The Brink (2015)

Ψηφίστε την Σειρά:


  • Total voters
    0

manga1024

Senior Member
1 September 2010
638
ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ

The_Brink_avclub_gr.jpg


HBO | Imdb | Facebook | Cinemode



«Η σειρά εστιάζει σε μια γεωπολιτική κρίση και την επίδραση της πάνω σε τρείς ανόμοιους και απελπισμένους άνδρες:
τον Υπουργό Εσωτερικών Walter Larson, τον Αξιωματούχο του Υπουργείου Εξωτερικών Alex Talbot και τον πιλότο
του Ναυτικού Zeke Tilson. Και οι τρείς θα πρέπει να ελιχθούν μέσα απο το χάος και να σώσουν τον πλανήτη
από τον Τρίτο Παγκόσμιο Πόλεμο»


Δημιουργoί και σεναριογράφοι της σειράς είναι ο Roberto Benabib και η Kim Benabib (Weeds), που εκτελούν και χρέη
παραγωγών μαζί με τον σκηνοθέτη Jay Roach (Austin Powers, Meet the Fockers), που σκηνοθέτησε και το πιλοτικό επεισόδιο.

Πρωταγωνιστούν οι Jack Black, Tim Robbins, Pablo Schreiber, Aasif Mandvi, Eric Ladin, Esai Morales
Maribeth Monroe, Meera Syal, Iqbal Theba, Stephen Wyatt Nelson, Melanie Kannokada.

Με τον μαίτρ των κωμωδιών Jay Roach στην παραγωγή και την παρουσία του Jack Black και του Tim Robbins,
το «The Brink» φαντάζει σαν μια αιχμηρή σάτυρα στα πολιτικά δρώμενα της Αμερικής.


Πρεμιέρα στις 21 Ιουνίου στο HBO




 
Last edited by a moderator:

tazmania

New member
31 July 2006
59
Το δειχνει η nova στο novacinema1 απο τις 21 ιουνιου ταυτοχρονα με την Αμερικη
 

manga1024

Senior Member
1 September 2010
638
ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
παντως απο οτι βλεπω θα υπαρχει πολλη χαβαλες και πλακα και οτι κοροιδευουνε τα δικα τους θεωρηματα περι τρομοκρατιας!!απ το τραιλερ αυτα δεν εχω διαβασει τιποτα παραπανω...
 

avpap

Μέλος Σωματείου
30 September 2011
9,592
Αθηνα
Ειδα τα 2 πρωτα επεισοδια. Κριτικες απο οτι εχω δει δεν εχει λαβει και πολυ καλες, αλλα πραγματικα δεν καταλαβαινω γιατι. Παιζουν αρκετοι γνωστοι ηθοποιοι, περα απο τους δυο πρωταγωνιστες (παιζει και ο ταξιτζης απο το how i met your mother!). Αυτοσαρκασμος οσο δεν παει. Δεν σκας στα γελια πολλες φορες σε καθε επεισοδιο, αλλα εισαι συνεχεια με ενα ελαφρυ μειδιαμα. Ειδικα αυτες τις μερες που χρειαζομαστε κατι αναλαφρο για να ξεσκασουμε, το προτεινω ανεπιφυλακτα!
 

tolisspi

Supreme Member
3 May 2009
3,754
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Πολυ καλη σειρα... Εινια ευχαριστη και εχει αρκετο χιουμορ... Βασικα σατιρα ειναι... Ολοι οι ηθοποιοι παιζουν εξαιρετικα...
 

drspiros

AVClub Addicted Member
Πραγματικά, η πιο ευχάριστη τηλεοπτική έκπληξη του καλοκαιριού ήταν αυτή η σατιρική εκδοχή του Homeland, λίγες μέρες πριν την έναρξη του κανονικού. Ο Τζακ Μπλακ νομίζω στον καλύτερο ρόλο της καριέρας του, ενώ και ο Τιμ Ρόμπινς εξαιρετικός!
 

avpap

Μέλος Σωματείου
30 September 2011
9,592
Αθηνα
Πρωτη εντυπωση θα ηταν να πει καποιος "υπερβολικα εξυπνη για το κοινο της" και "αναμενομενο να κοπει". Αλλα ρε γμτ, το Veep παει τρενο... Τι στο καλο;
 

takisot

Μέλος Δ.Σ.
Staff member
17 June 2006
27,851
Παλλήνη
Ελα μου ντε... Στο ίδιο κοινό απευθύνονται.
Ισως να έχει να κάνει με το κόστος παραγωγης. Το Brink ήταν σαν να έβλεπες ταινία.