The Returned [A+E]

Βαθμολογήστε την Σειρά:

  • Εξαιρετική

    Votes: 0 0.0%
  • Πολύ Καλή

    Votes: 1 100.0%
  • Καλή

    Votes: 0 0.0%
  • Μέτρια

    Votes: 0 0.0%
  • Κακή

    Votes: 0 0.0%

  • Total voters
    1

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,335
Utopia..
The-Returned.jpg


Imdb | Wikipedia | A&E | Facebook

H γαλλική σειρά The Returned αποκτά αγγλόφωνο remake

Όταν κάποιος ακούει ότι η κεντρική πλοκή μιας σειράς θέλει νεκρούς να επιστρέφουν στη ζωή, λογικό είναι να φανταζόμαστε ζόμπι και διάφορα παρόμοια παραφυσικά πλάσματα.
Όχι όμως πάντα, αφού το τελευταίο διάστημα, σχεδόν επιδημία έχουν γίνει οι σειρές οι οποίες εξετάζουν το δραματικό και μυστηριακό στοιχείο της επιστροφής νεκρών,
όπως το Resurrection που προβάλλεται αυτή τη περίοδο στο ABC, το In the Flesh του BBC και το Les Revenants του Canal+.

Δεν είμαστε εδώ για να ψάξουμε ποιος ξεκίνησε αυτή τη μόδα, όμως αυτή φαίνεται να συνεχίζει, με το κανάλι A&E να αγοράζει τα δικαιώματα της γαλλικής σειράς Les Revenants,
που ήδη προβάλλεται στην Αμερική μέσω του SundanceTV, και να ετοιμάζει το αγγλόφωνο remake της με τίτλο 'The Returned'.
Για λόγους ιστορίας, αξίζει να αναφερθεί ότι ούτε το Les Revenants είναι πρωτότυπη ιστορία αφού βασίζεται στην ομότιτλη γαλλική ταινία του 2004 του Robin Campillo.

Το Les Revenants έχει ήδη γνωρίσει μεγάλη επιτυχία τόσο στη Γαλλία αλλά και παγκοσμίως, έχοντας προβληθεί σε πολλές χώρες του κόσμου και έχοντας κερδίσει ένα βραβείο International Emmy,
με τη σειρά να ετοιμάζεται για τη δεύτερη σεζόν της.
Τη παραγωγή του αμερικάνικου remake θα αναλάβει ο Raelle Tucker (True Blood), ενώ το σενάριο του πιλότου θα γράψει ο Carlton Cuse (Bates Motel, Lost).
Άγνωστο το πότε το The Returned θα κάνει πρεμιέρα όμως κάτι μου λέει ότι δε θα αργήσει.
Αλέξανδρος Κυριαζής

VIA artsandthecity.gr

To Α&Ε βγάζει καλές σειρές..

Στην σειρά θα παίζει ο Mark Pellegrino
 
Last edited by a moderator:

takis

Supreme Member
11 August 2006
3,671
--------------------
Re: The Returned (2015)

εχω δει σχεδον την πρωτη σεζον του Les Revenants και ειναι εξαιρετικη δεν ξερω τι θα λεει το remake και δεν ξερω αν εχει σχεσει με το Resurrection
 

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,335
Utopia..
Re: The Returned (2015)


Πρώτο Trailer Απο Το «The Returned»

Το δίκτυο A&E κυκλοφόρησε το πρώτο trailer απο το «The Returned», την αμερικανική διασκευή της γαλλικής τηλεοπτικής σειράς «Les Revenants», του Fabrice Gobert.

«Το «Les Revenants» βασίζεται στην ομώνυμη ταινία του 2004 που σκηνοθέτησε ο Robin Campillo. Η ιστορία εστιάζει σε μια μικρή πόλη, η οποία αναστατώνεται όταν αρκετοί νεκροί άνθρωποι αρχίζουν να επιστρέφουν στη ζωή,
χωρίς να έχουν γεράσει ή να γνωρίζουν ότι είναι νεκροί. Καθώς προσπαθούν να επιστρέψουν στις ζωές τους, περίεργα φαινόμενα και φρικτοί φόνοι αρχίζουν να συμβαίνουν.»


Το σενάριο της αμερικανικής σειράς έχει αναλάβει ο Carlton Cuse («Bates Motel», «Lost»), που θα εκτελέσει και χρέη παραγωγού μαζί με τον Raelle Tucker («True Blood»).

Πρωταγωνιστούν οι Mary Elizabeth Winstead, Sandrine Holt, India Ennenga, Mark Pellegrino, Tandi Wright, Sophie Lowe, Mat Vairo, Kevin Alejandro, Dylan Kingwell, Jeremy Sisto.

Περισσότερα:
http://www.cinemode.gr/tileoptikes_seires/proto-trailer-apo-to-the-returned.html
 

AKISKDG

AVClub Enthusiast
25 July 2011
789
Re: The Returned (2015)

Με μια πρώτη εικόνα από το trailer καμιά σχέση με το original
 

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,335
Utopia..
Re: The Returned (2015)

Χμ.. δεν το έχω δει το Resurrection για να σου πω εγώ ακριβώς τι γίνεται..
αλλά μου φαίνεται ότι είναι κάτι παρόμοιο..
 

tolisspi

Supreme Member
3 May 2009
3,754
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Re: The Returned (2015)

Ουτε και γω το εχω δει...το εχω στην λιστα αναμονης... Απλα, και τα τρια βασιζονται στο ιδιο βιβλιο...
 

takis

Supreme Member
11 August 2006
3,671
--------------------
Re: The Returned (2015)

μοιάζουν οι ιστορίες αλλά έχουν κάποιες μικροδιαφορες δεν ξέρω αν ειναι από το ίδιο βιβλίο το Resurrection ειναι σίγουρα από βιβλίο
βλέπω και τα δυο
 

Jimmy

AVClub Enthusiast
25 August 2006
779
Re: The Returned (2015)

Ολο λεω να το αρχισω και ολο το καθυστερω... λες???
 

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,335
Utopia..
Last edited: