Sony PHA-2

MakisM

Μέλος Σωματείου
12 May 2009
5,362
Ξύπνησε και ο άλλος κολοσσος ...Προβλέπεται μια χρονιά ανταγωνιστικη και ο ανταγωνισμός σκληρός από μεγάλους κατασκευαστες sony ,marantz,denon,καλό για μας ....Το νέο φορητό της περίπου στα 600 δολάρια.Παρουσίαση εδώ ...https://www.google.gr/url?sa=t&rct=...zIDYAw&usg=AFQjCNFqgfTyAa7TSU_YdkU_1h00XKk3lA
 

MakisM

Μέλος Σωματείου
12 May 2009
5,362
Το θέμα είναι πως ακούγεται ...Για να δικαιολογεί την τιμή του .Επέτρεψε μου όμως να σου πω ότι θεωρώ θετικό ότι μεγάλη κατασκευαστες αρχίζουν και βγαζουν dac ,μιας και είδαν ότι οι πωλήσεις σε CD player έπεσαν και το μέλλον από ότι φαίνεται θα είναι η αγορά μουσικής από το internet η ακόμη και συνδρομητες όπως η υπηρεσία spotify.Μην ξεχνάς όμως το βασικότερο ότι η sony κινούσε τα νήματα όσον αφορά το super audio cd και για να το έχεις έπρεπε να τα σκας ....Για να έχεις την άδεια. Ευτυχώς τα πράγματα άλλαξαν με το dsd στα dac ,έχει απελευθερωθει η αγορά ...Αλλά δεν παύει προσωπικά έμενα να με αφήνει αδιάφορο η σχεδίαση made in china και όχι αν ένας κατασκευαστής αποφάσισε να συναρμολογησει εκεί μηχάνημα του ...Και ο λόγος προφανής είναι κακοσχεδιασμενα ...
 

Totsipaki

Supreme Member
27 February 2007
5,054
Το συγκεκριμένο ντακ κυκλοφορει πάνω απο χρόνο στην αγορά και έχει ήδη βγεί εκτός συναγωνισμού ως λόγος τιμής προς απόδωση απο συσκευές όπως το ifi iDSD και το geek..
 

Dr Pan K

Supreme Member
18 December 2010
9,067
Ναι, απ οσο ξερω δεν τραβάει καθολου. Μισο κιλο βαρος δεν το λες και το απόλυτα φορητό, και με τετοια τιμη το κοιτάνε μονο οσοι ειναι κολλημένοι με το ονομα της εταιρίας και δεν ξερουν τι αλλο κυκλοφορεί στην αγορά.
 

MakisM

Μέλος Σωματείου
12 May 2009
5,362
Δεν το έχω ακούσει ,οπότε δεν έχω άποψη ...Υπάρχουν όμως πολλοί στο διαδίκτυο που το υποστηρίζουν και τους αρέσει σαν άκουσμα ...Έλα ντε που εδώ στην Ελλάδα είναι ανύπαρκτη η αντιπροσωπεια για να το υποστηρίξει ...Και ασχολείται μόνο με την εικόνα ...