Dig [USAnet]

Βαθμολογήστε την Σειρά:

  • Εξαιρετική

    Votes: 0 0.0%
  • Πολύ Καλή

    Votes: 0 0.0%
  • Καλή

    Votes: 1 50.0%
  • Μέτρια

    Votes: 1 50.0%
  • Κακή

    Votes: 0 0.0%

  • Total voters
    2

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,335
Utopia..

Dig.jpg


USA NET | Imdb | Wikipedia | Facebook | Twitter | Youtube


Dig : Η νέα σειρά του δικτύου USA

To Dig είναι μια επερχόμενη τηλεοπτική σειρά μυστηρίου και εγκλήματος , που θα κάνει πρεμιέρα στις 5 Μαρτίου 2015, στο δίκτυο USA.
Η σειρά δημιουργήθηκε από τον εκτελεστικό παραγωγό του Homeland-Gideon Raff και τον δημιουργό του Heroes-Tim Kring.

Πρωταγώνιστές του Dig είναι ο Jason Isaacs ως Πράκτορας του FBI Peter Connelly και η Anne Heche ως Lynn Monahan, το αφεντικό του Peter Connelly με την οποία έχουν μια on-off ερωτική σχέση.
Όταν ο Connelly αρχίζει να ερευνήσει το φόνο ενός νεαρού Αμερικάνου στην Ιερουσαλήμ , ο ίδιος αποκαλύπτει μια διεθνή συνωμοσία χιλιάδων χρόνων.

Στη σειρά πρωταγωνιστούν επίσης οι: Alison Sudol , David Costabile (Breaking Bad), Regina Taylor (The Unit), Lauren Ambrose (Six Feet Under) and Ori Pfeffer (World War Z).

To Dig φαίνεται να συνδυάζει το έγκλημα και το μυστήριο ταινιών όπως τα "The Da Vinci Code" και "Angels & Demons", αλλά κρατάμε κάθε επιφύλαξη μέχρι το πρώτο επεισόδιο!



H σειρά έκανε ήδη πρεμιέρα,
και οι πρώτες βαθμολογίες ήταν αρκετά καλές!

Έχουμε εδώ 2 πολύ καλούς παραγωγούς που έχουν ανακατευθεί με
Homeland, Heroes, Heroes Reborn, Prisoners of War, Tyrant και άλλες σειρές!
 
Last edited by a moderator:

avpap

Μέλος Σωματείου
30 September 2011
9,592
Αθηνα
Re: DIG (2015)

Μου αρεσε πολυ σαν ιδεα, αλλα πετυχα τραγικες κριτικες και αποθαρρυνθηκα. Αν εχει δει κανενας ας πει αποψη...
 

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,335
Utopia..
Re: DIG (2015)

Χμ.. προς το παρόν δεν το έχω δει, αλλά θέλω να να του ρίξω μια ματιά..

Ξεκίνησε με 8 και έχει τώρα 7.2 όπως βλέπω..
Στο metacritic που βλέπω τώρα επίσης οι κριτικές είναι ανάμικτες κυρίως..
http://www.metacritic.com/tv/dig
 

takis

Supreme Member
11 August 2006
3,671
--------------------
Re: DIG (2015)

άοσμο άγευστο σχεδόν τραγικό ένα πρώτο επεισόδιο το οποίο δεν μου έκανε κλικ και δεν με κάνει να θέλω να δω το δεύτερο με έναν πρωταγωνιστή που μάλλον δεν κάνει αν και κανένας χαρακτήρας δεν φαίνεται δυνατός για να κράτηση την σειρά
 

takis

Supreme Member
11 August 2006
3,671
--------------------
είδα και το δεύτερο απορώ γιατί βγαίνουν τέτοιες σειρές τι βλέπω σύντομα να κόβεται απορώ και με εμένα που συνεχίζω να βλέπω τέτοια σκουπίδια
 

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,335
Utopia..

Λοιπόν, είδα και εγώ το 1ο..

Κατ' αρχήν όντως η κεντρική ιδέα της σειράς φάινεται ενδιαφέρουσα,
και τελικά έχει κάποια ενδιαφέροντα στοιχεία.. που μοιάζουν λίγο με ταινία του Indiana Jones! :cool:

To plot της σειράς όπως το είδα στο 1ο.. είναι κάπως παράξενο.. και θέλει λίγο για να αρχίσεις να καταλαβαίνεις τι παίζεται..
και τελικά σου δίνει κάποιες πρώτες απαντήσεις γι' αυτό..

Οι πρωταγωνιστές όντως δεν είναι πολύ ιδιαίτεροι..
Θα δω και παρακάτω.. να καταλάβω τελικά πως πάει..
 

AnDas

AVClub Enthusiast
19 June 2006
1,103
Αθήνα
Σκέφτομαι να την αρχίσω και εγώ μετά από προτροπή φίλων... Για πείτε καμία εντύπωση τώρα που έχετε δει περισσότερα επεισόδια.
 

miskin

Senior Member
11 July 2012
506
ΑΘΗΝΑ
Μόλις είδα και το 10ο επ. Τελικά ενώ η ιστορία είναι καλή, όσο προχωρά η σειρά γίνεται και πιο βαρετό, ενώ έπρεπε να συμβαίνει το αντίθετο.