Max T104 HD

chrismoute

New member
28 April 2008
5
MAX T104 T104HD . Δεν βρήκα πιο κοντινο θέμα , οπότε κάνω εδω την ερώτηση .

Πηρα προσφατα αυτον εδω τον δέκτη MAX T104 T104HD επειδή έλεγε τάχα για support YPbPr και ήθελα να τον χρησιμοποιήσω σε μια τηλεόραση με εισοδο χρωμοδιαφορών . Ομως τελικα δεν ειχε πισω έξοδο χρωμοδιαφορων
Ξερει κανεις τίποτα σχετικό ;
Ο αντιπρόσωπος δεν μου γεμίζει το ματι ( εδρα Βουλγαρία !!! , δεν μου έλεγε το site του κατασκευαστη κλπ )
Στο site που βρηκα εδω μεσα για firmware http://www.inetsat.eu/shop/shop_content.php?coID=10 για τον ΜΑΧ Τ100 εχει μουφα διευθυνση ...
DemoShop GmbH
Geschäftsführer: Max Muster und Fritz Beispiel

Max Muster Straße 21-23
D-0815 Musterhausen
E-Mail: [email protected]

HRB 123456
Amtsgericht Musterhausen
UStid-Nr. DE 000 111 222

καμια ιδέα ? ψαχνω να βρω ενα καλώδιο που ειχα απο playstation 3 , hdmi to YPbPr μπας και λειτουργήσει με αυτό ...
 

Kostas_Y

AVClub Fanatic
24 December 2009
13,466
North by Northeast
Μούφα διεύθυνση, ό,τι να 'ναι πληροφορίες στο site του εισαγωγέα, διαφημίσεις με την...Πετρούλα και πληρωμένες "παρουσιάσεις" σε sites του χώρου...
 

talos_2002

Supreme Member
27 January 2010
5,393
Θεσσαλονίκη
Μακριά!
Να θυμίσω την επιθετική απάντηση σε μέλος που τους ανέφερε προβλήματα αλλά και την παραπληροφόρηση στην συσκευασία περί δυνατοτήτων προηγούμενου μοντέλου τους.

καμια ιδέα ? ψαχνω να βρω ενα καλώδιο που ειχα απο playstation 3 , hdmi to YPbPr μπας και λειτουργήσει με αυτό ...
Επιστροφή στο κατάστημα και ενημέρωση των γνωστών μην την πατήσουν. Υπάρχουν καλύτερες και σωστότερες επιλογές.
 

chrismoute

New member
28 April 2008
5
Και μια γνώμη από πελάτη.. για τον δέκτη ΜΑΧ Τ104 HD πέρα από τις πληρωμένες παρουσιάσεις " sites " του χώρου !!!

Το πλαστικο του ειναι χειρίστης ποιότητας , νομίζεις οτι αμα το ζουπίσεις λίγο θα σπάσει και κάνει παντου δακτυλιές . Δεν εχει κουμπί ON OFF.
και δεν έχει έξοδο χρωμοδιαφορών !!! οπως ψευδώς λέει ο εισαγωγέας οτι του είπε το εργοστάσιο ( το οποίο δεν μου είπε ποιο είναι !!! )
Ο δέκτης εχει τροφοδοτικό 5V 1A εξωτερικό από την SHENZEN TOPOE ELECTRONICS CO. LTD ,
αλλά είναι τόσο ελαφρύς ( 130 gr ) που το καλώδιο scart τον πάει πέρα δώθε ...
Το τηλεκοντρολ του ειναι κανονικό , απο αυτο δεν εχω παράπονο !
Η τιμη του ηταν 23 ευρω αν και ο συγκεκριμένος εισαγωγέας με εδρα το Burgas Bulgaria είχε και με 18 ευρω μοντελλα με HD
( TelStar SR-M1 III DVB-T HD MPEG4 για το οποίο λεει επίσης οτι έχει έξοδο ΥPbPr !!! )

και μερικές φωτογραφίες https://www.dropbox.com/sh/w2bymqx9li6wdvj/AAD1T2kIUh-_PYTmE1xstCZga
 
Last edited: