Βοήθεια για επιλογή Home Cinema

ilias78

Established Member
13 December 2009
280
Ψαχνω να παρω ενα οικονομικο κ ετοιμο συστηματακι. Εχω δει λοιπον τις παρακαυω επιλογες κ θα ηθελα τις γνωμες-γνωσεις σας

1. Lg lhb625
2. Sony bdv e2100

Ευχαριστω
 

teddy743

Supreme Member
16 August 2014
7,175
Θεσσαλονίκη
Re: Βοηθεια για επιλογη home cinema

ilia τα all in one πακετα γενικα δεν ειναι καθολου καλα, αν θες πες μας τι budget εχεις μηπως και μπορεις να παρεις κατι καλυτερο.
 
Last edited:

teddy743

Supreme Member
16 August 2014
7,175
Θεσσαλονίκη
Re: Βοηθεια για επιλογη home cinema

Οκ. Δυστυχώς μένουμε σε λύση πακέτο. Σε γενικές γραμμές δύσκολα θα διακρίνεις διαφορές στην ποιότητα ήχου μεταξύ των μοντέλων αυτής της τιμής και έχε κατά νου ότι τα watt που αναγράφουν είναι ψεύτικα watt. Θα σε συμβούλευα να πάρεις έναν ενισχυτή με τα 300 και μετά όταν μαζέψεις λίγα ακόμα χρήματα να αρχίσεις να προσθέτεις ηχεία.....πρώτα τα δυο μπροστινά, μετά το κεντρικό μετά το woofer και έπειτα τα surround. Δεν θα το μετανιώσεις γιατί η διαφορά είναι πραγματικά τεράστια. Αν παρόλα αυτά θες κάτι ολοκληρωμένο γρήγορα με 300 και δεν σε νοιάζει και πολύ το αποτέλεσμα μεταξύ των 2 που ανέφερες θα επερνα οποίο έχει τις συνδέσεις που μου ταιριάζουν καλύτερα και ταυτόχρονα είναι και με καλύτερη βαθμολογία στο αμαζον, σκρουτζ κτλ.

Ο Rx-v 379 που σου προτείνει και ο Vadergr πιο πάνω είναι πολύ καλή περίπτωση για τα χρήματα του!!!
 

vadergr

Super Moderator
Staff member
17 August 2007
27,497
Μεταμορφωση
Re: Βοηθεια για επιλογη home cinema

ο yamaha μαζι με τα ηχεια του opshop και ενα blu ray player ειναι μακράν καλύτερη λύση απο τα all in one ποιοτικά.
 

ilias78

Established Member
13 December 2009
280
Re: Βοηθεια για επιλογη home cinema

Δυστηχως το μπατζετ μου οπως καταλαβες εινα περιορισμένο γιαυτο κ ψαχνω μια τέτοια λυση.
Οσον αφορα τις προτασεις του vade, οι δυο πρωτες επιλογες ( τα σετ ηχεια κ ο ενισχυτης) θα μπορουσαν να δουλεψουν μαζι? Βεβαια διαβασα πως το γουφερ εχει δικο του ενισχυτή
 

ilias78

Established Member
13 December 2009
280
Re: Βοηθεια για επιλογη home cinema

Μου κανει κ εντυπωση η απιστευτα χαμηλη τιμη των ηχειων. Θα το ψαξω λιγο αυτο.
Ευχαριστω για τις απαντησεις σας.
 

Portioli

Supreme Member
3 June 2007
3,901
Dystopia
Απάντηση: Βοηθεια για επιλογη home cinema

Δύσκολο να βρεις κάτι Eλλάδα να χτυπήσεις το value του yamaha 379 με τα NS-P20/40 που σου πρότεινε ο Vader.
Aπό εκεί και μετά υπάρχει το Pioneer HTP-073 και το πακετάκι που βάζει κατά καιρους η MediaMarkt προσφορά HARMAN KARDON AVR 151S + HKTS 5BK/230.