Happy Valley [BBC]

Βαθμολογήστε την Σειρά:

  • Εξαιρετική

    Votes: 0 0.0%
  • Πολύ Καλή

    Votes: 1 50.0%
  • Καλή

    Votes: 1 50.0%
  • Μέτρια

    Votes: 0 0.0%
  • Κακή

    Votes: 0 0.0%

  • Total voters
    2

Babis K.

Super Moderator
Staff member
17 June 2006
28,669
Αθήνα

BBC | Imdb




Μου κάνει εντύπση που μέχρι αυτή τη στιγμή δεν έχει πάρει το μάτι μου εδώ μέσα καμία αναφορά γι´αυτή τη σειρά.
Συνολικά 6 επεισόδια, αυτή τη στιγμή παρακολουθώ το 3ο, και δείχνει πάρα πολύ καλή.
Οι fans των παραγωγών BBC ασ τη βάλουν στο πρόγαμμα.


"Η αρχιφύλακας Κάθριν Κέιγουντ του Γιόρκσαϊρ καταδιώκει τον άντρα που επιτέθηκε στη νεκρή της κόρη,
χωρίς να ξέρει ότι τώρα αυτός συμμετέχει σε ένα σχέδιο απαγωγής."





 
Last edited by a moderator:
  • Like
Reactions: #@george@#

Kostas_Y

AVClub Fanatic
24 December 2009
13,466
North by Northeast
Ποιος θα το αναφέρει Μπάμπη μου με τόσο σιτεμένη πρωταγωνίστρια;
Αμα δεν έχει δίμετρη ξανθιά\μελαχρινή\κοκκινομάλλα, δεν ασχολούνται ;)
 

Principe

Senior Member
27 October 2014
436
Εγώ την τελείωσα πριν λίγες μέρες. Μου άρεσε πολύ. Τώρα έχω και κάποιες άλλες βρετανικές,
όλες μυστηρίου, όλες "μίνι". Θα γράψω σύντομα εντυπώσεις.
 

TerI

AVClub Enthusiast
29 April 2008
1,157
Χίος
Μου κάνει εντύπση που μέχρι αυτή τη στιγμή δεν έχει πάρει το μάτι μου εδώ μέσα καμία αναφορά γι´αυτή τη mini σειρά.
Συνολικά 6 επεισόδια, αυτή τη στιγμή παρακολουθώ το 3ο, και δείχνει πάρα πολύ καλή. Οι fans των παραγωγών BBC ασ τη βάλουν στο πρόγαμμα.



http://avclub.gr/forum/showthread.php/107082-Προτάσεις-για-Σειρά?p=1057156285&highlight=#post1057156285

Με τέτοιο χαμό λογικό να χάνονται τα post του καθενός. Την έχω τελειώσει,άλλη μια εξαιρετική σειρά απο το τεράστιο BBC.
 

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Ποιος θα το αναφέρει Μπάμπη μου με τόσο σιτεμένη πρωταγωνίστρια; Αμα δεν έχει δίμετρη ξανθιά\μελαχρινή\κοκκινομάλλα, δεν ασχολούνται ;)

Δεν παίζει ρόλο το ύψος , Mila Kunis , Natalie Portman και Scarlett Johansson που είναι 1.60 μια χαρά μας κάνουν , για το σίτεμα δεν έχεις άδικο όμως.:p
 

Babis K.

Super Moderator
Staff member
17 June 2006
28,669
Αθήνα
Ποιος θα το αναφέρει Μπάμπη μου με τόσο σιτεμένη πρωταγωνίστρια; Αμα δεν έχει δίμετρη ξανθιά\μελαχρινή\κοκκινομάλλα, δεν ασχολούνται ;)

Το κατάλαβα όταν είδα όλες αυτές τις αναφορές στο Banshee που, εδώ που τα λέμε, είναι και περσινά ξινά σταφύλια...
Είμαι κι εγώ fan όμως, και respect στον κοντό, δεν έχει αφήσει καμία... :grinning-smiley-043


http://avclub.gr/forum/showthread.php/107082-Προτάσεις-για-Σειρά?p=1057156285&highlight=#post1057156285



Με τέτοιο χαμό λογικό να χάνονται τα post του καθενός. Την έχω τελειώσει,άλλη μια εξαιρετική σειρά απο το τεράστιο BBC.

Έχεις δίκιο, δεν το είχα δεί, δυστυχώς το IMDB δεν μου το ανοίγει στο γραφείο. :frown:
 

yan73

Senior Member
25 September 2007
638
Παρα πολυ καλη, προτεινεται ανεπιφυλακτα, ευχαριστουμε τους φιλους που την προτειναν!

Η συνταγη ΒBC για λιγα επεισοδια εχει καταπληκτικα αποτελεσματα στις σειρες που κανει...ουτε fillers, ουτε "κοιλιες", ουτε παιζω-με-το-κινητο-οσο-βλεπω-το-επεισοδιο-και-δε-χανω-τιποτα...

Σε βαζουν απο το πρωτο επεισοδιο σε ενα ρυθμο και συνεχιζουν ετσι. Η συγκεκριμενη εκτος απο πολυ καλο σεναριο και ερμηνειες εχει τρομερη ισορροπια αναμεσα στο δραμα και στο κλασσικο αστυνομικο θριλερ.

Παμε για The Missing τωρα. :2thumb22sup:
 

lakiss51

Supreme Member
8 December 2006
4,631
Eυτυχως βγηκαν "γραμματα" για ολα τα (6) επεισοδια, ειχα δει μονον τα τρια, οποτε αποψε... Πολυ καλη σειρα!
 

vas_papavas

Supreme Member
21 December 2010
8,849
Μου κάνει εντύπση που μέχρι αυτή τη στιγμή δεν έχει πάρει το μάτι μου εδώ μέσα καμία αναφορά γι´αυτή τη mini σειρά.
Συνολικά 6 επεισόδια, αυτή τη στιγμή παρακολουθώ το 3ο, και δείχνει πάρα πολύ καλή. Οι fans των παραγωγών BBC ασ τη βάλουν στο πρόγαμμα.



αντε μόλις τελειώσεις το happy valley ξεκίνα -bye-

 

Kostas_Y

AVClub Fanatic
24 December 2009
13,466
North by Northeast
Είδα το πρώτο επεισόδιο και λίγο απο το δεύτερο. Δεν μπορώ να πω οτι εντυπωσιάστηκα,

Αυτό που παρατήρησα είναι οτι το τραγούδι των τίτλων είναι αντιγραφή αυτού του True Detective, όπως το τραγούδι του Broadchurch είναι αντιγραφή των σκανδιναβικών.
 

Principe

Senior Member
27 October 2014
436
Είδα το πρώτο επεισόδιο και λίγο απο το δεύτερο. Δεν μπορώ να πω οτι εντυπωσιάστηκα,

Αυτό που παρατήρησα είναι οτι το τραγούδι των τίτλων είναι αντιγραφή αυτού του True Detective, όπως το τραγούδι του Broadchurch είναι αντιγραφή των σκανδιναβικών.


Φίλε Κώστα, μην το σταματάς τώρα. Στο τρίτο γίνονται διάφορα ενδιαφέροντα πράγματα. Είναι πολύ ωραία σειρά, αξίζει τον κόπο.
 

Kostas_Y

AVClub Fanatic
24 December 2009
13,466
North by Northeast
Θα την τελειώσω υποθέτω, περισσότερο όμως απο...υποχρέωση παρά επειδή το θέλω. Δεν ξέρω, οι χαρακτήρες είναι απο αδιάφοροι έως αντιπαθητικοί.
 

Skakinen

AVClub Fanatic
22 November 2006
10,045
Αθήνα
Τελείωσα χθες τη σειρά. Πολύ καλή.
Ενδιαφέρουσα πλοκή, επαρκώς σκιαγραφημένοι χαρακτήρες οι οποίοι είναι άνθρωποι της διπλανής πόρτας με τις αγωνίες της καθημερινότητας και τους δαίμονές τους, ικανοποιητική κλιμάκωση μέχρι το τέλος, καλές ερμηνείες.
Συστήνεται ανεπιφύλακτα.