Quantico [Disney+]

Ψηφίστε την Σειρά:

  • Εξαιρετική

    Votes: 1 20.0%
  • Πολύ Καλή

    Votes: 1 20.0%
  • Καλή

    Votes: 1 20.0%
  • Μέτρια

    Votes: 1 20.0%
  • Κακή

    Votes: 1 20.0%

  • Total voters
    5

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Quantico.jpg

Disney+ | Imdb



H νέα δραματική σειρά του Joshua Safran «Quantico» έκανε χθες πρεμιέρα στο ABC.

«Μια ποικιλόμορφη ομάδα νεοσύλλεκτων καταφθάνει στην βάση Quantico του FBI, για εκπαίδευση. Είναι οι καλύτεροι,
οι πιο έξυπνοι και οι πιο εγκεκριμένοι και όμως ένας απο αυτούς, θα κατηγορηθεί σαν ο εγκέφαλος της μεγαλύτερης
τρομοκρατικής επίθεσης στην Νέα Υόρκη, μετά την 11η Σεπτεμβρίου.»


Δημιουργός και Σεναριογράφος:
Joshua Safran, ο οποίος εκτελεί και χρέη παραγωγού μαζί με τους G. Mac Brown, Mark Gordon, και Nicholas Pepper.

Πρωταγωνιστούν:
Priyanka Chopra, Jake McLaughlin, Josh Hopkins, Aunjanue Ellis, Graham Rogers, Rick Cosnett, Johanna Braddy,
Tate Ellington και Yasmine Al Massri.



 
Last edited by a moderator:

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Re: Quantico (2015)

Δεν είχα σκοπό να το δω αλλά διάβασα κάποιες καλές κριτικές και άλλαξα γνώμη.

Το πρώτο επεισόδιο μου θύμισε πολύ το "How to get away with murder" τόσο στην σκηνοθεσία όσο και λόγω των συνεχών flash back στο παρελθόν , σαν υπόθεση έχει και κάτι από Homeland.

Προς το παρόν ένα 7.5/10 (είμαι ανάμεσα στο 7 και το 8).
 

tegonik

Supreme Member
22 July 2006
6,022
Athens
Re: Quantico (2015)

Aυτό που είναι όλοι "μοντέλα" με χαλάει κάπως...βάλτε και κανά normal πρόσωπο ρε παιδιά...
 

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Re: Quantico (2015)

Μετά και το 2ο νομίζω ότι μιλάμε για την έκπληξη της σαιζόν , όποιοι βλέπουν το "How to get away with murder" θα βρουν τόσες πολλές ομοιότητες που είναι σαν να είναι οι ίδιοι σεναριογράφοι και παραγωγοί απο πίσω. Τελικά όμως αυτό λογίζεται στα θετικά.
 

DimAsi

Supreme Member
25 July 2007
5,819
Αττικό βουνό
Απάντηση: Re: Quantico (2015)

Μετά και το 2ο νομίζω ότι μιλάμε για την έκπληξη της σαιζόν , όποιοι βλέπουν το "How to get away with murder" θα βρουν τόσες πολλές ομοιότητες που είναι σαν να είναι οι ίδιοι σεναριογράφοι και παραγωγοί απο πίσω. Τελικά όμως αυτό λογίζεται στα θετικά.

Συμφωνώ και όντως φέρνει λίγο στο How you get away . Επειδή κάνει αυτό το flashback και την πλοκή για ποιο λόγο έγινε ότι έγινε όντως είναι από τις εκπλήξεις .Συνεχίζουμε λοιπόν
 

greekgreek

Supreme Member
29 June 2008
6,350
Γιαννιτσά
Απάντηση: Quantico (2015)

Είδα το 1ο , καλό ήταν.
Αυτό που μου έκανε εντύπωση ήταν ότι η κοπελιά η Ινδή , το όλο στυλ θύμιζε λίγο από Bollywood και δεν κολλούσε αυτό με τους υπόλοιπους .
Το άλλο που μου έκανε εντύπωση ήταν ότι καθάρισαν από το 1ο επεισόδιο τον πιο ενδιαφέρον χαρακτήρα .
 

billpeppas

Supreme Member
23 October 2013
6,819
Athens
Re: Quantico (2015)

Είδα σήμερα τα 2 πρώτα επεισόδια.
Δεν εκθρονίζει το Person of Interest, αλλά πάρα πολύ καλό.
Θα δω και τα επόμενα, ελπίζω να συνεχίσει έτσι δυνατά, έχουν μειωθεί αρκετά οι σειρές που βλέπω, θέλω καλές νέες να ξεχαστούν οι τελειωμένες/κομμένες :D
 

apostolosat

Senior Member
20 July 2013
393
ΑΘΗΝΑ
Απάντηση: Quantico (2015)

Πολύ καλά τα δυο πρώτα επεισόδια, ενδιαφέρουσα σειρά περιμένουμε την συνέχεια...
 

Αυγερινός Παπαδάκης

AVClub Addicted Member
29 November 2006
1,621
Νέα Ιωνία, Αθήνα
Απάντηση: Quantico (2015)

Εγώ αντίθετα αν και είχα μεγάλες προσδοκίες...απογοητευτικά. Πολύ αδύναμο καστ που δεν με πείθει με τίποτα......Ειδικά στο 2ο επεισόδιο βαρέθηκα νωρίς και έχασα το ενδιαφέρον μου.
 

DimAsi

Supreme Member
25 July 2007
5,819
Αττικό βουνό
Απάντηση: Quantico (2015)

2o επεισόδιο εξίσου καλό με το 1ο και αναμένουμε την συνέχεια για να βαθμολογήσουμε .Συμφωνώ ότι δεν έπρεπε να σκοτωθεί στο 1ο ο τύπος .
 

avpap

Μέλος Σωματείου
30 September 2011
9,592
Αθηνα
Re: Quantico (2015)

Ειδα και το 3ο. Αρχίζει να μου κεντρίζει το ενδιαφέρον ή σειρά
 

cmoustos

AVClub Addicted Member
25 August 2008
2,078
Θεσσαλονικη
Re: Quantico (2015)

Τελείωσα τα πρώτα 11. Σαν σενάριο έχει να δώσει. Το κάστ όμως δεν πείθει. Σαφέστατα πανέμορφα παιδιά αλλά λίγο αδύνατα στις ερμηνείες. Σε κρατάει όμως η ιστορία. Άντε να δούμε στις 6/3 την συνέχεια.