Second Chance (2016, Fox)

Ψηφίστε την Σειρά:


  • Total voters
    0

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)

second-chance-season-1-2016-fox-poster.jpg


Fox | Imdb | Wikipedia | Cinemode | Facebook | Twitter



Το δίκτυο Fox παρήγγειλε το «The Frankenstein Code», την νέα τηλεοπτική σειρά που είναι εμπνευσμένη απο την δημοφιλή ιστορία της Mary Shelley.

«Η ιστορία εστιάζει στον Adam Tremble, ένα διεφθαρμένο πράκτορα του FBI που θα του δοθεί μια δεύτερη ευκαιρία στη ζωή όταν θα επιστρέψει απο τον θάνατο. Τώρα νεότερος και δυνατότερος, ο Tremble θα πρέπει να διαλέξει ανάμεσα στους παλιούς του πειρασμούς και τον νέο του σκοπό στη ζωή: να αντιμετωπίζει απειλές που ξεφεύγουν απο τα όρια και τις ικανότητες του FBI. Ταυτόχρονα, ο Tremble θα πρέπει να χειριστεί και την πολύπλοκη σχέση του με τους «δημιουργούς» του: ένα αντικοινωνικό δισεκατομυριούχο του Internet και την γενετίστρια δίδυμη αδελφή του.»

Το σενάριο της σειράς έχει αναλάβει ο Rand Ravich («Crisis», «Life», «The Astronaut’s Wife»), που θα εκτελέσει και χρέη παραγωγού μαζί με τον Howard Gordon («Homeland», «Tyrant»). Πρωταγωνιστούν οι Rob Kazinsky («True Blood»), Adhir Kalyan («Rules of Engagement»), Tim DeKay («White Collar»), Dilshad Vadsaria («Revenge»), Philip Baker Hall («Childrens Hospital»), Tiffany Lang, Ciara Bravo, Heather D. Benoit, Joe Brooks Jr..

Η σειρά που αρχικά είχε τον τίτλο «Frankenstein» θα κάνει πρεμιέρα στο Fox μέσα στο 2016.




 
Last edited by a moderator:

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,335
Utopia..
Re: The Frankenstein Code (2016)


Όντως η σειρά άλλαξε όνομα!
Ακόμη δεν προλάβανε να φτιάξουν νέα Banners! :p

Αλλάξανε και οι σελίδες της..
Κάτω από το βιντεάκι στο Youtube υπάρχουν οι νέες σελίδες.. ας κάνει κάποιος διαχειριστής τις διορθώσεις που χρειάζονται..
 

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Re: Lookinglass (2016)


Το Fox κυκλοφόρησε ένα νέο trailer απο το «Second Chance», την νέα τηλεοπτική σειρά του δικτύου που για κακή της τύχη έχει αλλάξει τίτλο τρείς φορές: απο «The Frankenstein Code» σε «Lookinglass» και τελικά σε «Second Chance». Αυτή η ατυχής συγκυρία σε συνδυασμό με το γεγονός οτι το δίκτυο μείωσε την αρχική παραγγελία των 13 επεισοδίων σε 11, μαρτυρούν ότι η διαδρομή της νέας σειράς θα είναι πολύ σύντομη.

http://www.cinemode.gr/tileoptikes_seires/neo-trailer-apo-to-second-chance.html
 

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,335
Utopia..
Re: Lookinglass (2016)

Βγήκε και αυτός ο πιλότος για preview..
.. αλλά μάλλον δεν πρόκειτε να τον δω! :p

.. αρκετά μας κουράσανε εδώ με τις αλλαγές τους! :p
 

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
91,198
Εκεί ψηλά.....
Second Chance

second_chance_poster.jpg



Second Chance


http://www.imdb.com/title/tt4378456/?ref_=fn_al_tt_1







Eιδα τον πιλοτο. Για ongoing δεν ξερω αλλα για μινι σειρα εχει ενδιαφερον περιεργως.

Ειναι ολα τοσο μετρια που καπως ομως δενουν...

Στις 13 ξεκιναει η κανονικη προβολη .


Mιγμα Φρακενσταιν και Βιονικου Ανδρα θυμιζει καπως.
 
Last edited by a moderator:

greekgreek

Supreme Member
29 June 2008
6,350
Γιαννιτσά
Απάντηση: Second Chance

Κατά περίεργο τρόπο ,όντας προκατειλημμένος από το πόστερ της σειράς που ο πρωταγωνιστής είπα δεν "θα μου γεμίσει το μάτι" , μου άρεσε το πρώτο επεισόδιο .
 

greekgreek

Supreme Member
29 June 2008
6,350
Γιαννιτσά
Απάντηση: Second Chance (2016)

Το δεύτερο ήταν λιγότερο διασκεδαστικό από το πρώτο .
Οι περισσότεροι πρωταγωνιστές που μου ήταν γνωστοί και συμπαθείς από προηγούμενες δουλείες τους , είναι ο λόγο που τη συνεχίζω .
Τον πρωταγωνιστή δεν τον ήξερα , μου αρέσει αρκετά και αυτός .
 

greekgreek

Supreme Member
29 June 2008
6,350
Γιαννιτσά
Απάντηση: Second Chance (2016)

Το έκτο μου θύμισε λίγο supernatural .
Ο πρωταγωνιστής μου θυμίζει λίγο Ντιν , το αμάξι θυμίζει το ιμπάλα του sn και η κοπελιά ,το γκεστ , την έχουμε δει στο supernatural.
 

greekgreek

Supreme Member
29 June 2008
6,350
Γιαννιτσά
Απάντηση: Second Chance (2016)

Είδα και εγώ τα επεισόδια 9 μέχρι 11 ,(το φινάλε της σεζόν , αν υπάρξει άλλη).
Στα τρία τελευταία επεισόδια ασχολήθηκαν μόνο με το κεντρικό στόρι της σειράς, κάτι που ήταν θετικό .
Προσπάθησαν να δώσουν ένα καλό κλείσιμο της ιστορίας , για μένα που δεν είχα και πολύ υψηλές προσδοκίες από τη σειρά , το κλείσιμο ήταν αξιοπρεπές αν και είχαν πολλές ευκολίες και λάθη .
Αυτό με την Αλέξα και το κόλπο με το ολόγραμμα ,ήταν για μένα, τα πιο χοντρά .