Panasonic A400E : Reviews - Εντυπώσεις - Σχόλια

xavito

Moderator
Staff member
29 October 2008
8,983
villasg άλλη κατηγορία η 42W70xB και άλλη η Panasonic TX-42A400E...

Η 42A400E είναι στην κατηγορία entry level μαζί με Sony 40R450B,Samsung 40H5000,LG 42LB5500

[hdfever.fr]...Panasonic TX-42A400E(IPS)...http://www.hdfever.fr/2014/03/11/panasonic-a400/

μετάφραση google fr to en

Η καλύτερη είναι αυτή που καλύπτει καλύτερα τις ανάγκες σου.
 

spirosabr

New member
25 July 2014
10
Σήμερα παρέλαβα και κρέμασα στον τοίχο την PANASONIC TX-42A400E απο τα MediaMarkt. Και μάλιστα γκουγκλάροντας το Power Consuption έναντι της LG 32LH2000 που είχα πριν, μόνο καλά λόγια έχω να λέω από την ολιγόωρη σχέση μου μαζί της. Btw, έκανα εγγραφή μονο και μονο για να βοηθησω αν μπορω καπου. Cheers. Καλώς σας βρήκα! Σπύρος
 
Last edited by a moderator:

Leonid

AVClub Addicted Member
29 June 2010
2,813
Re: Μια αποψη παρακαλω για PANASONIC TX-42A400E

Σήμερα παρέλαβα και κρέμασα στον τοίχο την PANASONIC TX-42A400E απο τα MediaMarkt. Και μάλιστα γκουγκλάροντας το Power Consuption έναντι της LG 32LH2000 που είχα πριν, μόνο καλά λόγια έχω να λέω από την ολιγόωρη σχέση μου μαζί της. Btw, έκανα εγγραφή μονο και μονο για να βοηθησω αν μπορω καπου. Cheers. Καλώς σας βρήκα! Σπύρος
Καλώς ήρθες,
με γειά καλοθέατη και απροβλημάτιστη η νέα σου τηλεόραση.
 

villasg

Established Member
18 January 2011
293
Re: Μια αποψη παρακαλω για PANASONIC TX-42A400E

καλοθέατη & απροβλημάτιστη να ειναι
 

MikeA

New member
25 July 2014
6
Re: Μια αποψη παρακαλω για PANASONIC TX-42A400E

Σήμερα παρέλαβα και κρέμασα στον τοίχο την PANASONIC TX-42A400E απο τα MediaMarkt. Και μάλιστα γκουγκλάροντας το Power Consuption έναντι της LG 32LH2000 που είχα πριν, μόνο καλά λόγια έχω να λέω από την ολιγόωρη σχέση μου μαζί της. Btw, έκανα εγγραφή μονο και μονο για να βοηθησω αν μπορω καπου. Cheers. Καλώς σας βρήκα! Σπύρος


Να σαι καλά Σπύρο γιατί πραγματικά δεν υπάρχουν καθόλου πληροφορίες για τη συγκεκριμένη τηλεόραση από πιστοποιημένους ιδιοκτήτες πουθενά...
Και εγώ έκανα εγγραφή για να σε ρωτήσω.

Λοιπόν... Δοκίμασες μήπως εξωτερικό σκληρό δίσκο με καμιά ταινιούλα με ελληνικούς υπότιτλους να δεις αν είναι όλα οκ κομπλέ και απροβλημάτιστα γιατί κάτι σχόλια στο amazon για μια παρόμοια ένα μοντέλο πίσω έλεγαν πως παίζει μόνο από στικάκι μέχρι 32 gb νομίζω...
Αυτό με καίει αν θα παίζει ταινιούλες με υπότιτλους ελληνικούς...
Και ένα γενικότερο σχόλιο αν θέλεις για πρώτες εντυπώσεις ως προς την εικόνα, τα χρώματα, το μαύρο, αν έχει κολλήματα στην ανανέωση εικόνων κλπ.

Σε ευχαριστώ

Btw γρήγορα παρέλαβες, εγώ (είμαι επαρχία βέβαια) παράγγειλα λίγο μετά την ανακοίνωση της προσφοράς και ούτε φωνή ούτε ακρόαση αν εξαιρέσεις τα 2 επιβεβαιωτικά mail....
 

spirosabr

New member
25 July 2014
10
Re: Μια αποψη παρακαλω για PANASONIC TX-42A400E

Θα προσπαθήσω απόψε κιόλας να συνδέσω έναν σκληρό δίσκο που έχω και θα σου απαντήσω. Οκ; μιλάμε αργότερα

--- Αυτόματη συγχώνευση μηνύματος ---

Update. Εξωτερικός σκληρός δίσκος 1tb με δική του τροφοδοσία δεν υποστηριζεται.
 

spirosabr

New member
25 July 2014
10
Re: Μια αποψη παρακαλω για PANASONIC TX-42A400E

Υποστηρίζει σίγουρα card reader με SD. Παίζει και μουσική. Χαχχαχα
 

spirosabr

New member
25 July 2014
10
Re: Μια αποψη παρακαλω για PANASONIC TX-42A400E

uploadfromtaptalk1406314938102.jpgAvi με srt στα ελληνικά. Τζίφος.
 

MikeA

New member
25 July 2014
6
Re: Μια αποψη παρακαλω για PANASONIC TX-42A400E

Πω, μου έκανες την καρδιά περιβόλι... Σε ευχαριστώ καταρχάς για τον χρόνο σου...
Λέει ένα παιδί μήπως φταίει η μορφή στην οποία είναι οι υπότιτλοι , δηλαδή μήπως είναι σε μορφή ascii και ενδεχομένως με μια μετατροπή σε utf 8 να λυνόταν το πρόβλημα... Τώρα εμένα αυτά λίγο κινέζικα μου ακούγονται αν εσύ ξέρεις και θέλεις να δοκιμάσεις για να δεις τι θα γίνει...

Επίσης, αν διαθέτεις κάποιο εξωτερικό media player όπως αυτά της Western Digital πχ ίσως και έτσι να λύνεται το θέμα...
 

Geoav75

AVClub Addicted Member
12 April 2011
1,597
Re: Μια αποψη παρακαλω για PANASONIC TX-42A400E

Αν ο media player υποστηριζει ελληνικους υποτιτλους (που δεν ξερω και κανεναν που να μην) τοτε δεν παιζει κανεναν ρολο η τηλεοραση και σιγουρα θα παιζει ελληνικους υποτιτλους.
 

villasg

Established Member
18 January 2011
293
Re: Μια αποψη παρακαλω για PANASONIC TX-42A400E

@ spirosabr να εισαι καλα για το Review .
Θα ηθελα σε παρακαλω να μας πεις την γνωμη σου για την TV αυτη καθεαυτη .
Tuner ( πιάνει καλά ? θελει κοπο ?) , εικόνα , ηχο , ταξινόμηση καναλιών , γωνίες θέασης , ευκολία χειρισμού ρύθμισης .
Απο οτι φενεται ο απλος χρηστης ξεχνα τοMedia player ( να ειναι καλα το ταπεινο μου Popcorn hour ) ...

Αρα κοιταμε να δουμε ολα τα υπολοιπα εαν ειναι οκ ή ειναι μαπα γενικα το καρπουζι .
 

MikeA

New member
25 July 2014
6
Re: Μια αποψη παρακαλω για PANASONIC TX-42A400E

Παρέλαβα πριν λίγο... Αφήνω ασχολίαστο το πως γιατί ήταν δράμα...ερασιτεχνισμός απόλυτος η μεταφορική.... Πανεύκολο στήσιμο και συντονισμός καναλιών... Πανάλαφρη η τηλεόραση, πούπουλο..

Έβαλα έναν σκληρό 1tb western digital και παίζει μια χαρά τις ταινίες δε ξέρω γιατί στον Σπύρο δεν τον αναγνώριζε... Για υπότιτλους δεν έχω μπορέσει να δοκιμάσω γιατί τους είχα σε ξεχωριστό φάκελο... Θα κοιτάξω μετά γιατί τώρα βλέπουν ταινία ( είναι Άγγλοι σε καταγωγή οπότε δε χρειάζονται υπότιτλους χαχα....)

Δεν έχω καθόλου προηγούμενη εμπειρία με τηλεοράσεις (στο λαπτοπάκι μου έβλεπα τόσα χρόνια ταινίες οπότε για εμένα σαν να είμαι σε σινεμά μου φαινόταν και όλα πολύ καλα) οπότε δεν είμαι κατάλληλος να κρίνω... Καλή φαίνεται η γωνία θέασης και από το πλάι που είχα κάτσει έβλεπα μια χαρά.

Το τηλεκοντρόλ μου έκανε εντύπωση, μοιάζει λες και είναι από τηλεόραση προ δεκαετίας πολύ απλό και κοντόχοντρο κάπως αντί για μακρύ και λεπτό που νομίζω ότι είναι τα καινούρια..
 

spirosabr

New member
25 July 2014
10
Re: Μια αποψη παρακαλω για PANASONIC TX-42A400E

Μπορείς να γράψεις το μοντέλο του σκληρού που συνεδεσες και λειτούργησε; μεγιες κιόλας
 

MikeA

New member
25 July 2014
6
Re: Μια αποψη παρακαλω για PANASONIC TX-42A400E

Ναι φυσικά είναι Western Digital Elements 1TB http://www.skroutz.gr/s/3575573/Western-Digital-Elements-1TB.html
Θα δοκιμάσω και με άλλα που έχω (έναν Samsung 2 tb και κάτι στικάκια)
Πάντως από τον σκληρό δεν μου έπαιζε τα τραγούδια που έχω , δεν τα αναγνώριζε ... όχι ότι υπήρχε περίπτωση να ακούω μουσική από την tv απλά το αναφέρω.

Edit :
Άκυρο... παίζει τα τραγούδια κανονικά απλά έπρεπε να μπω απο εκεί που λέει μουσική αντί για ταινίες στον media player......
 
Last edited:

Manos Traik

New member
17 January 2014
10
Θεσ/νικη
Κι εγω σκεφτομαι να την παρω, η γυν μου δε με αφησε να παρω 32αρα, της φανηκε μικρη... (Ειχαμε 50αρα Sharp). Παντως πιστευω οτι δε θα εχει τα χρωματα της Sharp...
 

villasg

Established Member
18 January 2011
293
Εξαντληθηκε στα ΜΜ

bowUDWI.png


Για οσους θελουν σωνει και καλα την εχει με 330 η Ηλεκτρονικη .

Δεν εμφανιζετε στον τσιγκουνη .


Αν και απο δευτερα νομιζω οτι θα φορτωσουν παλι μετα την "επιτυχία" που ειχε η προσφορα
 

spirosabr

New member
25 July 2014
10
@villasg συμφωνώ με ότι είπε ο Mike πιο πάνω. Όλα καλά. Ταξινόμηση εγκατάσταση sorting όλα σούπερ. Εύκολη γρήγορη και φωτεινή.
 

jimitsis

Supreme Member
20 June 2011
3,371
Ορίστε και το review
δεν το λες και διθυραμβικό, αλλά αν έπαιρναν και αυτοί την προσφορά της Media,
φαντάζομαι το value for money θα εκτοξευότανε.:beatnik2: