SAMSUNG UE H6800 : Reviews - Εντυπώσεις - Σχόλια

VERADOS

New member
5 November 2014
6
€‹Αγορασα τη TV 25/11/2014 υστερα απο ενα μπορω να πω δυσκολο ψαξιμο και οσο ψαχνομουν FHD vs 4K τοσο μπερδεμα ειχα !!! Οταν ομως την ειδα σε καποιο μαγαζι απλα μου εκανε κλικ στην επιλογη με βοηθησε και η συζυγος! Βεβαια ολοι μου ελεγαν οτι παρεις θα ειναι σαφως καλυτερη απο αυτη που ειχαμε PHILIPS 29CRT. Και οπως ειπε καποιος απο το φορουμ θα πηγαινα απο την προιστορικη στη διαστιμικη εποχη
Το αποτελεσμα ειναι οτι βλεποντας κλασικα καναλια εμεινα αρκετα ικανοποιημενος ξεροντας τι βλεπουμε. Σε αγωνα ποδοσφαιρου στην κλασικη εμφανιση πολυ καλη, στο football mode μου εδειχνε πολυ εντονα (δεν ξερω αν υπαρχει ρυθμιση στη συγκεκριμενη επιλογη) στα app το βρηκαμε αρκετα καλο (χωρις βεβαια να εχουμε εμπειρια απο κατι αλλο, παντως οτι ψαξαμε ολα μια χαρα πηγαν!
Απο εξωτερικο σκληρο δισκο που βαλαμε καλυψε και υποτιτλους επαιξε αψογα
Εντυπωσιαστηκαμε βλεποντας & DVD-BR & βεβαια πολυ ζωντανο 3D μας αρεσε!
Και πιστευω με καποιες ρυθμισης η εικονα μπορει να γινει και καλυτερη!!!
Βεβαια δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν εδεινε στη συσκευασια τα γυαλια (ενταξει δεν ειναι παντως ακριβη η αγορα τους)σε σχεση με αλλα μοντελα & το smartcontrol στο οποιο ουτε καν το υποστηρίζει ????? Παντως απο εκει που την αγορασα μου εκαναν δωρο τα 2 και τα αλλα 2τα πληρωσα.....Α πριν την αγορα μιλησα με την samsung και μου ειπαν οτι γυαλια και smart control υπαρχουν σιγουρα μεσα ΒΕβαια ανοιγοντας την συσκευασια τιποτα...!!!!!!
http://www.samsung.com/gr/consumer/tv-audio-video/televisions/smart-tv/UE48H6800AWXXH
Τελος θα ελεγα ΝΑΙ σε καποιον που θελει να αγορασει το συγκεκριμενο μοντελο εαν δεν εχει τρελες απαιτήσεις
ΥΓ> Θα ηθελα απο τους φιλους στο φορουμ να μου πουν καποιες ρυθμισεις για να δοκιμασω με την εκονα
Ευχαριστω Αλεξανδρος
 
Last edited by a moderator: