The Night Manager [AMC]

Βαθμολογήστε την Σειρά:

  • Εξαιρετική

    Votes: 3 30.0%
  • Πολύ Καλή

    Votes: 6 60.0%
  • Καλή

    Votes: 1 10.0%
  • Μέτρια

    Votes: 0 0.0%
  • Κακή

    Votes: 0 0.0%

  • Total voters
    10

kyrliot

Supreme Member
31 March 2008
3,913
Θεσσαλονίκη
The-Night-Manager.jpg

Imdb | Facebook | Twitter



Tom Hiddleston vs Hugh Laurie

Είναι μίνι σειρά σε 6 επεισόδια, έχουν προβληθεί ιδη τα τρία, σε ιστορία από βιβλίο του ΛΕ ΚΑΡΕ.
Κατασκοπικό, λίγο Μποντ χωρίς την δράση, γυρισμένο σε εξωτικά μέρη... και με Λοκι vs House.




 
Last edited by a moderator:

greekgreek

Supreme Member
29 June 2008
6,350
Γιαννιτσά
Χτες είδα το τρίτο .
Το πρώτο είχε διαφορετική πλοκή , η οποία μου άρεσε (ήταν Night Manager).
Από το δεύτερο και μετά άλλαξε η πλοκή , και ο πρωταγωνιστής δεν μου κολλάει σε αυτό το στυλ .
 

kyrliot

Supreme Member
31 March 2008
3,913
Θεσσαλονίκη
Χτες είδα το τρίτο .
Το πρώτο είχε διαφορετική πλοκή , η οποία μου άρεσε (ήταν Night Manager).
Από το δεύτερο και μετά άλλαξε η πλοκή , και ο πρωταγωνιστής δεν μου κολλάει σε αυτό το στυλ .
Χθες τα είδα μονοκοπανια.
O "Λοκι" είναι από τα αουτσάιντερ για να γίνει ο επόμενος Bond.
 

avpap

Μέλος Σωματείου
30 September 2011
9,592
Αθηνα
Εχω παθει πλακα με τη συγκεκριμενη σειρα. Δυστυχως εχω μεινει στην μεση του 2ου γιατι επιμενει η συζυγος να το δουμε μαζι :)
Μετα απο την ερμηνεια του εδω, ευκολα θα μπορουσα να το φανταστω james bond. Του ευχομαι ομως (το ιδιο και στον Tom Hardy), αν του γινει η προταση, να αρνηθει. Θα προτιμουσα να τον δω να δοκιμαζει διαφορετικα πραγματα (οπως ηδη κανει) στην υποκριτικη του καριερα. Αν τον παρει τον ρολο ομως, και παλι θα χαρω.
 

nutsis

AVClub Enthusiast
25 November 2006
776
Κερκυρα
Πολύ καλό το πρώτο, διαφορετικό πιο δυναμικό και λιγότερο πνευματώδες το δεύτερο, απλοϊκό με σεναριακές τρύπες και πιο "θηλυκό" το τρίτο.
Το βιβλίο μπορεί να ειναι καλό, δεν το εχω διαβάσει ούτε πρόκειται, αλλά η σειρά ολισθαίνει σταθερά.
 

avpap

Μέλος Σωματείου
30 September 2011
9,592
Αθηνα
Είδα και 4ο. Πάμε για κορύφωση και αυλαία. Ένα τεχνικό σχόλιο. Απίστευτη ποιότητα παραγωγής με καταπληκτικά πλάνα. Αλλά ήχος μόνο στερεό;;;;;έλεος.
 

greekgreek

Supreme Member
29 June 2008
6,350
Γιαννιτσά
Να πω την αλήθεια είχα σκοπό ,μετά το 3ο, να παρατήσω τη σειρά .Μετά διάβασα ότι θα έχει μόνο 6 επεισόδια , και σκέφτηκα να την τελειώσω .
Το 4ο είναι το καλύτερο επεισόδιο μέχρι στιγμής , είχε δράση ,είχε εξελίξεις , δεν το βαρέθηκα το επεισόδιο .
Αυτό με την ψηλή μου φάνηκε πάντως λίγο κουλό .Είναι υποτίθεται σε αποστολή και αφήνει να παιχτεί κάτι με την ψηλή .
Το πήραν όλοι χαμπάρι εκτός τον ...Dr.
 

avpap

Μέλος Σωματείου
30 September 2011
9,592
Αθηνα
Χίλια δικιά για αυτό που γραφεις στο spoiler. Το μόνο σημείο που με ξένισε.
 

kyrliot

Supreme Member
31 March 2008
3,913
Θεσσαλονίκη
Παρολο που το τελευταιο 6ο επεισοδιο ,θα παιχτει στο BBC τελος της εβδομαδας ,διερευσε μαζι με το πεμπτο....προσωπικα την βρηκα σε ολα πολυ καλη και ειδικα οι βασικοι ηθοποιοι.Ο Hiddleston πιστευω οτι μπορει,με σωστη καθοδηγιση, να γινει ενας εξαιρετικος -παραδοσιακος- Μποντ (προφορα,υφος,εμφανιση).
 

greekgreek

Supreme Member
29 June 2008
6,350
Γιαννιτσά
Δεν μπορώ να πω ότι ξετρελάθηκα με το 5ο και το 6ο .
Η σειρά είχε πολλές ευκολίες , που δεν σου άφηναν την αίσθηση ότι βλέπεις κάτι εξαιρετικό .
 

avpap

Μέλος Σωματείου
30 September 2011
9,592
Αθηνα
Το τελειωσα και εγω. Προσωπικα μου αρεσε το τελος, αν και σιγουρα υπηρχαν σεναριακα κενα. Οχι παντως κατι παραπανω σε σχεση με αλλες σειρες-ταινιες. Εξαιρετικη ποιοτητα παραγωγης και ενδιαφερον θεμα. Δεν ειναι ο,τι καλυτερο εχω δει, αλλα θα το θυμαμαι για την πρωτοτυπια του. Πιστευω οτι αν καποιος επενδυσει 6 ωρες για να το δει ολοκληρο, δεν θα θεωρησει στο τελος οτι βγηκε χαμενος.
 

takisot

Μέλος Δ.Σ.
Staff member
17 June 2006
27,851
Παλλήνη
Θαυμάσιο ήταν! Κορυφαία παραγωγή και ερμηνείες από το πρωταγωνιστικό δίδυμο. Νομίζω πως βρήκαμε τον επόμενο Bond!
 

lakiss51

Supreme Member
8 December 2006
4,631
Πολυ ωραιο!
Ελπιζω να μην χαραμισθει ο πρωταγωνιστης σε τυποποιημενους ρολους τυπου Μποντ!
 

lakiss51

Supreme Member
8 December 2006
4,631
Ε μαλλον - τωρα μαλιστα που αντι για τα οπισθια της "μοιραιας" ειδαμε τα δικα του:flipout:
 

avpap

Μέλος Σωματείου
30 September 2011
9,592
Αθηνα
Η σειρα ειναι πιο αργη, με λιγοτερη δραση σε σχεση με το τρειλερ. Δεν ειναι κακο αυτο. Απλα νομιζω οτι απογοητευτηκαμε γιατι περιμεναμε κατι εξαιρετικο. Οι χαζομαρουλες γινονται στο τελος, ενω ξεκιναει καταπληκτικα. Σιγουρα δεν μετανιωσα που την ειδα παντως.
 

Φρα.Πε.

Supreme Member
17 June 2006
6,443
Ελευσίνα
Μια χαρά ήταν η μινι σειρά, την απόλαυσα. Η δράση δεν ήταν καταιγιστική,ήταν όσο πρέπει για το είδος σε νορμάλ γήινους και ρεαλιστικούς ρυθμούς!
 

greekgreek

Supreme Member
29 June 2008
6,350
Γιαννιτσά
Υποθετω οτι δεν ειχε και πολυ σχεση με το trailer του imdb.
Κοίτα πολλές φορές βάζουν στα trailer όλες τις εντυπωσιακές σκηνές και εσύ που βλέπεις το trailer περιμένεις ότι θα δεις κάτι το εντυπωσιακό , αλλά στην πραγματικότητα το επεισόδιο ή ταινία δεν έχει κάτι άλλο σημαντικό πέρα από αυτά που δείχνει το δίλεπτο trailer .
Από ότι θυμάμαι τα δυο τελευταία επεισόδια είχαν μεν πολύ δράση ,που δεν είχαν τα προηγούμενα , είχαν όμως και πολλές ευκολίες .