Panasonic CX670E : Reviews - Eντυπώσεις - Σχόλια

jamalikos

New member
17 June 2011
77
AΘΗΝΑ
ύστερα απο πολλα reviews αγόρασα τη συγκεκριμένη tv έχω μείνει ευχαριστημένος φοβερή ανάλυση στα βίντεο 4κ απο youtube και usb (σε λιγο καιρο θα τη συνδέσω με το pc)
καταπληκτικά χρώματα και τέλειο μαύρο οχι clouding και backlight bleeding
πάλι καλά που δεν πήγα για τη sony 49x830c δεν ειχε καθόλου καλά reviews
Στα ψηφιακά καναλια μου τα χαλασέ λίγο μόνο της ερτ hd στα 1080i φαίνετα καλα αλλά το περίμενα αύτο

ξέρει καποιος εαν η tv αυτή κανεί upscale sd σε hd η hd σε uhd αν ναί πως;;;
ειδα μια επιλογη resolution remaster αλλα στο στο youtube η στα ψηφιακά καναλια δεν είδα καποιες διαφορες
 
Last edited by a moderator:

Nti]nos

Senior Member
19 October 2014
692
Απάντηση: panasonic ΤΧ-55CX670E 4K Eντυπωσεις

Στα ψηφιακά καναλια μου τα χαλασέ λίγο μόνο της ερτ hd στα 1080i φαίνετα καλα αλλά το περίμενα αύτο
ξέρει καποιος εαν η tv αυτή κανεί upscale sd σε hd η hd σε uhd αν ναί πως;;;
Εαν εχει upscale λογικα το κανει αυτοματα, οποτε μαλλον οχι και ειδικα σε αυτες τις ιντσες, μην περιμενεις πολλα πραγματα.
 

jamalikos

New member
17 June 2011
77
AΘΗΝΑ
Re: panasonic ΤΧ-55CX670E 4K Eντυπωσεις

Να μην περιμένω πολλά πράγματα προφανώς μου λές για τα ψηφιακά κανάλια
πάντως περιμένω να τη δώ μόλις την συνδέσω στο pc εκεί θα δούμε τις δυνατότητες
 

Nti]nos

Senior Member
19 October 2014
692
Σε τετοια μεγεθη αν ηθελες upscale ψηφιακου, επρεπε να πηγαινες σε συγκεκριμενα μοντελα, κυριως σε sony
 

jamalikos

New member
17 June 2011
77
AΘΗΝΑ
ναι δεν λέω άλλα η συγκεκριμένη Sony 830c εκτός που βγαίνει 49 χρησιμοποιεί ips panel κάτι το οποίο μειώνει την αντίθεσή 750:1
η Panasonic έχει va panel και back lit led έτσι φτάνει να έχει αντίθεσή 4400:1 άρα προτιμότερο είναι να κερδίσω στη ποιότητα της εικόνας και ας χάνει upscale
έτσι και αλλιώς η TV θα λειτουργεί με το PC
 

hcfreak

New member
16 October 2012
46
Ασχολησου λιγο με τις ρυθμισεις εικονας, η τηλεοραση εχει scaler. Επισης αν η κεραια σου ειναι παλια, πανω απο 15 χρονια, θα πρεπει να την αντικαταστησεις με μια καινουργια ψηφιακη με φιλτρα LTE, κοβει τις συχνοτητες 3G και 4G απο την τηλεφωνια, επισης θα χρειαστεις καλης ποιοτητας ομοαξονικο καλωδιο κεραιας και σωστο προσανατολισμο της, για να βρεις ακριβως τη δεσμη του σηματος ( χρειαζεται πεδιομετρο, εχει ο εγκαταστατης κεραιων ). Παντως αν δεις δορυφορικη εικονα FHD ή 4k, η εικονα ειναι απιστευτη. Με την βρωμοDIGEA μην περιμενεις θαυματα.....ειναι λαμογια τα ατομα.......
 
Last edited:

unforgiven

Senior Member
26 April 2007
354
Re: Απάντηση: Panasonic CX670E : Reviews - Eντυπώσεις - Σχόλια

Δράττομαι της ευκαιρίας...
Υπάρχει τρόπος να ρυθμίσουμε την ανάλυση των video που παίζουν με την εφαρμογή του Youtube, όπως κάνουμε με την desktop εφαρμιγή;
 

Sevastos

Senior Member
4 October 2011
345
Κάρπαθος
Νομίζω ρυθμίζεται αυτόματα με βάση την ταχύτητα του internet σου.

Σου έχω και μια ερώτηση μια που κοιτάω την CX700: Πως είναι η εικόνα στα SD και τα HD του ΟΤΕ ή της Nova και η κίνηση σε ποδοσφαιρικόυς αγώνες; Είσαι ικανοποιημένος;
 

unforgiven

Senior Member
26 April 2007
354
Re: Απάντηση: Panasonic CX670E : Reviews - Eντυπώσεις - Σχόλια

Νομίζω ρυθμίζεται αυτόματα με βάση την ταχύτητα του internet σου.

Σου έχω και μια ερώτηση μια που κοιτάω την CX700: Πως είναι η εικόνα στα SD και τα HD του ΟΤΕ ή της Nova και η κίνηση σε ποδοσφαιρικόυς αγώνες; Είσαι ικανοποιημένος;

Έχω την TX-50CXM710E, την αδερφή της CX700. Η μόνη διαφορά τους είναι πως η 710 έχει μαζί και ένα χειριστήριο αφής. Το ΜΜ την έχει προσφορά στα 899 .
Με τη Nova είναι μια χαρά. Δυστυχώς δεν έχω κάποιο ποδοσφαιρικό πακέτο για να σε βοηθήσω.
 

corfu

AVClub Addicted Member
20 October 2006
1,377
ΚΕΡΚΥΡΑ
Καληςπερα Πήρα την 55cx670e από προσφορά των MM στα 699 ευρω.
Νομίζω πως για 4Κ , σε αυτές τις ίντσες και με HDMI 2.0 , είναι πολύ καλή η τιμή.
Αρνητικό βέβαια για εμένα οι μόνο 3 θύρες HDMI...
Αρχικά θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρετε το πάνελ της ποσά πραγματικά Hz είναι; 50 η 100;
Και για το media player της τι γνώμη έχετε νομίζω είναι πολύ πίσω ακόμα και από μια LG 5ετιας που έχω. Δεν παίζει δικτυακα Ελληνικού υπότιτλους η τουλάχιστον εγώ δεν τα κατάφερα παρόλο που το αρχείο srt είναι στον ίδιο φάκελο και ίδιο όνομα με την ταινία.
 

papasouzakias

Moderator
Staff member
13 May 2009
4,523
Είναι 50 Hz το πάνελ. 200 Hz BMR = 50Hz panel+αναβόσβησμα του οπίσθιου φωτισμού(παρόλο την ύπαρξη του ρυθμιστικού IFC στο μενού ρυθμίσεων της εικόνας). http://avclub.gr/forum/showthread.php/122140-PANASONIC-TV-Line-Up-2015/page2

Νομίζω πως οι Panasοnic δεν παίζουν δικτυακά ελληνικούς υπότιτλους παρά μόνο μέσω usb.
 

corfu

AVClub Addicted Member
20 October 2006
1,377
ΚΕΡΚΥΡΑ
Ευχαριστω για την απαντηση. Αυτο με τους υποτιτλους γιατι συμβαινει? μπορει να αλλαξει με καποιο firmware update?
 

corfu

AVClub Addicted Member
20 October 2006
1,377
ΚΕΡΚΥΡΑ
Αλλη μια βοηθεια παρακαλω, συνδεω την TV με το PC με ενα HDMI 1.4 10m Και δεν δινει εικονα. To PC την βρισκει σαν οθονη αλλα οποια αναλυση και να επιλεξω ακομα και 1080 η 720 η οθονη παραμενει μαυρη.

Λογικα πιστευετε χρειαζεται καλυτερο καλωδειο HDMI?
Λεω να παρω ενα αλλο Hdmi που να ειναι 2.0 10m

εχω βρει αυτο http://www.birdphone.gr/gr/prdid/1cc0934f47a74ace89ac171b582af37d/productinfo.aspx

και αυτο https://www.skroutz.gr/s/7229953/Reekin-HDMI-2-0-Cable-HDMI-male-HDMI-male-10m-1404667.html

Τι λετε?
 

sevast99

Senior Member
18 January 2010
355
Θεσσαλονικη
Αλλη μια βοηθεια παρακαλω, συνδεω την TV με το PC με ενα HDMI 1.4 10m Και δεν δινει εικονα. To PC την βρισκει σαν οθονη αλλα οποια αναλυση και να επιλεξω ακομα και 1080 η 720 η οθονη παραμενει μαυρη.

Λογικα πιστευετε χρειαζεται καλυτερο καλωδειο HDMI?
Λεω να παρω ενα αλλο Hdmi που να ειναι 2.0 10m

εχω βρει αυτο http://www.birdphone.gr/gr/prdid/1cc0934f47a74ace89ac171b582af37d/productinfo.aspx

και αυτο https://www.skroutz.gr/s/7229953/Reekin-HDMI-2-0-Cable-HDMI-male-HDMI-male-10m-1404667.html

Τι λετε?
Τελικα τι εκανες τα καταφερες με σύνδεση με pc? Αν ναι , με τι καλώδιο? Γραψε γενικά εντυπώσεις για απόδοση απο PC, Ενδιαφέρομαι για την TX43cx740 Για συνδεση με Pc , Σαν οθονη, Πολυ λιγοτερο με ενδιαφέρουν τα κανάλια!Φυσικά θα της βάλω κεραια, αλλά δεν θα ειναι η βασική δουλεια της
Ευχαριστω!
 

Biski

New member
28 November 2007
17
Καλησπέρα σε όλους, εδώ και μια εβδομαδα ειμαι κάτοχος μιας panasonic 55cx670 και είμαι πολύ ευχαριστημένος από την ποιοτητα εικόνας ιδίως σε 4κ και fullhd η εικόνα είναι πολύ καλή, το μόνο πρόβλημα που έχω είναι οτι δεν παίζει το Netflix, γράφει ότι δεν είναι διαθέσιμο στην χώρα μου. Έχει κανείς καμία πληροφόρηση για το θέμα??
 

DeareN

New member
6 August 2009
35
Μόλις παρήγγειλα από mediamarkt στα 749 ευρώ.

Θα γράψω εντυπώσεις μόλις παραλάβω.

Όσο για το netflix app για μια αντίστοιχη lg που είδα η ενημέρωση ήταν για Ιούνιο.
Δεν ξέρω πόσο καιρό θα κάνει για να εμφανιστεί το app στις Panasonic πάντως προσωπικά με βλέπω για εξωτερική πηγή κάτι σαν nvidia shield ή minix αν δε με καλύψει το Firefox OS....
 

pepis

AVClub Addicted Member
11 December 2010
1,494
Dearen επειδή το σκέφτομαι για να την πάρω και εγώ, πες μου πώς κατέληξες σε αυτή. Την έχεις δει από κοντά;;