Minority Report (2015)

Βαθμολογήστε την Σειρά:

  • ΞΞΎΞ±ΞΉΟΞ΅ΟΞΉΞΊΞ?

    Votes: 1 25.0%
  • Ξ ΞΏΞ»Ο ΞΞ±Ξ»Ξ?

    Votes: 0 0.0%
  • ΞΞ±Ξ»Ξ?

    Votes: 0 0.0%
  • ΞΞΟΟΞΉΞ±

    Votes: 0 0.0%
  • ΞΞ±ΞΊΞ?

    Votes: 3 75.0%

  • Total voters
    4

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,335
Utopia..

Minority_Report.jpg


FOX | Imdb | Wikipedia | Facebook | Twitter | Youtube




Η σύνδεση της νέας σειράς Minority Report με την ταινία

Το 2002 είχε βγει η επιτυχημένη ταινία επιστημονικής φαντασίας Minority Report.
Μία ακόμα από τις επιτυχίες του Spielberg, έθεται σημαντικά θέματα για την ιδιωτικότητα, την ηθική και την τεχνολογία εκείνη την εποχή.

Ακόμα και μετά από τόσα χρόνια, αυτά τα ζητήματα παραμένουν επίκαιρα και έτσι σύντομα θα έχουμε και τη σειρά Minority Report.
Το Fox ανακοίνωσε ότι τον πιλότο της σειράς θα σκηνοθετήσει ο Mark Mylod (Once Upon a Time, The Affair) και το σενάριο θα υπογράφει ο Max Borenstein (Godzilla) (σύμφωνα με το Deadline).

Η σειρά θα έχει μεγάλη σχέση με την ταινία καθώς θα διαδραματίζεται 10 χρόνια μετά.
Η ομάδα προ-εγκλήματος έχει διαλυθεί, όμως ένα από τα μέλη της δυσκολεύεται να αφήσει το παρελθόν και τις συνήθειες πίσω του καθώς συνεχίζει να βλέπει οράματα από το μέλλον.

Όλα όμως θα αλλάξουν όταν θα συναντηθεί με ένα ντετέκτιβ που προσπαθεί να ξεχάσει κάποια γεγονότα που τον στοιχειώνουν και το ταλέντο του πρώην μέλους της ομάδας θα επιταχθεί για να τον βοηθήσει.

Γεγονός είναι ότι πολλοί αγάπησαν την ιστορία του Minority Report και ανυπομονούν να δουν τη μετεξέλιξή του στη μικρή οθόνη.
Επίσης, θα έχει ενδιαφέρον να δούμε πως θα αντιμετωπιστεί η ιστορία των ηρώων και αν θα υπάρχουν μικρότερες ιστορίες συνέχειας της ταινίας ή αν η σειρά θα παίρνει την ταινία ως απλή αφορμή και θα είναι ένα εντελώς διαφορετικό προϊόν.
Πώς σας ακούγεται η μεταφορά του Minority Report από το Fox;

Σοφία Μπαγατέλα.



Πρεμιέρα το Φθινόπωρο! ;)
 
Last edited by a moderator:

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,335
Utopia..
neZNr.jpg


Μάνο..άσε να βγει και κανένα νέο ταλέντο! :p
Στις τελευταίες σειρές για TV δεν έκανε κάτι φοβερό ο Spielberg πάντως..
(Falling Skies, Under the Dome, Extant)

Λοιπόν το 1ο πρόσωπο που έκλεισε για την σειρά είναι ο Daniel London (photo)
.. ο οποίος έπαιζε και στην παλιά ταινία!

This Minority Report Actor Is Coming Back For The Show
http://www.cinemablend.com/television/Minority-Report-Actor-Coming-Back-Show-70093.html

Επίσης έκλεισε συμμετοχή στην σειρά και η Li Jun Li (photo)



--- Αυτόματη συγχώνευση μηνύματος ---

To FOX θα μετάνιωσε που έκοψε το Almost Human πάντως! :cool:
 

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,335
Utopia..
Fbs.jpg


O Stark Sands και η Meagan Good μπήκαν στο cast της σειράς!

Ο Stark θα παίξει τον Dash και τον πανομοιότυπο δίδυμο αδελφό του Arthur
ενώ η Meagan θα παίξει την Lara.

Είναι 2 από τους κεντρικούς χαρακτήρες της νέας σειράς, και περισσότερα γι' αυτούς μπορείτε να μάθετε εδώ:
http://screenrant.com/minority-report-tv-show-casting-megan-good-stark-sands/
 

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,335
Utopia..
Οι πρωταγωνιστές της τηλεοπτικής μεταφοράς του Minority Report

Το πιλοτικό επεισόδιο θα είναι sequel της ταινίας του Spielberg.
Από Stelina Theodosopoulou

Η Meagan Good (Anchorman 2, Californication, Saw V) θα πρωταγωνιστήσει απέναντι στον Stark Sands (Inside Llewyn Davis), στο επερχόμενο πιλοτικό επεισόδιο του "Minority Report" του FOX.
Η Good αναλαμβάνει τον ρόλο της Lara Vega, μιας ντετέκτιβ που βασανίζεται από το παρελθόν της και που "δεν φοβάται να σπάσει μερικούς κανόνες", όπως αναφέρει και το Deadline.

Εντωμεταξύ, ο Sands θα υποδυθεί τον Dash, έναν από τους τρεις Precogs που έχουν την ικανότητα να δουν τους φόνους πριν συμβούν.
Ο Dash εξακολουθεί να στοιχειώνεται από οράματα του μέλλοντος, προκαλώντας μια σύγχυση με την "κανονική" ανθρώπινη ζωή του.
Ο Sands επίσης θα ενσαρκώσει τον δίδυμο αδερφό του Dash, Arthur, που κατέχει την ίδια ικανότητα.

Το πιλοτικό επεισόδιο του "Minority Report" αποτελεί sequel του ομώνυμου φουτουριστικού sci-fi θρίλερ του Spielberg με τον Tom Cruise
και θα διαδραματίζεται δέκα χρόνια μετά το τέλος του Precrime προγράμματος στην Ουάσιγκτον DC.
...

Περισσότερα:
http://gr.ign.com/minority-report-1/14652/news/oi-protagonistes-tes-teleoptikes-metaphoras-tou-mi

--- Αυτόματη συγχώνευση μηνύματος ---



Όπως βλέπω επίσης και στο Imdb δώθηκε και ο ρόλος της Agatha στην Laura Regan

Laura Regan Cast As Agatha In ‛Minority Report’ Fox Pilot
http://deadline.com/2015/02/laura-regan-cast-agatha-minority-report-fox-pilot-1201380863/
 
Last edited:

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,335
Utopia..


Βγήκαν τα πρώτα trailer για την σειρά, την οποία θα δούμε από το φθινόπωρο!
 

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Θα είναι από το μέλος avlovers που ψηφίζει κακή σε όλες τις σειρές. Δυστυχώς υπάρχουν άτομα που δεν σέβονται ούτε τον εαυτό τους ούτε το avclub που τους φιλοξενεί.
 

BIOS

AVClub Fanatic
19 June 2006
15,781
Tουλάχιστον, να είχαμε δει κανα δυό επεισόδια...
 

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Είδα χθες το πρώτο επεισόδιο , καλό μου φάνηκε όχι όμως και ξεχωριστό , λίγο πολύ αναμενόμενο το σενάριο. Είχε όμως πολύ ωραία εφέ και κάποια σκηνοθετικά κολπάκια που μου άρεσαν.

Βάζω ένα 7/10 προς το παρόν και βλέπουμε.
 

parist

Senior Member
18 July 2007
363
Είμαι λάτρης της ταινίας, πιστεύω από τα trailer που είδα ότι θα μου αρέσει η σειρά αρκετά.

Υ.Γ.
Βλέπω ότι το 1ο επ. είναι προγραμματισμένο για 22/9, πως ορισμένοι το έχετε δει?
 

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,335
Utopia..
Όπως διάβασα διέρρευσε ο πιλότος στο διαδίκτυο..

Τα Studios μερικές φορές δίνουν τους πιλότους από κάποια νέα σειρά σε κάποιους για να κάνουν κάποια επίσημα/ανεπίσημα review...
Με βάση αυτά βλέπουν εάν κινούνται στην σωστή γραμμή για να έχει επιτυχία η σειρά τους!

Κάποιος λοιπόν από αυτούς, μάλλον δεν πρόσεχε καλά την κόπια του.. λέμε τώρα.. :cool:

Κλασσικό παράδειγμα σε αυτό το πράγμα ήταν το Constantine όπου το Studio μετά τις όχι πολύ καλές κριτικές για τον πιλότο προχώρησε,
ακόμη και σε αντικατάσταση των πρωταγωνιστών εν μέρη!

Βέβαια συνολική απόψη για έναν πιλότο δεν μπορούν να έχουν τα Studios από τα review 10-20 κριτικών μόνο αλλά από μία μεγαλύτερη ομάδα φαν της σειράς! :cool:
Οπότε πιστεύω ότι μπορεί να μην τους πολυ-πειράζει εάν διαρρεύσει κάπου ο πιλότος! :cool:

Στην τελική πιστεύω ότι μπορεί να θέλουν να μιμηθούν την τακτική που έβγαλε το Amazon το οποίο βγάζει τους πιλότους από τις νέες σειρές του πρώτα για κριτική από τους φανς,
και μετά εάν έχουν επιτυχία δίνει το πράσινο φως για την σειρά!

Βέβαια δεν ξέρω πόσο "εύκολο" είναι να κάβεις μαχαίρι μία καλή παραγωγή που ξεκίνησες.. από το να δοκιμάσεις να κάνεις κάποιες αλλαγές σε αυτήν..
 
Last edited:

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,335
Utopia..
Λοιπόν, απλά καλούτσικη θα την έλεγα την πρεμιέρα εγώ..

Ενώ σεναριακά μου άρεσε, με όλα αυτά τα Hitech κολπάκια της..
οι πρωταγωνιστές ήταν εκείνοι που δεν μου έκαναν ιδιαίτερο κλικ, και κυρίως η πρωταγωνίστρια, η οποία με ξενερώνει μάλλον περισσότερο και από την άλλη που παίζει στο Sleepy Hollow!! :p

Η επιλογή της Agatha μου αρέσει..
Θέλω να δω και τον 2ο αδερφό..

Το κάνει αυτό το FOX.. δεν μπορούσε να βάλει και εδώ την Lauren German από το Lucifer να γουστάρουμε τρελλά ?? :laugh:

Στο Imdb δεν έχει ανοίξει η βαθμολογία, για να δούμε αντιδράσεις..
ούτε και στο IGN..
http://www.ign.com/tv/minority-report
 

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,335
Utopia..