iZombie [CW]

Ψηφίστε την Σειρά:


  • Total voters
    0

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)

iZombie.jpg


Netflix | CW | Imdb | Wikipedia | Facebook | Twitter | YouTube




Η νεαρή Olivia Moore είναι μια φοιτήτρια ιατρικής που μετατρέπεται σε ζόμπι κατά την διάρκεια ενός πάρτι που πήγε στραβά.
Πιάνει δουλειά λοιπόν σε ένα νεκροτομείο από αναγκάζεται να τρέφεται με μυαλά ώστε να μπορέσει να επιβιώσει. Με κάθε
μυαλό όμως που τρώει αποκτάει και τις αναμνήσεις του νεκρού οπότε αξιοποιεί αυτήν την ικανότητα για να βοηθήσει
την αστυνομία στην εξιχνίαση υποθέσεων.






 
Last edited by a moderator:

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,335
Utopia..
Re: iZombie (2015)

Τελικά το αποφάσισες! :p

Δεν την έχω δει καθόλου την σειρά..
αλλά είμαι καλυμμένος..
έχω δει την πρωταγωνίστρια στο Masters of Sex! :p

Σίγουρα την προτιμώ όπως ήταν εκεί! :p

Η 1η σεζόν τελείωσε και η σειρά ανανεώθηκε για 2η σεζόν!
 

tsiouficto

Senior Member
7 November 2010
631
Athens, Greece
Re: iZombie (2015)

Βλέπεται ευχάριστα, θυμίζει λίγο Forever λόγο επαγγέλματος και Αγγλου συναδέλφου, αλλά με ξενερωσε ότι είχε μόνο 13 επεισόδια. Ο κύκλος πάντως τελείωσε ωραία αφήνοντας την φαντασία μα οργιαζει για το τι θα ακολουθήσει.
 

lykman

Supreme Member
29 June 2006
5,798
Aθήνα
Απάντηση: iZombie (2015)

συμπαθής, βλέπεται ευχάριστα σαν χαλαρή σειρούλα... δεν είναι βέβαια να την πάρει κανείς στα σοβαρά (και ευτυχώς και το όλο κλίμα της είναι ανάλαφρο)
 

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Re: iZombie (2015)

Συμφωνώ με τους προλαλήσαντες , χαλαρή σειρά που βλέπεται ευχάριστα , απευθύνεται σε νεανικό κυρίως κοινό.

Το πρώτο επεισόδιο ίσως ξενίσει λίγο (μην ξεχνάμε ότι είναι σειρά που βασίζεται σε κόμικ και έχει αρκετές υπερβολές) αλλά στην συνέχεια έχει ενδιαφέρον και ρυθμό.
 

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Re: iZombie (2015)

Μου εμειναν αλλα 3 επεισοδια (ειδα μεχρι και το 10) , θα φανω επιεικης και θα ψηφισω πολυ καλη. Πιστευω ενα 7/10 το παιρνει.
 

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,335
Utopia..
Re: iZombie (2015)

Εγώ την απόκλεισα την σειρά εξ' αρχής μόλις είχα δει το Poster της.. να τρώει μακαρόνια μαζί με μυαλά..
Μπλιαχ!!!

Όχι τίποτα.. είμαι και μακαρονάς! :p
 

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Re: iZombie (2015)

Τελείωσα την σαιζόν , ξεκίνησε μέτρια αλλά βελτιώθηκε αρκετά προς το τέλος. Νομίζω ότι η βαθμολογία που έβαλα (7/10) είναι και η πιο λογική.

ΥΓ. Έχει και κάποιες αστείες σκηνές που θυμίζουν ταινίες όπως "Ξέρω τι έκανες πέρσι το καλοκαίρι" και "Shaun of the Dead".
 

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Re: iZombie (2015)

Ξεκίνησε η δεύτερη σαιζόν. Όσοι πιστοί της γνήσιας αίσθησης κόμικ (συνεχής δράση , αφελή σενάρια και μπόλικο χιούμορ) προσέλθετε.

Προσοχή δεν είναι σοβαροφανές με χαρακτήρες που το παίζουν ανεπιτυχώς βαριά πεπόνια και δεν έχει ατελείωτους αχρείαστους διαλόγους που θα σας κάνουν να χασμουριέστε.:p
 

speedman_27

Supreme Member
17 August 2010
5,070
Mitilini
Re: iZombie (2015)

Ξεκίνησε η δεύτερη σαιζόν. Όσοι πιστοί της γνήσιας αίσθησης κόμικ (συνεχής δράση , αφελή σενάρια και μπόλικο χιούμορ) προσέλθετε.

Προσοχή δεν είναι σοβαροφανές με χαρακτήρες που το παίζουν ανεπιτυχώς βαριά πεπόνια και δεν έχει ατελείωτους αχρείαστους διαλόγους που θα σας κάνουν να χασμουριέστε.
Z Nation ένα πράμα;
 

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Re: iZombie (2015)

Το Z nation είναι από τις πιο άθλιες σειρές που έχουν ως θέμα το υπερφυσικό μαζί με το Bitten και το Strain, το iZombie έχει άλλο στιλ (περισσότερο χιούμορ) και είναι αρκετά καλύτερο (χωρίς να είναι και απο τις σειρές που αν δεν την δεις χάνεις).
 

speedman_27

Supreme Member
17 August 2010
5,070
Mitilini
Re: iZombie (2015)

Το Z nation είναι από τις πιο άθλιες σειρές που έχουν ως θέμα το υπερφυσικό μαζί με το Bitten και το Strain, το iZombie έχει άλλο στιλ (περισσότερο χιούμορ) και είναι αρκετά καλύτερο (χωρίς να είναι και απο τις σειρές που αν δεν την δεις χάνεις).

Το strain διαβάζω είχε καλή δεύτερη σεζόν
 

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Re: iZombie (2015)

Αισίως έχουμε φτάσει στο 11 επεισόδιο της 2ης σαιζόν που ήταν ένα απο τα καλύτερα έως τώρα (με επιρροές από το 50 shades of grey).


Αν και φαίνεται ότι στην Ελλάδα δεν έχει τόσο επιτυχία εγώ την βρίσκω πολύ διασκεδαστική παρότι το σενάριο είναι αρκετά απλοϊκό.

Την επόμενη εβδομάδα...

 

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Είδα τις τελευταίες ημέρες και τα τελευταία επεισόδια της 2ης σαιζόν. Σε γενικές γραμμές ήταν αρκετά καλή , ίσως μισό κλικ πιο κάτω από την πρώτη αλλά είχε τις στιγμές της.

Δεν ειχα προσέξει ότι η βαθμολογία στο IMDB είναι τόσο υψηλή (8/10)....http://www.imdb.com/title/tt3501584/

Γενικά εγώ θα έβαζα ένα 7-7.5/10.

Ανανεώθηκε και για τρίτη σαιζόν.
 

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,335
Utopia..
Τρώει ακόμη μακαρόνια με μυαλά ??

Μπλιαχχχχ!!

Είμαι και μακαρονάς! :p