτό σε όλα τα κινητά) .
Αν η μπαταρία δεν έπαιζε ρόλο στην ακτινοβολία γιατί να το έκαναν αυτό .
Στο lg l9 που αναφέρω πιο πάνω γίνεται αυτό , βέβαια πάλι τα μέτρα που πήραν δεν είναι αρκετά .

μην επιμένεις,δεν έχει σχέση το μέγεθος της μπαταρίας με την ακτινοβολία sar,στο lg l9 αν είναι διαφορετικό στο σημείο της μπαταρίας είναι γιατί μάλλον εκεί είναι τοποθετημένη η κεραία για το nfc
 
Last edited:

greekgreek

Supreme Member
29 June 2008
6,350
Γιαννιτσά
Απάντηση: Re: Απάντηση: LG G3

μην επιμένεις,δεν έχει σχέση το μέγεθος της μπαταρίας με την ακτινοβολία sar,στο lg l9 αν είναι διαφορετικό στο σημείο της μπαταρίας είναι γιατί μάλλον εκεί είναι τοποθετημένη η κεραία για το nfc

Την άποψη μου καταθέτω .
Στο lg l9 είναι διαφορετικό το πλαστικό μόνο εκεί που είναι η μπαταρία ακριβώς στις διαστάσεις και το σχήμα της μπαταρίας.Αν ίσχυε αυτό που γράφεις θα ήταν μόνο εκεί που είναι η κεραία για το nfc και θα είχε ανάλογο σχήμα .

Ακόμα μιλάω για ακτινοβολία και παρενέργιες συνολικά , ο sar μπορεί να εκφράζει ένα μέρος των επιπτώσεων αυτών .
 
20 June 2006
9,533
Θεσσαλονίκη
Απάντηση: LG G3

Αν στο χέρι δένει καλά είναι το επόμενο μου κινητό.
Έλυσαν τα μειονέκτημα του g2 βάζοντας sd και αφαιρούμενη μπαταρία και κράτησαν το μέγεθος του HTC με μεγαλύτερη όμως οθόνη.
Τις επόμενες μερες θα μαθουμε περισσότερα για το συγκεκριμένο κινητο που πιστεύω πως κρυβει και αλλα πραγματα.
Η παρουσίαση αν και άμεση χωρις περιτες ανοησίες πιστευω πως ηταν ελλείπεις αφου σταθηκε για μεγαλο χρονικο διαστημα στην οθονη και στην καμερα