Containment (2016, CW)

Ψηφίστε την Σειρά:


  • Total voters
    0

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,335
Utopia..
99fehk.jpg


Imdb | Wikipedia | CW | Facebook | Twitter | Cinemode



«Όταν μια μυστηριώδης και θανάσιμη επιδημία ξεσπά στην Atlanta των Ηνωμένων Πολιτειών, πολύ γρήγορα επιβάλλεται
μια μεγάλη καραντίνα γύρω από την πόλη, αναγκάζοντας αυτούς που βρίσκονται μέσα σε αυτήν να παλέψουν για τις ζωές
τους, την ώρα που οι τοπικές και ομοσπονδιακές αρχές αναζητούν την θεραπεία. Αποκομμένοι από τους αγαπημένους τους,
οι παγιδευμένοι επιζώντες μάχονται όχι μόνο ενάντια στη ολέθρια μόλυνση αλλά και την απομόνωση, το φόβο και την
αποσύνθεση της κοινωνίας γύρω τους. Όμως αναπτύσσεται η εμπιστοσύνη μεταξύ τους, η ελπίδα παραμένει και
τόσο μέσα, όσο και έξω από τον κλοιό ανέλπιστοι ήρωες θα κάνουν την εμφάνιση τους.»



Το Σενάριο της διασκευής έχουν γράψει η Marguerite MacIntyre και η Julie Plec,
ενώ στη θέση του Παραγωγού βρίσκεται ο David Nutter.

Πρωταγωνιστούν οι: David Gyasi, Christina Moses, Chris Wood, Kristen Gutoskie
Claudia Black, George Young, Hanna Mangan Lawrence και Trevor St. John.

Χωρίς την παρουσία «μεγάλων» ονομάτων στο cast και με μια υπόθεση που δεν φαντάζει και πολύ
πρωτότυπη, το «Containment» φαντάζει σαν μια ακόμη «λάθος» μεταφορά ευρωπαϊκής σειράς.

Το «Containment» θα κάνει πρεμιέρα στο CW, στις 19 Απριλίου.



- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Αν θυμάμαι καλά η υπόθεση μου θυμίζει κάπως το Outbreak (1995)..
ή και κάποια άλλη ταινία..
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -



 
Last edited by a moderator:

takis

Supreme Member
11 August 2006
3,671
--------------------
πολύ φτηνή σειρά στην ουσια δεν λέει κάτι ούτε σε κρατάει μέχρι τώρα ,την βλέπω μαλλον είμαι μαζοχιστής τι να κάνουμε
 

japetus

Senior Member
22 March 2011
409
Δείτε καλύτερα την ορίτζιναλ βελγικη Cordon, αν και πάλι και εκείνη δεν είναι από τις καλύτερές τους

Sent from my Lenovo A3500-H using Tapatalk
 

Αυγερινός Παπαδάκης

AVClub Addicted Member
29 November 2006
1,621
Νέα Ιωνία, Αθήνα
Απάντηση: Re: Containment (2016, CW)

πολύ φτηνή σειρά στην ουσια δεν λέει κάτι ούτε σε κρατάει μέχρι τώρα ,την βλέπω μαλλον είμαι μαζοχιστής τι να κάνουμε

Μια απ' τα ίδια...Μέτρια στην καλύτερή της.