NovaBox HD 831 και επίγεια κανάλια

drosias79

Established Member
30 October 2012
239
Μήπως γνωρίζει κανένας αν μπορώ να δω μέσω το αποκωδικοποιητή Novabox HD831 επίγεια κανάλια είτε αναλογικα? Εχει 3 εισοδους-εξοδους: SAT IN, RF IN ΚΑΙ ΡF OUT.
 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ.Π

AVClub Fanatic
25 October 2006
20,743
ΑΘΗΝΑ
ο δεκτης δεν εχει ενσωματωμενο ψηφιακο δεκτη.θα πας και θα ζητησες το συγκεκριμενο usb-tv που δουλευει μονο σε δεκτες pace,απο ενα καταστημα forthnet.στο δινουν δωρεαν.
 
Last edited by a moderator:

drosias79

Established Member
30 October 2012
239
Δημήτρη σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση. Θα μπορώ να βλέπω και αναλογικά κανάλια? Κύριος στόχος μου είναι να βλέπω τα αναλογικά κανάλια ώστε να πέρνω το σήμα από ένα RF modulator και να το στείλω σε προτζέκτορα. Το έχω κανει με video αλλά είπα να δοκιμάσω και με αυτη τη συσκευή που περισεύει και έχει και HDMI. Ευχαριστώ.
 
Last edited by a moderator:

music_1896

AVClub Enthusiast
8 February 2009
737
Ρόδος
Οχι δεν θα βλέπεις αναλογικά κανάλια.Το usb-tv που δίνει η NOVA είναι μόνο για ψηφιακά.

Σε ποια περιοχή είσαι ; Ακόμα έχετε αναλογικά κανάλια ;

Σαν δέκτη για αναλογικά μπορείς εκτός απο το βίντεο που λες να χρησιμοποιήσεις ένα dvd-recorder ή ένα παλιό δέκτη για το FILMNET.
Aν φυσικά υπάρχουν.
 
Last edited by a moderator:

drosias79

Established Member
30 October 2012
239
Ευχαριστώ και τους 2 για τις άμεσες απαντήσεις. δεν θέλω να βλέπω αναλογικά κανάλια. Έχω συνδέσει την έξοδο μιας συσκευής σε modulator και θέλω απλά μια συσκευή να διαβάζει το αναλογικό σήμα που στέλνει το Modulator και να την συνδέσω στον προτζέκτορα. Το έχω ήδη κάνει με video αλλά είπα να δοκιμάσω και με τη συσκευή αυτή επειδή έχει hdmi έξοδο. Η λύση του dvd recorder είναι η καλύτερη αλλά θεωρώ ότι δεν αξίζει να δώσω χρήματα για τη χρήση που το θέλω αφού κάνω τη δουλειά μου με το video. Είπα απλά να δοκιμάσω με την εν λόγω συσκευή επειδή την είχα. Ευχαριστώ.
 
Last edited by a moderator:

music_1896

AVClub Enthusiast
8 February 2009
737
Ρόδος
Kαι απο ΗDMI να πάρεις το σήμα αφου θα περνάει απο το modulator δεν θα δεις εμφανη διαφορά.

Ο δέκτης της NOVA είναι σε άλλο χώρο απο τον προτζέκτορα ;
Δεν γίνεται να συνδεθεί απ'ευθείας ;
 
Last edited by a moderator:

drosias79

Established Member
30 October 2012
239
Re: Απάντηση: NovaBox HD 831 και επίγεια κανάλια

Ειναι σε άλλο χώρο. Και δυστυχώς εκεί που είναι ο προβολέας δεν υπάρχει δυνατότητα να βγάλω καλώδιο από το πιάτο.