Galavant (2015)

Βαθμολογήστε την Σειρά:

  • Εξαιρετική

    Votes: 0 0.0%
  • Πολύ Καλή

    Votes: 1 100.0%
  • Καλή

    Votes: 0 0.0%
  • Μέτρια

    Votes: 0 0.0%
  • Κακή

    Votes: 0 0.0%

  • Total voters
    1

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Galavant.jpg

ABC | Imdb | Wikipedia | Facebook | Twitter



Η σειρά ακολουθεί τις περιπέτειες του Galavant, ενός ήρωα τολμηρού ο οποίος είναι αποφασισμένος να ανακτήσει
τη φήμη του και να πετύχει το "ζήσατε εσείς καλά κι εμείς καλύτερα" παίρνοντας εκδίκηση από τον κακό Βασιλιά
Richard, ο οποίος τον κατέστρεψε τη στιγμή που έκλεψε την αγάπη της ζωής του Galavant, την Madalena.

Τα επεισόδια θα ακολουθούν τις περιπέτειες του Galavant (και τις ανατροπές που θα υπάρχουν) μέσα
από την μουσική και τα σκετσάκια που γράφτηκαν από τον Allan Menken και Glenn Slater.



3 Ιανουαρίου ξεκινάει η 2η σεζόν της σειράς!



 
Last edited by a moderator:

pontios

Μέλος Σωματείου
17 June 2006
6,736
Clermont-Ferrand, France
Μόνο που είδα τον Vinnie Jones να χορεύει, έλιωσα. Πάντως πιο πολύ Monty Python and the Holy Grail μου θύμισε. Για να δούμε.
 

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Να σημειώσω εδώ ότι είναι η πρώτη πλήρης παρουσίαση της σειράς για τα Ελληνικά δεδομένα. Σε κάποια site απλά υπάρχει το τρέιλερ αλλά με ελλειπή περιγραφή και χωρίς παραπομπές.:2thumb22sup:
 

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,335
Utopia..
Δεν την είδα αλλά καλούτσικη φαίνεται η σειρά.. 7.4 έχει μία βδομάδα μετά τα 2 πρώτα..

8 επεισόδια θα έχει η 1η σεζόν..
 

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Πολύ καλά έως εξαιρετικά τα 2 πρώτα (για το συγκεκριμένο είδος της κωμωδίας-μιούζικαλ πάντα).

Δεν είναι για το ευρύ κοινό και δεν ξέρω αν θα έχει επιτυχία.
 

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Σήμερα είδα τα δύο τελευταία της πρώτης σαιζόν (7ο και 8ο). Είμαι αρκετά ικανοποιημένος σε γενικές γραμμές και θα ψηφίσω πολύ καλή την σειρά.