Αναβάθμιση προβολέα

Colombos74

AVClub Addicted Member
18 June 2011
2,065
Σέρρες
Μηπως υπαρχει καποια αποψη για το προβολεα:panasonic pt-at6000e,αν θα καταλαβω μια καλη διαφορα σε σχεση με αυτον του νημματος που ηδη εχω?
Να θυμησω οτι εχω οθονη την γνωστη του Αγγλου με 0.8 gain..
 

manosbrr

Established Member
3 December 2014
205
Re: BenQ W1070

Χωρίς να τον εχω δει, αδιαμφισβήτητα ! Ειναι άλλη κατηγορία οι προβολείς .

Ο panasonic συγκρίνεται στα συγκριτικά με τον Epson tw9000+ ... Δες συγκριτικό projector central που τους θεωρεί ισοδύναμους
 

Colombos74

AVClub Addicted Member
18 June 2011
2,065
Σέρρες
Re: BenQ W1070

Χωρίς να τον εχω δει, αδιαμφισβήτητα ! Ειναι άλλη κατηγορία οι προβολείς .

Ο panasonic συγκρίνεται στα συγκριτικά με τον Epson tw9000+ ... Δες συγκριτικό projector central που τους θεωρεί ισοδύναμους

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.. Θα έχω δυσκολία στην τοποθέτηση του σε σχέση με τον W1700?
P.S.Δε λερώνει άλλο το νήμα,τελευταία ερώτηση που κάνω εδώ..
 

Colombos74

AVClub Addicted Member
18 June 2011
2,065
Σέρρες
Re: BenQ W1070

Να λερώσεις!!:flipout:

Το αντίθετο Άγη...ο 6000 κάθεται σχεδόν όπου θέλεις.
Δηλαδή Γιάννη εγκρίνεις μια τέτοια κίνηση ?
Θα δω καλή διάφορα ?Γιατί ο γάτος μου είπε πως θα δω μεν διάφορα αλλά λίγο μου τα μάσησε...
πάει και αυτός,χρόνια JVCιτιδα..
 
19 June 2006
35,671
Απάντηση: BenQ W1070

Άγη, δεν τον έχω δει. Από τα ριβιού συνάγω ότι πρόκειται περί καλού μηχανήματος. Πάντα, βέβαια, εξαρτάται με το πως ορίζεις την ''διαφορά'' που ελπίζεις να δεις. Σίγουρα θα τα πάει καλύτερα στα σκοτεινά. Για τα υπόλοιπα, όμως, δεν μπορώ να μιλήσω με σιγουριά χωρίς να τον δω.
 

Colombos74

AVClub Addicted Member
18 June 2011
2,065
Σέρρες
Re: BenQ W1070

Άγη, δεν τον έχω δει. Από τα ριβιού συνάγω ότι πρόκειται περί καλού μηχανήματος. Πάντα, βέβαια, εξαρτάται με το πως ορίζεις την ''διαφορά'' που ελπίζεις να δεις. Σίγουρα θα τα πάει καλύτερα στα σκοτεινά. Για τα υπόλοιπα, όμως, δεν μπορώ να μιλήσω με σιγουριά χωρίς να τον δω.
Έτσι είναι φυσικά.. Γιάννη ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Θα κάνω πάλι μια έρευνα αγοράς και θα ξανά..λερωσω..
 

Colombos74

AVClub Addicted Member
18 June 2011
2,065
Σέρρες
Re: BenQ W1070

Αφού εχεις προβολέα, γιατί δεν κανεις λίγη υπομονή να πάρεις τον τζιβη;

Θαναση δεν ειμαι για JVC ακομη και αφου μετακομιζω απο το γνωστο πηγαδι,λεω να αλλαξω και προβολεα.Ειμαι αναμεσα στους Epson 9200 και Panasonic 6000,απλως ο δευτερος ειναι καλυτερος στην τιμη και τεινω προς αυτον,χωρις να με εχει πεισει ο epson οτι αξιζει αυτα τα 4-5 κατοσταρικα παραπανω,απο τα reviews παντα,με μεγαλο ως τεραστιο περιθωριο λαθους,γιατι αν δε δεις απο κοντα....και οσο για showroom Σερρες,αλλα ακομη και Θεσσαλονικη,οπως τα ξερεις,απλα γελαει ο κοσμος....
 

Panoramix

Moderator
Staff member
31 January 2012
11,465
Θεσσαλονίκη
Re: BenQ W1070

Γιαυτό στο λέω βασικά. Επειδή δε μπορουμε να δουμε.
Αν δε σου κάτσει θα ψαχνεσαι παλι για το καλυτερο και θα εχεις παντα την απορία.
 

Colombos74

AVClub Addicted Member
18 June 2011
2,065
Σέρρες
Re: BenQ W1070

Γιαυτό στο λέω βασικά. Επειδή δε μπορουμε να δουμε.
Αν δε σου κάτσει θα ψαχνεσαι παλι για το καλυτερο και θα εχεις παντα την απορία.

Απο optoma μερια υπαρχει τιποτα ή δεν το εχεις ψαξει καθολου?Δεν ξερω αλλα για ακομη μια φορα το κεφαλι μου εγινε κιμας...
 

vas_papavas

Supreme Member
21 December 2010
8,849
Έχω δεί τον epson 9200 και είναι εξαιρετικό μηχάνημα για τα χρήματα του και νομίζω ότι θα δίνει πιο κοντραστάτη εικόνα από dlp.
 

Colombos74

AVClub Addicted Member
18 June 2011
2,065
Σέρρες
Να ρωτησω Αγη γιατι θες να αλλαξεις τον 1070 ?

Το μηχανακι ειναι μια χαρα,απλως ειπα μηπως δω κατι αρκετα καλυτερο σε εικονα και κυριως contrast με ενα καινουριο μηχανημα,αλλα μαλλον η κατηγορια τιμης που παιζω μαλλον ειναι τροχοπεδη στις επιθυμιες μου(βλεπε JVC που ειμαι λιγο...κοντος)
Επισης ειναι τωρα και η μετακομιση που εχω σε ενα πιο normal σπιτι,μακρια απο το γνωστο πηγαδι ηχου που ειχα(εκεινο με τα καγκελα και απο πισω ο κατω οροφος)..οποτε μπηκα σε ακομη ενα ισχυρο τριπακι...

--- Αυτόματη συγχώνευση μηνύματος ---

Έχω δεί τον epson 9200 και είναι εξαιρετικό μηχάνημα για τα χρήματα του και νομίζω ότι θα δίνει πιο κοντραστάτη εικόνα από dlp.

Ευχαριστω για την απαντηση...μα καλα αν και οι γκουρου δεν εχουν δει το πανυ,που παω να ρισκαρω ο ερμος....αν τον κλεισω ξερετε μαλλον ποιος θα ειναι ο πρωτος που θα τον δει...
 

Ntinos P

AVClub Fanatic
26 June 2006
22,938
Εσυ εχεις τα γενια εσυ και τα χτενια.

Μια περιποιηση του χωρου, θα σου ερθει φτηνοτερα παντως...
 

Babis K.

Super Moderator
Staff member
17 June 2006
28,834
Αθήνα
Απάντηση: Re: Αναβάθμιση προβολέα

Εσυ εχεις τα γενια εσυ και τα χτενια.

Μια περιποιηση του χωρου, θα σου ερθει φτηνοτερα παντως...

Δηλαδή είτε αγοράσεις τον 9200 (ακριβή λύση) είτε περιποιηθείς το χώρο (φτηνή λύση) το αποτέλεσμα θα είναι το ίδιο; :coool:
 

Ntinos P

AVClub Fanatic
26 June 2006
22,938
Δεν εκφραστηκα σωστα.

Ηθελα να πω οτι αν περιποιηθει τον χωρο, ισως δεν χρειαζεται να αγορασει καινουργιο/καλυτερο προβολεα προκειμενου να εχει καλυτερο αποτελεσμα απο αυτο που εχει τωρα.
Προφανως αν αλλαξει και προβολεα, ακομα καλυτερα
 

Werewolf

Supreme Member
15 January 2010
7,214
Απάντηση: Re: Αναβάθμιση προβολέα

Μην τσιμπάς ρε... Απλά μούρθε μια (ακαταμάχητη) επιθυμία να σε τρολλάρω... -bye-

Δεν σε ακουμε εσενα εισαι υπερβολικος. Εσυ εβλεπες interstellar και φημες θελουν να εκανες pause σε καθε σκηνη που αλλαζε το καδρο για να μασκαρεις και να ξε μασκαρεις. :aetsch:


kolombos74
Μιας και εγω στον δικο μου αφροντιστο χωρο εχω παιξει και τον epson 9000 και τους benq 7000-7500 να πω οτι ο epson εδινε καλυτερο μαυρο με διαφορά στα σκοτεινα.
 

Colombos74

AVClub Addicted Member
18 June 2011
2,065
Σέρρες
Δηλαδή όλοι υπέρ του epson? Τίποτα για τον καημένο τον πανυ?
Αχ ρε άτιμε jvc ας ελπίσουμε να είσαι ο μεθεπομενος..

--- Αυτόματη συγχώνευση μηνύματος ---

Δεν σε ακουμε εσενα εισαι υπερβολικος. Εσυ εβλεπες interstellar και φημες θελουν να εκανες pause σε καθε σκηνη που αλλαζε το καδρο για να μασκαρεις και να ξε μασκαρεις. :aetsch:


kolombos74
Μιας και εγω στον δικο μου αφροντιστο χωρο εχω παιξει και τον epson 9000 και τους benq 7000-7500 να πω οτι ο epson εδινε καλυτερο μαυρο με διαφορά στα σκοτεινα.
Ευχαριστώ για τη βοήθεια αν και δε θα μπορούσα να περιμένω κάτι λιγότερο από σένα..
Δηλαδή να προχωρησω άφοβα ?
Όσο για τον πανυ επίσης καμιά άποψη ?