Matador

Ψηφίστε την Σειρά:


  • Total voters
    0

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Matador_El_Rey.jpg


Ο Ρόμπερτ Ροντρίγκεζ εκμεταλλευόμενος την διαρκή άνοδο δημοτικότητας του ποδοσφαίρου στις ΗΠΑ, το Μουντιάλ που μόλις ολοκληρώθηκε, καθώς και το κοινό του καναλιού που είναι κυρίως ο ισπανόφωνος πληθυσμός των ΗΠΑ, σκηνοθετεί μια ιστορία που συνδυάζει δύο πράγματα. Ποδοσφαιρικό δράμα και αστυνομική περιπέτεια. Μάλιστα τη σειρά δημιουργεί και 'τρέχει' ο Ρομπέρτο Όρτσι, ο άνθρωπος πίσω από τα περίπου μισά πράγματα που έχουμε δει στη ζωή μας, από "Transformers" και "Fringe" μέχρι "Star Trek" και "Amazing Spiderman". Εντάξει, δεν είπα ότι είναι καλός- απλά είναι παντού.

Η σειρά αφορά όπως είπαμε έναν μυστικό πράκτορα της CIA που αναλαμβάνει να πλησιάσει κοντά τον ιδιοκτήτη της ποδοσφαιρικής ομάδας του Λος Άντζελες, την L.A. Riot, ο οποίος είναι προφανώς διεφθαρμένος και μπλεγμένος σε ένα σωρό πράγματα. Ο ήρωας μας, Αντόνιο Μπράβο, κάνει δοκιμές για να μπει στο ρόστερ της ομάδας και φυσικά το καταφέρνει. Μάλιστα αποκτά το ψευδώνυμο "Matador" ύστερα από μια κίνησή του στο γήπεδο που γίνεται σήμα κατατεθέν και τον κάνει σταρ.

IMDB - Wikipedia - El Ray

 

pontios

Μέλος Σωματείου
17 June 2006
6,736
Clermont-Ferrand, France
Re: Matador (2014)

"He used to play for England, he scored 8 goals, in the last world cup." Χα, χα, χα, χα ,χα!!!! Μόνο Αμερικανάκι μπορεί να σκεφτεί τέτοια ατάκα. Ποδόσφαιρο και splatter. Για να δούμε, αν και μόνο για πλακατζίδικο το βλέπω.
 

lakiss51

Supreme Member
8 December 2006
4,631
Απάντηση: Matador (2014)

Πειραζει αν διαφωνησω για την "ποιοτητα" του α´επεισοδιου (και μαλλον της σειρας); Πιο πολυ για c movies (ουτε καν για ...b!) μου φαινεται, μεξικανικη τηλεσειρα θυμιζει, με μετριες ερμηνειες, ολιγον "παχειες" ερμηνευτικα, τα πλαναρισματα της καμερας προσπαθουν να μιμηθουν αλλες σειρες δρασης αλλά αστοχα, το "φαινομενο" κατασκευης ποδοσφαιριστη εντος λιγων ημερων ειναι ...απαιχτο - γενικα τραβηγμενα ολα. Μαλλον δεν...
 

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,335
Utopia..
Re: Matador (2014)

Πρέπει να διορθωθεί το Imdb link γιατί είναι για την παλιά σειρά, και το 8.9 πήγε να με μπερδέψει.. :p

Matador (2014-€“)
http://www.imdb.com/title/tt3652662/

Δεν το έχω δει να πω την άποψη μου.. αλλά το θάψανε στην βαθμολογία..
Αν και κάπου είναι "σχετικά" αυτά.. όπως θα λέγαμε με τον Yperion.. :cool:
 
Last edited:

takis

Supreme Member
11 August 2006
3,671
--------------------
Re: Matador (2014)

μεγάλη βλακεία είδα το πρώτο και τέλος όλα λύθηκαν εύκολα και απλά αντιγραφή αρχείων και τα σχετικά μου θυμίζει λίγο το chuck το οποίο και αυτό το σιχάθηκα αμέσως
 

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Re: Matador (2014)

Μια χαρά και το δεύτερο επεισόδιο. Άρχισε να αποκτά παραπάνω ενδιαφέρον η υπόθεση. Εγώ θα το βλέπω κανονικά και άσε τα Αμερικανάκια να βάζουν και μηδέν χωρίς καν να το έχουν δει.
 

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Re: Matador (2014)

Μετά και το δεύτερο επεισόδιο θα ψήφιζα απλά "καλή" γιατί δεν ήταν τόσο καλό όσο το πρώτο..αλλά δεν έχει βάλει poll ο airb οπότε...:p