Limitless [CBS]

Ψηφίστε την Σειρά:


  • Total voters
    0

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)

Limitless_avclub_gr.png


CBS | Imdb | Wikipedia | Facebook | Twitter



«Η ιστορία ακολουθεί τον Brian Sinclair, ο οποίος ανακαλύπτει το μυστηριώδες χάπι NZT, το οποίο ξεκλειδώνει το 100%
των νοητικών του δυνατοτήτων. Άμεσα αποκτά διανοητικά ταλέντα και έχει διάφορες ενοράσεις, που του αποφέρουν
πολλά λεφτά και του εξασφαλίζουν ωραίες γυναίκες και απεριόριστη επιτυχία. Όμως η ονειρεμένη ζωή του γίνεται
σύντομα ένας ζωντανός εφιάλτης, καθώς για όλα υπάρχει ένα τίμημα.


Το σενάριο της σειράς έχει αναλάβει ο Craig Sweeny, βασισμένος στη νουβέλα «The Dark Fields», του Alan Glynn και την
κινηματογραφική ταινία του Neil Burger, ο οποίος θα σκηνοθετήσει και το πιλοτικό επεισόδιο. Την παραγωγή της σειράς
θα αναλάβουν ο Bradley Cooper, ο Todd Phillips, το δίδυμο των Alex Kurtzman και Roberto Orci, αλλά και η Leslie Dixon
που έγραψε το σενάριο της ταινίας, βασισμένη στη νουβέλα «The Dark Fields», του Alan Glynn.

Πρωταγωνιστούν οι:
Jake McDorman, Jennifer Carpenter, Mary Elizbaeth Mastrantonio, Hill Harper, Dillon Mathews, Wellington Barrientos,
Kristoffe Brodeur και σε μικρότερο ρόλο ο Bradley Cooper και πάλι στον χαρακτήρα του Eddie Morsa.




 
Last edited by a moderator:

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,335
Utopia..
Re: Limitless (2015)

Ααα ωραία.. μη με αφήνεις "μόνο μου" εδώ Γιάννη! :p :laugh:

Αρκετά καλή βαθμολογία πήρε η πρεμιέρα!
 

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Re: Limitless (2015)

Είδα χθες το πρώτο επεισόδιο. Έχει κάποιες ομοιότητες με την ταινία αλλά και αρκετές διαφορές , ο πρωταγωνιστής αν και αρχικά δεν γεμίζει το μάτι ανταποκρίνεται πλήρως στον ρόλο του , επίσης προσεγμένη σκηνοθεσία και εφέ. Το αποτέλεσμα συνολικά θα το χαρακτήριζα άκρως ικανοποιητικό σε σημείο που θα έλεγα ότι με εξέπληξε ευχάριστα (βαθμολογία 8/10 προς το παρόν και βλέπουμε).
 

cave_man

Established Member
2 February 2010
260
Re: Limitless (2015)

Χειμώνα έχουμε μπροστά ας βάλω κι αυτήν την σειρά στο πρόγραμμα
 

songless_bird

AVClub Fanatic
8 May 2013
11,111
Νότια Μακεδονία
Re: Limitless (2015)

Απο της καλυτερες σειρες φετος. Χαλαρος πρωταγωνιστης, με χιουμορ . Καθε επεισοδιο αυτοτελες και παραλληλα η βασικη υποθεση μπορει να υπενθυμιζεται σε καθε επεισοδιο ή να αφορα μονο αυτη.
 

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Re: Limitless (2015)

Αισίως φτάσαμε στο τελευταίο διπλό επεισόδιο , το 1ο απο τα 2 ήταν από τα καλύτερα επεισόδια. Την επομενη εβδομάδα θα έχουμε το τελευταίο της σαιζόν.

Γενικά σαν σειρά αξίζει κατά την άποψη μου , την προτείνω σε όποιον δεν την έχει δει.
 

greekgreek

Supreme Member
29 June 2008
6,350
Γιαννιτσά
Απάντηση: Limitless (2015)

Είχα δει το πρώτο επεισόδιο της σειράς και μετά την άφησα , είδα την ταινία που την είχα κατεβάσει αλλά δεν την είχα δει .
Είπα να δώσω μια δεύτερη ευκαιρία στη σειρά και είδα το δεύτερο επεισόδιο .
Καλή μου φαίνεται , να δούμε πως θα πάει στη συνέχεια .
 

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Re: Limitless (2015, CBS)

Τελείωσε η πρώτη σαιζόν με ένα αρκετά καλό επεισόδιο αφήνοντας και αρκετά μέτωπα ανοικτά για την επόμενη (δεν έχει ανανεωθεί ακόμη βέβαια αλλά το πιθανότερο είναι αυτό).
 

greekgreek

Supreme Member
29 June 2008
6,350
Γιαννιτσά
Απάντηση: Limitless (2015, CBS)

Έχω δει 7 επεισόδια , ο πρωταγωνιστής μου φαίνεται κάπως .
Δεν ξέρω αν φταίει ο ρόλος ή ο ηθοποιός .
 

papdoux

Supreme Member
14 December 2007
3,404
πολύ καλή σειρά, δε με χάλασε που έκλεισε με ένα γύρο μόνο