Forever (2014)

Ψηφίστε την Σειρά:


  • Total voters
    0

kyrliot

Supreme Member
31 March 2008
3,913
Θεσσαλονίκη

avclub_gr_forever.jpg


| ABC | Imdb | Facebook | Twitter |



Βάζουμε μία δόση highlander, δυο elementary και μία πινελιά mentalist και έχουμε το Forever.

Καλός ο πιλότος αλλά θα δείξει πως θα παει, αυτό το είδος μπορεί να τραβήξει από μερικά επεσόδια ....μέχρι 5 κύκλους.
Στα συν οι άντρες πρωταγωνιστές.




Ο Δρ Χένρι Μόργκαν είναι ιατροδικαστής με ένα μεγάλο μυστικό. Είναι 200ων χρονών! Στην ηλικία των 35 πέθανε
για πρώτη φορά, και από τότε, κάθε φορά που πεθαίνει, αναγεννιέται στα 35 του. Λόγω ηλικίας έχει καταφέρει
πολλά στη ζωή του, όπως να μάθει πολλές γλώσσες, να ανεβεί το Έβερεστ και να αγαπήσει πολλές γυναίκες.

Αλλά όμως έχει και πολλά αρνητικά μιας και έχει χάσει πολλούς κοντινούς του ανθρώπους.
Πλέον μελετάει το θάνατο για να μάθει το μυστικό της αθανασίας του. Η σειρά ξεκινάει όταν
γνωρίσει την Ντετέκτιβ Μαρτίνεζ και θα αρχίσουν να συνεργάζονται μαζί σε υποθέσεις.






 
Last edited by a moderator:

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Αρκετά καλό το πρώτο επεισόδιο , δεν είχα σκοπό να το δω αλλά διάβασα αρκετά καλές κριτικές και είπα να του ρίξω μια ματιά , μου θύμισε λίγο και το Elementary όπως βρίσκει όλα τα στοιχεία ο Γιατρός με την πρώτη. Δυστυχώς (ή ευτυχώς) έχουν μαζευτεί αρκετές σειρές και πρέπει να κάνω "υπερωρίες".:p
 

kyrliot

Supreme Member
31 March 2008
3,913
Θεσσαλονίκη
Αρκετα καλο και το δευτερο επεισοδιο ,ελπιζω να μην εχει την τυχη με το παλιοτερο και παρομοιο "New Amsterdam" ..... το αποιο κοπηκε αποτομα και αδοξα ,κατα την γνωμη μου.
 

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Μέχρι 2 σειρές την ημέρα το παλεύω. :p

Θα πάνε κάποια πιο πίσω αν δω τα σκούρα , πχ. το 100 , και το Peaky Blinders. To Scorpion μπορεί και να το κόψω.
 
Last edited:

Tektonas

Senior Member
3 May 2014
517
Μέχρι 2 σειρές την ημέρα το παλεύω. :p

Θα πάνε κάποια πιο πίσω αν δω τα σκούρα , πχ. το 100 , και το Peaky Blinders. To Scorpion μπορεί και να το κόψω.


Για να χάσεις το χρόνο σou βλέποντας το Godzilla και δεύτερη φορα , δεν βλέπω να σε πείραξε καθόλου :p


Αν ήταν το Cloud Atlas θα έλεγα , okay nevermind , θέλει πολύ σκέψη και προσήλωση αυτή η ταινία...


Αλλα στο godzilla τι ακριβώς έχασες , τους πόσους τόνους μπάζα προκάλεσε το ιγκουάνα η τις θλιβερές ατάκες τον πρωταγωνιστών που χειροτερεύουν κατά την διάρκεια της ταινίας :p
 
Last edited:

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Για να χάσεις το χρόνο σou βλέποντας το Godzilla και δεύτερη φορα , δεν βλέπω να σε πείραξε καθόλου

Σιγά μην το είδα και τρίτη φορά , εδώ με το ζόρι το είδα την πρώτη.:flipout:

Μάλλον δίνεις πολύ σημασία στο trakt το οποίο τρώει κάποια κολλήματα και δείχνει άλλα 'ντ' άλλων.

Αλήθεια αυτό το μαύρο παραλληλόγραμμο στην υπογραφή σου τι είναι? :p
 
Last edited:

Tektonas

Senior Member
3 May 2014
517
Σιγά μην το είδα και τρίτη φορά , εδώ με το ζόρι το είδα την πρώτη.:flipout:

Μάλλον δίνεις πολύ σημασία στο trakt το οποίο τρώει κάποια κολλήματα και δείχνει άλλα 'ντ' άλλων.

Αλήθεια αυτό το μαύρο παραλληλόγραμμο στην υπογραφή σου τι είναι? :p

Αν δεν σου απαντούσα στην κατηγορια αγορά νέας τηλεόρασης ένας θεός ξέρει ποσο θα με κυνηγούσες για να βγάλεις το άχτι σου...

Στην τελική είναι ιλίου φαεινότερον πως εγώ το Trakt το χρησιμοποιώ μονο και μονο για να χειρίζομαι και να κατηγοριοποιώ τις ταινίες και τις σειρές μου , που προς το παρόν νοικιάζω και όχι για να κάνω φιγούρα στους υπολοιπους επιδεικνύοντας το τι παρακολουθώ σαν μερικούς μερικούς :p

Εσύ μπορείς να μας πεις πως εξαφανίστηκε το Trakt σου?

Did anyone scared the hell out of you ?

Perhaps you tremble the eye of Tektauron which sees everything :p

But the removal of your signature won't stop me from continuing playing the role of rose ;)

Beware.

--- Αυτόματη συγχώνευση μηνύματος ---

xe3i2o.png
 

Tektonas

Senior Member
3 May 2014
517
Yperion , έχω ανοίξει άλλο μέτωπο τώρα , άν τo έxεις πάρει xαμπάρει :p

My processor doesn't have much cores to deal with you at same time :p
Πάντως εγώ σου είπα τι παίζει με το τρακτ μου εσu δεν μας είπες , γιατί διέγραψες το Trakt σου? στο έφαγε η γάτα η το καταβρόχθισε το ιγκουάνα ? :p
 
Last edited:

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Απλά κολλάει το trakt καμιά φορά και δείχνει ότι να ναι , πριν λίγο έδειχνε ότι βλέπω το Godzilla πάλι. Με εκνεύρισε και το έβγαλα. Simple as that.
 

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Μετά και την θέαση του 4ου επεισοδίου μπορώ πλέον με ασφάλεια να ψηφίσω την σειρά ως "πολύ καλή". Κατά την γνώμη μου είναι καλύτερο από το Elementary.
 

kyrliot

Supreme Member
31 March 2008
3,913
Θεσσαλονίκη
Είναι πολύ όμοια,αυτό είναι ένα μειονέκτημα άμα βλέπεις και τα δύο, πάντως είναι πολύ καλό και θα ανανεωθεί, για δεύτερο κύκλο, πολύ χαλαρά. Εγώ πάντως βάζω το elementary ένα κλικ πιο ψηλά.
 

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,335
Utopia..
Χαχαχα.. :laugh:

Δεν το έχω δει προς το παρόν..
αλλά αυτό που μου αρέσει περισσότερο στο Elementary είναι ο (ψυχωτικός) χαρακτήρας του Holmes κατά πρώτον! :cool:
.. ο οποίος ταιριάζει απόλυτα στον Jonny Lee Miller
.. και μετά όλα τα άλλα!
 

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Ναι όντως είναι πολύ καλός σαν Χολμς , μόνο αρνητικό είναι ότι συχνά κατά την διάρκεια ενός επεισοδίου τον πιάνει ένα είδος λογοδιάρροιας και μιλάει πάρα πολύ γρήγορα , αυτό όμως μπορεί να είναι μέρος του ρόλου του.