11.22.63 [Hulu]

Βαθμολογήστε την Σειρά:

  • Εξαιρετική

    Votes: 2 28.6%
  • Πολύ Καλή

    Votes: 4 57.1%
  • Καλή

    Votes: 0 0.0%
  • Μέτρια

    Votes: 1 14.3%
  • Κακή

    Votes: 0 0.0%

  • Total voters
    7

skunk93

Senior Member
15 January 2007
413
ταυρος

11_22_63_avclub_gr.jpg


Imdb | Facebook | Twitter| YouTube



High school teacher Jake Epping travels back in time to prevent the assassination of President John F. Kennedy - but his mission is
threatened by Lee Harvey Oswald, falling in love, and the past itself, which doesn't want to be changed and shouldn't be changed.

Stars: James Franco, Sarah Gadon, Cherry Jones

executive producer JJ Abrams
Based on a Stephen King novel



 
Last edited by a moderator:

sokos

AVClub Addicted Member
19 January 2007
2,316
Re: 11.22.63 (2016)

Φιλέ SKUNK να είσαι καλά αδερφέ, ειχα ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ να χαρώ διαμάντι τέτοιο στην TV.
Φτιάχτηκα μόλις είδα στον τιτλο JJ ABRAMS και STEPHEN KING... αυτό τα λέει όλα.
 

avpap

Μέλος Σωματείου
30 September 2011
9,592
Αθηνα
Re: 11.22.63 (2016)

Καλο το 1ο και συνεχιζουμε. Μου αρεσει οτι θα ειναι 8 επεισοδιο και τελος. Υπαρχει δηλαδη αρχη μεση και τελος στην ολη ιστορια, οποτε δεν περιμενω να εχουμε "ξεχειλωμα" για να παρουνε φραγκα :)
 

Browser

AVClub Fanatic
17 June 2006
10,575
Απάντηση: 11.22.63 (2016)

Για αρχη, πολυ καλη παραγωγη. Ενδιαφερουσα υποθεση.
 

send

AVClub Fanatic
19 June 2006
30,947
Θεσσαλονίκη
Απάντηση: 11.22.63 (2016)

Καλό, αλλά για όσους έχει τύχει να διαβάσουν το βιβλίο, ξενίζει που καταπιάνεται αμέσως με την υπόθεση Όσβαλντ. Υποτίθεται ο ήρωας δοκιμάζει το πόσο μπορεί να αλλάξει τη ροή των πραγμάτων για συγκεκριμένα πρόσωπα, και πηγαινοέρχεται μια-δυο φορές πριν αρχίσει συστηματικά με την αποστολή του. Βέβαια στο τέλος του 1ου φάνηκε ότι το γυρίζει στον ρου του βιβλίου... θα δείξει.
Δυνατό σημείο του βιβλίου το πώς περνούσε το κλίμα της εποχής, ιδίως στα μικροπράγματα, νομίζω το έχουν καταφέρει και στη σειρά, φαίνεται πολύ καλή η παραγωγή.
 
Re: 11.22.63 (2016)

Η σειρά πάει τρένο, μάλλον ό,τι πιο ενδιαφέρον κυκλοφορεί αυτόν τον καιρό (ΟΚ, την άλλη βδομάδα έχει House of Cards οπότε ίσως να αλλάξει αυτό... :D)

@send

μια και το'χεις διαβάσει, μπορείς (από περιέργεια) χωρίς spoilers να πεις απλά αν το τέλος σε ικανοποιεί; Η μόνιμη ένστασή μου με τον Stephen King είναι ότι ενώ χτίζει με μαεστρία ατμόσφαιρα και ένταση και σε εθίζει στην ιστορία του, το τέλος κατά κανόνα είναι απογοητευτικό, λες και στο τέλος πάντα ξεμένει από έμπνευση ή βιάζεται να τελειώσει όπως όπως...

--- Αυτόματη συγχώνευση μηνύματος ---

Ας βάλει κάποιος Poll τώρα που μετά από 3 επεισόδια έχουμε άποψη..
 
Last edited:

nutsis

AVClub Enthusiast
25 November 2006
776
Κερκυρα
Απάντηση: 11.22.63 (2016)

Στό βιβλίο κάνει ένα ευλογητό στην Αμερική στο τελευταίο 1/5 περίπου. Δεν υπαρχει δραση, δεν υπάρχει τίποτα αξιόλογο, μόνο μπούρου μπούρου στην Κουμουνδούρου.
Το καλό εδω ειναι ότι δεν πλατιάζει ασύστολα, όπως ας πούμε στο "σάκος με κόκκαλα" που για να κατέβει 10 σκαλια χρειάστηκε 13 σελίδες!
 

davinci

AVClub Addicted Member
21 November 2007
2,232
αλιμος
Re: Νέα σειρά : 11.22.63

Τι λέτε για την νέα σειρά που ξεκινά σε λίγες μέρες στο FOX ;

http://www.fox-greece.gr/11-22-63
Εγώ τον φοβάμαι λίγο τον Stephen King αλλά είμαι πρόθυμος να δοκιμάσω :) !!!!

Είδα χθες το πρώτο επεισόδιο στο FOXplay, τη βρήκα αρκετά ενδιαφέρουσα.
 

wynn

AVClub Enthusiast
20 September 2011
753
Re: Νέα σειρά : 11.22.63

Εξαιρετικη σειρα με κλιμα που θυμιζει καλες μεταφορες μυθιστορηματων stephen king στη μεγαλη οθονη. Ομοιως μου εχει μεινει το 8ο επεισοδιο.

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

nutsis

AVClub Enthusiast
25 November 2006
776
Κερκυρα
Απάντηση: 11.22.63 (2016)

Πρέπει να συμπληρώσω αφού ολοκληρώθηκε, ότι δεν ακολουθεί πιστά το βιβλίο. Πολύ καλή σειρά.