Outcast [Cinemax]

Ψηφίστε την Σειρά:


  • Total voters
    0

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,335
Utopia..

11667298_1647370038840753_6042053740971179121_n.jp  g


Cinemax | Imdb | Cinemode | Facebook | Twitter



Το Cinemax Παρήγγειλε 10 Επεισόδια Του «Outcast»

Απ' ότι φαίνεται, το Cinemax διαθέτει μεγάλη πίστη στο «Outcast», το νέο comic του Robert Kirkman
(«The Walking Dead»), καθώς αφού πρώτα απέκτησε τα δικαιώματα του πρίν αυτό καν εκδοθεί, εχθές
ανακοίνωσε ότι παρήγγειλε τα πρώτα 10 επεισόδια της τηλεοπτικής μεταφοράς του. Τον περασμένο
Ιούλιο το Cinemax είχε παραγγείλει το επεισόδιο-πιλότο, ένας πιλότος που προφανώς
ικανοποίησε τους παραγωγούς του θυγατρικού δικτύου του HBO.

Το πρώτο τεύχος απο το νέο comic του Robert Kirkman κυκλοφόρησε τον Ιούνιο του 2014
με μεγάλη επιτυχία απο την Image Comics, ενώ μέχρι σήμερα μετρά έξι τεύχη.


«Η ιστορία του Kyle Barnes, ενός ανθρώπου που έχει πληγεί απο τον δαιμονισμό απο την παιδική
του ηλικία και που ξεκινά ένα ταξίδι αναζητώντας απαντήσεις. Το κακό της υπόθεσης όμως είναι,
ότι οι απαντήσεις που θα βρεί ίσως οδηγούν στην αποκάλυψη, όμως δεν μπορείς να κάνεις
ομελέτα αν δεν σπάσεις και μερικά αυγά.»



Το σενάριο του πιλότου έχει γράψει ο Robert Kirkman, ο οποίος θα εκτελέσει και χρέη παραγωγού
μαζί με τους David Alpert, Sue Naegle, Chris Black και Sharon Tal Yguado.

Στο πρωταγωνιστικό ρόλο του Kyle Barnes βρίσκεται ο Patrick Fugit,
ενώ πρωταγωνιστούν επίσης οι Philip Glenister και Gabriel Bateman.

Ετσι μετά το «The Walking Dead» και προσεχώς το «Clone», ένα ακόμη comic του Kirkman
παίρνει το δρόμο πρός την μικρή οθόνη, ένα χώρο που φαίνεται να του ταιριάζει απόλυτα.




 
Last edited by a moderator:

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,335
Utopia..
Re: Outcast (2015)

Σίγουρα είναι σειρά ειδικού ενδιαφέροντος που έχει το δικό της στυλ! (like The Knick)

Πάντως επειδή είναι του Cinemax πιστεύω ότι θα είναι επίσης αρκετά προσεγμένη!

Και γενικά οι σειρές του Cinemax βρίσκουν πολύ καλή αποδοχή! :cool:
 

DimAsi

Supreme Member
25 July 2007
5,819
Αττικό βουνό
Απάντηση: Outcast (2015, Cinemax)

Η σειρά είναι πολύ καλή για αρχή .Έχουν βγει και υπότιτλοι .Αν συνεχίσει έτσι έχει ενδιαφέρον .Είναι σαν να βλέπεις τον εξορκιστή σε επεισόδια
 

avpap

Μέλος Σωματείου
30 September 2011
9,592
Αθηνα
@Blue08

καλα εκανες και μου το προτεινες! Δεν το ειχα υποψιν μου. Δυνατος πιλοτος και ειδικα τα 3-4 πρωτα λεπτα ειναι φανταστικα (χεστηκα πανω μου).
 

avpap

Μέλος Σωματείου
30 September 2011
9,592
Αθηνα
Το έχω αρχίσει ήδη :)
Το τραγικό είναι ότι εδώ και ένα μήνα έχω καταφέρει να δω μόνο δυο ταινίες. Έχω μπλέξει με τις σειρές και δεν βλέπω να ξεμπλεκω

sent from my mobile phone, i apologise for any spelling errors
 

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,335
Utopia..
Ωραία! ;)

Εντάξει βάλε καμιά σειρά στην άκρη.. έχουμε καιρό μέχρι να αρχίσει η νέα σεζόν! :cool:

Ευτυχώς τελειώνει και το Preacher!
 

avpap

Μέλος Σωματείου
30 September 2011
9,592
Αθηνα
Μετα απο 4 επεισοδια που εχω δει, πολυ ενδιαφερουσα η σειρα. Σκαλες ανωτερη απο το Damien. Tο μονο που λιγουλακι με ενοχλει ειναι οτι ειναι λιγο αστειο να συμβαινουν ολα αυτα τα πραγματα σε μια τοσο μικρη πολη. Οπως παρουσιαζεται πρεπει ενας στους δυο να ειναι δαιμονισμενοι :)